Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
dziadek22
 Tytuł: Re: Nadciśnienie tętnicze
PostNapisane: 30 lip 2018, o 10:27 
ZBANOWANY

0 szt.
Od kilkunastu lat nie kupiłem ani grama soli w worku, torebce z napisem sól. I to właśnie zalecam.
Za to jem przymusowo mnóstwo soli w kupowanych w sklepie produktach. Nawet warzywa i owoce z ogrodu zawierają sól.

ullak
PostNapisane: 30 lip 2018, o 11:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
To nie kisisz sobie ogóreczków z własnej działki?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dziadek22
PostNapisane: 30 lip 2018, o 16:46 
ZBANOWANY

0 szt.
Nie. Ogórki zabierają z działki dzieci. Potem dostaję swój przydział - średnio jeden ogórek dziennie.

ullak
PostNapisane: 30 lip 2018, o 21:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Całkiem przyzwoita średnia ;:333

dotii
PostNapisane: 9 sie 2018, o 06:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Przez ponad dziesięć lat stosowałam dietę ziemniaczaną .Początki były trudne ,ale z czasem człowiek przyzwyczai się do braku soli w pokarmach .Nie był to mój wymysł ,lecz lekarza który zalecił tą dietę dla męża,przy okazji korzystała cała rodzina,mąż miał nadcisnienie tętnicze + kłebuszkowe zap .nerek ,w końcu ich niewydolność .Przez ten czas moje pomiary ciśnienia były dobre .Po przeszczepie nerki ,dieta się zakończyła .Wtedy to u mnie pojawiło się nadcisnienie ,wyrazne kołatanie serca i bardzo wysokie skoki .Zaczełam poszukiwania ,Kardiolog przebadał mnie bardzo dokładnie ,serce i przesionki zdrowe.Dostałam pierwsze w moim życiu leki na nadcisnienie ,niestety bez poprawy ,kolejne również nie przynosiły efektu .Miałam takie nagłe skoki cisnienia ,że nosiłam już ze soba tabletki pod język .Puls ponad 100 każdego dnia .I tak przez trzy lata .Nagle obwodowe porażenie nerwu twarzy ,niesamowite kołatanie serca i szpital.Okazało się ,że wszystkiemu była winna tarczyca .Po szpitalu wykonałam badanie Trab i przy okazji znalazłam chorobę autoimmunologiczną G.Basedowa .Dziś biorę Bisocard,to jedyny lek który tak szybko zadziałał jestem na diecie bez laktozy , pszenicy i nadal nie solę ziemniaków ,coś jeszcze zostało po poprzedniej diecie :) i jest dobrze .

dziadek22
PostNapisane: 22 lis 2018, o 14:56 
ZBANOWANY

0 szt.
To moje ciśnienie i tętno zmierzone w pół godziny po przebudzeniu 107/73 56.

onectica
PostNapisane: 24 lis 2018, o 21:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No zazdroszczę ;:173
A ja kawy nie piję, nie dosalam potraw, słodyczy minimalne ilości, w sierpniu schudłam 4 kilo (szło ok. 0,5/tydzień, całkiem dobre tempo według mnie). Wszystko było fajnie, ciśnienie ok.
Ale wróciłam do pracy (szkoła) i po jakichś 2-3 tygodniach znów się zaczęło - górne może nie takie wysokie - w granicach 140, ale dolne ciągle 105-110. Jak mi skoczyło wyżej, to musiałam brać Captopril, to nie miało sensu, bo zdarzało się co i rusz. Teraz mam małą dawkę Actelsaru (20mg raz dziennie) jest ok. Niedawno zaczęłam chodzić 2-3 razy w tygodniu 5 km marszu. Lekarz twierdzi, że jak schudnę (mam 172 cm wzrostu, ważę teraz 81kg. Rozmiar 40-42, więc tragedii nie ma, ale to i tak za dużo, według norm) to można będzie spróbować odstawić lek, bo nie biorę go jeszcze długo (jakieś 3-4 tygodnie). No zobaczymy.
Badania porobiłam - i te, co lekarz dał, i te, co sugerowaliście, wychodzą mi ok.

dziadek22
PostNapisane: 24 lis 2018, o 22:45 
ZBANOWANY

0 szt.
A spróbuj przejść na dietę warzywną bezglutenową.
Ja latami miałem 120/80. Po przejściu na dietę warzywną bezglutenową ciśnienie się nieco obniżyło.
Waga w ciągu lata spadła o 10 kg.

kubas775
PostNapisane: 10 mar 2019, o 13:36 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Jolek napisał(a):
Też posiadam taki na nadgarstki. Ja z 1-2 razy w roku sprawdzam w przychodni z pomiarem wykonanym przez pielęgniarkę. Powiedziała kiedyś że, te nowsze typy ciśnieniomierza nadgarstkowego są tak samo dokładne jak tradycyjne. Trzeba tylko przestrzegać zasad przy pomiarach tak jak pisał dziadek22

Kiepska pielęgniarka. Wszędzie słyszę, że ciśnieniomierze naramienne są dokładniejsze. Apteki wręcz wycofują ze swojej oferty nadgarstkowe.

nowalij
PostNapisane: 19 gru 2019, o 16:21 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Muszę kupić ciśnieniomierz. Co będzie jak naramienny będę zakładał na koszulę, sweter. Czy ktoś może podać wynik pomiaru z koszulą i bvez?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 52 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: acia1065 i 45 gości