Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Nie znalazłam żadnego tematu na forum, gdzie byłaby mowa o dobrym blenderze. Chciałabym kupić dobry blender, by mozna było zrobiony w domu koktajl zabrać do pracy. Ostatnio widziałam Nutri Express reklamowany w cenie ok. 190 zł. Nie mam przekonania do reklamodawcy i mam wątpliwości co do jakości. W tym blenderze jest jedno dobre rozwiązanie, a mianowicie to że kubek w którym robimy koktajl można bez przelewania do innego naczynia zakręcić i wziąć w podróż.
Czy możecie mi doradzić jakiś podobny blender ? moge przeznaczyć na zakup ca 300 zł.
Pozdrawiam Krystyna
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Przy zakupie sprzętów gospodarstwa domowego należy zwracać uwagę na warunki gwarancji, kto jest gwarantem, gdzie jest serwis, ile trwa naprawa gwarancyjna, czy robią naprawy pogwarancyjne, kto płaci za dostarczenie sprzętu do serwisu i jego przysłanie z powrotem.
Aby blender działał niezawodnie musi mieć stosowny zapas mocy. Jak uczy życie będziesz nie tylko robić nim koktajle. Aby się od tych innych jeszcze nie sprecyzowanych zastosowań nie spalił powinien mieć około 300 W mocy.
Za lepsze rozwiązanie uważam zakup w lokalnym sklepie niż super ofertę z Internetu.
Usiłowałem naprawić kilka "okazji" kupionych przez moich znajomych których po awarii nie udało się skutecznie naprawić w sklepie Internetowym, a u mnie okazały się nierozbieralnymi jednorazówkami o zbyt małej mocy.
Obejrzałem informacje o Nutri Express w cenie ok. 190 zł. Nie znalazłem ani słowa o gwarancji, naprawach, ...
Powodzenia w dokonaniu mądrego wyboru! :)
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Dziękuję.
Blendery, jakie oglądałam miały od 300W do 600W, ale były one trochę duże gabarytowo. Masz jednak rację i dobrze, że została ukierunkowana. Na chwilę zapomniałam o gwarancji, pomimo że miałam już przykre doświadczenia z radiem internetowym. Wskutek zakupu internetowego musiałam kupić drugi radioodbiornik, a ten z internetu zostanie na mój koszt naprawiony, jeśli się da naprawić.
Zobaczę dzisiaj w kilku sklepach w Zamościu, co można kupić.
Pozdrawiam Krystyna
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Wybierz taki którego gwarantem jest sklep, serwis jest w Zamościu, a gwarancja wynosi 2 lata a jeszcze lepiej jak jest dłuższa.
Pójdź do tego serwisu i zapytaj się o opinię. Sprawdź też czy ci zrobią naprawę pogwarancyjną lub naprawią uszkodzenie powstałe z Twojej winy a nie objęte gwarancją. Na przykład uszkodzenie mechaniczne po upadku.
Przed zakupem gwarancję przepisz lub skseruj i podaj ją na forum. Skomentuję.
Paulina J
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 sty 2017, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Miałam podobnie, długo szukałam blendera, który spełni moje oczekiwania. W sklepach wszytko zawsze ładnie i pięknie wygląda, a potem jak się kończy gwarancja to się psuje. W końcu kupiłam blender ronic Zyle. Szczególną uwagę zwracałam na silnik urządzenia, mój jest solidny ma moc do 3KM. Wykonuje 33 tys. obrotów na minutę. Niestety nie ma dodatkowych naczyń do tego, by zabrać w nich sok do pracy, ale takie coś to można dokupić, bo nie jest drogie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Fajne są blendery gdzie miksujesz od razu w naczyniu które później zakręcasz i zabierasz. Na pewno znaczenie ma moc, obecność a raczej brak BPA, co najmniej 2 letnia gwarancja i pojemność bidonów oraz łatwość mycia i demontażu. Ja mam zwykły Lidlowy blender i jest super - niestety nie ma bidonów i trzeba przelewać.
Awatar użytkownika
Alala87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lis 2017, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

A może rozważysz trochę zwiększenie budżetu? Miałam kiedyś blender za ok. 250 zł (zelmer) i ogólnie był fajny, ale nie dawal rady z twardszymi składnikami.

W sumie nadawał się tylko do w miarę miekkich owoców i warzyw, a zblendowanie na gładko i tak mu trochę zajmowało. Teraz mam nutribullet i jest bez porówniania ;:138 Robię w nim nawet masło orzechowe i nic się z nim nie dzieje. Mój 900W kosztował ok 500 zł, ale w ofercie są też troszkę tańsze o niższej mocy.
A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty ? to, co wyrośnie ? zbieraj.
A ty czcij ? co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera.
Anka91a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 gru 2017, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Dziewczyny przymierzam się do kupna blendera. Nie ukrywam, że chciałabym, aby to była dobra inwestycja. Przerabiałam już takie, które po zrobieniu czterech koktajli i zmieleniu orzechów psuły się. Od przyszłego miesiąca rozpoczynam dietę i potrzebuję sprzęt, który bez problemu zmieli orzechy, nasiona, otręby, płatki. Na forach spotkałam się z pozytywną opinią blenderów marki NutriBullet. Co sądzicie? Czy możecie się pochwalić swoimi opiniami? Producent rekomenduje najwyższą jakość, szybkość, moc i niezawodne ostrza.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Ja natomiast poszukuję mocnego blendera aby przygotowywać w nim hummus. Musi radzić sobie więc z twardą ciecierzycą w mig :D
Poleci Ktoś jakiś dobry ale w przyzwoitej cenie :?: :wit
Pozdrawiam Janek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

bologno pisze:Musi radzić sobie więc z twardą ciecierzycą w mig
A jak Ty robisz humus? Z suchego ziarna?
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Oj faktycznie ;:14 Miałem błąd w przepisie od znajomego. Wcześniej muszę namoczyć i ugotować ciecierzycę ;:173

Ale tak czy inaczej szukam porządnego, mocnego blendera o szerokim zastosowaniu. Taki sobie prezent na święta wymyśliłem :wit
Pozdrawiam Janek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

Powiem Ci tak, bo moja Ż dużo w kuchni siedzi i wiele sprzętów przerobiła na własnej skórze - żaden blender nie zastąpi malaksera, i dodam że u nas najnaj..lepszy, funkcjonalny jest po babci :lol: , prosty, bardzo funkcjonalny, bez żadnego dodatkowego ustrojstwa, ma stalowy mocny nóż- miksuje czerstwą bułkę na na pył jeśli chcesz, utrze ziemniaki wrzucane w całości od góry, robi koktajle, ciasta i takie tam, a mocne stalowe pełne tarcze szatkują/tną co chcesz. Jest z lat 90 produkcja DDR ;:306 , nie do zdarcia, genialna maszyna, wygodna regulacja obrotów w tracie pracy, ergonomiczna i łatwa do mycia, pojemnik o obj. akurat z tworzywa...TAKICH już nie robią.... Wszystkie inne ma pod sobą. Nawet znalazłem w necie :D
Wstawianie zdjęć nie swojego autorstwa jest nieregulaminowe, usunęłam. szrotka66
Blendery mamy 2, ostatnio zrobiłem mojej prezent i kupiłem jej a jakże mocnego super BOscha, z odłączną końcówką .. i d.a - jest tak nieergonomiczny, że naciskając przycisk w trakcie blendowania Ż musi używać dwóch rąk bo jest za 'gruby' i ma beznadziejnie rozwiązany przycisk - super łamie paznokcie. Do wywalenia. Czasem używa tego najtańszego prostego.
Ale malakser jest niezastąpiony, stoi u nas na blacie kuchennym, używany jest przynajmniej raz dziennie.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wybrać blender do koktajli warzywnych i owocowych?

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”