Nadciśnienie tętnicze

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Bardzo ważne jest aby nie był zmuszony do brania leków. Z wiekiem ciśnienie się podnosi. Lepiej je unormować zawczasu.
Serdecznie pozdrawiam
dziadek22

orlik755 pisze:Potwierdzam natomiast wpływ odstawienia soli (a przynajmniej radykalnego ograniczenia) na obniżenie ciśnienia, co od lat trapi moją drugą połowę. Po wprowadzeniu diety małosolnej i znacznym ograniczeniu ilości mięsa (zwłaszcza smażonego) wielkość dawki leków zredukowana została o 3/4.
Najgorsze są wędliny bo mają dużo soli jako konserwanta i polepszacza smaku. Drób, królik, jagnięcina nie są nastrzykiwane solą.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jakie miałeś ciśnienie dzisiaj rano?

Post »

O 7:30 miałem 122/72.
Ciśnienie rano mierzy się w ciągu pół godziny po wstaniu z łóżka przed wypiciem płynu i zjedzeniem czegokolwiek.
Ciśnienie powinni mierzyć codziennie przewlekle chorzy, osoby otyłe i z nadwagą, seniorzy, ci po czterdziestce.
Życzę Wszystkim ciśnienia w normie! :)

Ciśnienie powinno się mierzyć po kilkuminutowym pozostawaniu w spoczynku.

Wpis zmoderowałam, a posty połączyłam. szarotka666
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie miałeś ciśnienie dzisiaj rano?

Post »

O 7:30 miałem 122/72. Puls 63 prawidłowy dla działkowca pracującego na codzień na działce i siedzącego parę minut przed pomiarem ciśnienia przy stole.
Bateryjki używane od dawna odmówiły mi posłuszeństwa i nie napompowały powietrza do rękawu pomiarowego.
Ale potrzymane przez kilka minut pod pachą (jak termometr rtęciowy) spełniły swoje zadanie. Ogrzanie bateryjek pomaga im jak jest zimny ciśnieniomierz, lub jak są już wyeksploatowane. Takie reanimowanie można przeprowadzić kilkakrotnie, zaopatrując się w tym czasie w nowe.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1664
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Gratulacje. Nie bierzesz już żadnych leków na ciśnienie?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Nie biorę już żadnych leków na ciśnienie.
W czwartek byłem na okresowej kontroli u lekarza rodzinnego. Ciśnieniomierz naramienny pokazał 120/80. Lekarz był zaskoczony tym optymalnym wynikiem pomiaru ciśnienia.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

A ja zawsze miałam niskie ciśnienie, 90/50 to był standard, aż przyszedł chyba czas, że trzeba to nadrobić :(
Po paru niemiłych incydentach muszę zacząć dokładnie obserwować, co się z nim dzieje, chociaż w sumie i bez aparatu wiem, że coś jest nie tak, kiedy mam np. uszy zatkane i głowę, jak pod wodą.
Niemniej trzeba sprawić sobie aparat i stąd moje pytanie: wiem, że te nowoczesne samodzielne mierzą jak same chcą - na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, o ile to nie będzie wbrew regulaminowi to jaki Wam się sprawdza, gdzie szukać (w aptekach czy sklepach ze sprzętem medycznym), będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Nigdy nie byłem zwolennikiem aparatów elektronicznych Lucy,gdyż wiele razy widziałem nieścisłości przy mierzeniu takowym i rtęciowym.Parę lat temu żona kupiła w sklepie ze sprzętem medycznym aparat rtęciowy i jesteśmy z niego zadowoleni.Lepiej mieć niskie niż wysokie ciśnienie i skoro takie epizody u Ciebie wystąpiły musisz je kontrolować i nie zaszkodziłoby też udać się do specjalisty.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

No właśnie nie mam zaufania do tych elektronicznych cudów.
Wiem na pewno, że te nadgarstkowe są do absolutnie niczego.
Nie wiedziałam, że można jeszcze kupić taki rtęciowy, albo zegarkowy. Trzeba będzie popytać w takim razie.

Byłam u lekarza pierwszego dotyku, zapisał doraźnie captopril i kazał się obserwować.
Chyba trzeba rzeczywiście ograniczyc sól... :(
Bo z kolei o kawie to różnie mówią.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Faworyt pisze:Nigdy nie byłem zwolennikiem aparatów elektronicznych .
Od 2001 roku używam ciśnieniomierz nadgarstkowy. Chronię go spalin gazu, wstrząsów, udarów, wibracji, zmian temperatury i wilgotności oraz ekstremalnych temperatur. Pasek z rzepami zwijam tak aby miedzy pomiarami nie były szczepione. Pasek nadal jest w idealnym stanie. Czysty bo przed pomiarem myję nadgarstki i odsuwam ubranie.
Po pomiarze przechowuję ciśnieniomierz w czystym woreczku foliowym w oryginalnym opakowaniu transportowym ciśnieniomierza.

Po jego zakupieniu przez wiele lat co jakiś czas chodziłem do przychodni i prosiłem o zmierzenie ciśnienia, a następnie mierzyłem je moim ciśnieniomierzem nadgarstkowym. Wyniki pomiarów były zbliżone. Od pewnego czasu pomiar ciśnienia jest odpłatny więc jak idę do lekarza zawsze zabieram go ze sobą i tuż po zmierzeniu ciśnienia przez lekarza ciśnieniomierzem naramiennym z zegarem robię pomiar moim. Lekarze zawsze każą mi go wyrzucić i są zaskoczeni gdy wyniki są zbliżone, a czasami identyczne.

Ważne jest aby ciśnieniomierz był na wysokości serca. W przybliżeniu jest to na wysokości głów bicepsu. Pomiar powinien być wykonywany po kilku minutach spoczynku, stale o tej samej porze rano, po przebudzeniu.

Niedawno poproszono mnie o pomoc przy zakupie ciśnieniomierza.
Wyboru producenta i modelu ciśnieniomierza dokonałem po uzyskaniu opinii w punkcie serwisowym sprzętu medycznego. Wybrałem też model z najdłuższą gwarancją i serwisem w miejscu zamieszkania.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Też posiadam taki na nadgarstki. Ja z 1-2 razy w roku sprawdzam w przychodni z pomiarem wykonanym przez pielęgniarkę. Powiedziała kiedyś że, te nowsze typy ciśnieniomierza nadgarstkowego są tak samo dokładne jak tradycyjne. Trzeba tylko przestrzegać zasad przy pomiarach tak jak pisał dziadek22
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

dziadek22
Akurat mnie nie musisz tłumaczyć jak prawidłowo dokonywać pomiaru ciśnienia i prawidłowo go eksploatować aby długo służył gdyż z różnymi aparatami mam do czynienia,ale dobrze że to napisałeś bo z pewnością te wskazówki przydadzą się wszystkim tym którzy używają bądź planują zakup.Na rynku jest mnogość ciśnieniomierzy elektronicznych nie zawsze dobrej jakości.Największą grupę ludzi używających ciśnieniomierze stanowią osoby starsze które często nie przywiązują uwagi do doboru aparatu ani samej techniki pomiaru.Przy zakupie nawet szerokość mankietu skutkuje mało precyzyjnym pomiarem ciśnienia.Także błąd ludzki lub elektroniki bywa częsty.Z tego co piszesz mając aparat od 2001 roku i jesteś z niego zadowolony świadczy tylko o tym że to ciśnieniomierz dobrej jakości,ale nie wszystkie takie są.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

dziadek22 pisze:Nie biorę już żadnych leków na ciśnienie.
W czwartek byłem na okresowej kontroli u lekarza rodzinnego. Ciśnieniomierz naramienny pokazał 120/80. Lekarz był zaskoczony tym optymalnym wynikiem pomiaru ciśnienia.
Dzisiaj rano miałem 122/74 tętno 63, jak codziennie niezmiennie od daty poprzedniego wpisu. Raz kilka jednostek mniej, raz kilka więcej. Nadal bez grama alkoholu, soli, smażonego, pieczonego czerwonego mięsa, przesolonych wędlin. Drób, ryby, warzywa, owoce, nabiał, woda zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 758
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Mity, jakoby ciśnieniomierze nadgarstkowe były do niczego powstają na bazie błędów ludzkich podczas samego pomiaru i nieznajomości techniki samego pomiaru.
Zasada pomiaru ciśnienia przy pomocy różnych urządzeń sprowadza się w zasadzie do określenia poziomu ciśnienia w momencie wystąpienia tzw. tonów Korotkowa, które możemy usłyszeć podczas badania stetoskopem jako stuki. Nie jest ważne jakiego aparatu używamy (pomijam źle skalibrowane lub rozszczelnione urządzenia), ważne, by rękaw umieścić w takim miejscu, gdzie jest najbliżej do tętnicy promieniowej. W przypadku ciśnieniomierzy elektronicznych, które często bywają czulsze niż ucho ludzkie, zwłaszcza starszych osób, należy zadbać, by było cicho w pomieszczeniu. Włączone radio, telewizor, hałas za oknem mogą spowodować, że urządzenie potraktuje przypadkowy hałas jako charakterystyczny stuk (ton Korotkowa), co na pewno skończy się błędnym pomiarem.
Co do wysokości zakładania ciśnieniomierza. Technika stetoskopowa wymaga, by rękaw był na bicepsie (2-3 cm nad zgięciem łokciowym), a sam stetoskop na zgięciu łokciowym lub tętnicy promieniowej, gdzie odległość tętnicy od słuchawki stetoskopu jest najmniejsza. Ponieważ pomiar ciśnieniomierzem nadgarstkowym odbywa się bez stetoskopu, należy tak umiejscowić ciśnieniomierz, by mankiet był umiejscowiony najbliżej tętnicy, zaś ręka wyciągnięta i wyprostowana.

Też jestem nadciśnieniowcem pod stałą opieką kardiologa. Ciśnienie mierzę od wielu lat tym samym ciśnieniomierzem nadgarstowym. Moje pomiary pokrywają się z pomiarami lekarza rodzinnego (kiedy idę po recepty na kolejną partię leków) czy kardiologa, którego odwiedzam raz do roku. Z aparatami i to przeróżnymi mam do czynienia często. Kilka dni temu skracałem sąsiadce wężyk gumowy przetarty w miejscu mocowania do aparatu (duży naramienny ciśnieniomierz). Nieszczelność powodowała przekłamania pomiarów. To nieszczelności pompki, wężyków i balonu gumowego są jedynym mankamentem tego typu urządzeń elektronicznych. W jakimś stopniu na pomiary wpływa także stan baterii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”