Skaleczenie przy pracy na działce.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Ania
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 sie 2005, o 14:30
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Skaleczenie przy pracy na działce.

Post »

Macie może jakieś metody , (czym dezenfekujecie ranę) przy skaleczeniu np dłoni a nie mając spirytusu iwody utlenione, ??
Pozdrawiam
Anka
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Skaleczenie przy pracy na działce.

Post »

Ania pisze:Macie może jakieś metody , (czym dezenfekujecie ranę) przy skaleczeniu np dłoni a nie mając spirytusu iwody utlenione, ??
może to będzie dla niektórych szokiem ale rana goi się szybko po przemyciu własnym moczem. SPRAWDZONE!!!
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak nie ma środków dezynfekcyjnych to należy chociaż przemyć ranę bieżącą wodą i przyłożyć liść. Ja zawsze na działce mam opatrunki - tak na wszelki wypadek.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ten liści to najlepiej Babka Lancetowata :-)
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

No i co jesteście pewni że to wystarczy? Jeśli rana jest duża nie wystarczy ja przemyć , trzeba pójśc do lekarza i zaszczepic się przeciwko teżcowi. No chyba że lakarz powie że to zbędne.
Kiedy byłam małym dzieckim i mieszkałam w Ciechocinku w jednym budynku mieszkała ze mną kobieta które dzieżawiła pole i je uprawiała. Zwykle chodziła w klapkach a pięty miała popękane. Zakaziła sie tężcem. To naprawdę cud, ale ona to przeżyła, choc żegnała się z wszystkimi również i ze mną. wyglądała strasznie nawet nie wzięto jej do szpitala...
Tężec to choroba bardzo wysoko śmiertelna i trzeba pamietać że przyczyną jest bakteria -beztlenowiec żyjący w glebie.
Znowu straszę :( ...
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
zbysiu13
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 maja 2006, o 20:08

Post »

warto mieć tabletki przynajmniej rivanolu do rozpuszczenia w wodzie...a ta urynoterapia zewnętrzna czy wewnętrzna wtedy, gdy leżymy sobie w zasypanym chodniku górniczym i nie mamy innego wyjscia, czasem niestety mamy mocz dość silnie "zabakteriowany".... ...
Co do tężca- jeśli ktoś należy do grupy podwyższonego ryzyka, chociażby z powodu chodzenia w "klapkach" po polu, powinien się szczepić co bodajże 8-10 lat, a jak już coś się stało i mamy objawy tężcowe- za późno na szczepienia, przyjmujemy antytoksyny....
Timka

Post »

Ja się często kaleczę.
Robię wszystko za szybko stąd te ciągle rany szarpane drapane i inne. :cry:
W związku z czym od początku mojego działkowania apteczka na działce obowiązkowa i ciągle uzupełniana.
Nie stosuję okładow z liści i innych domowych sposobów Za dużo z tym zachodu :P
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Jestem tego samego zdania co NEMO mnie tez babcia i mama to mówiły że mocz jest najlepszy
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

SATI pisze:Jestem tego samego zdania co NEMO mnie tez babcia i mama to mówiły że mocz jest najlepszy
nooo, może jak ktoś się nie brzydzi albo jeśli skaleczenie stanie się gdzieś w terenie.
Dodam jeszcze, że mocz (własny) skutecznie pomaga przy odmrożonych rękach, stopach.
a niemowlęciu, jak ma nalot na języczku. (przetrzeć chusteczką).
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Co do moczu mam zdanie dosyć wąskie, jego miejsce jest w klozecie. Natomiast jeśli chodzi o tężec to jak wiecie szczepienie podaje sie nawet przy silnym podrapaniu przez np. kota i np skaleczeniu gwoździem czy innym przedmiotem. Tak więc to szczepienie nie jest zarezerwowane dla chodzących w klapkach. Poza tym szczepienie nie jest obowiązkowe i szczepi sie wtedy gdy pojawi się jakiś problem. Ostatnie szczepeienie przeciwko tężcowi z kalendarza szczepień podaje sie w wieku 18 lat. I na tym koniec. Profilaktyka przeciwtężcowa polega więc głownie na czym innym. Co by nie mówił tężec jest groźna chorobą i trzeba o tym pamietać.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

co do moczu, zdania są różne. Żeby zakończyć temat (albo go pogłębić) proponuję poczytać coś o tej metodzie:
http://psychotronika.pl/index.php?optio ... iew&id=163[/img]
Jakub . . . . .
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Dla tych co mają winorośl na działkach podam, żę w dawnych rzymskich legionach rany odkażano winem.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Nemo, wiem że zdania są rózne. Ja trochę temat odpycham. Słyszałam o terapii własnym moczem, ale ...nie mam do tego przekonania.
Mocz jak to mocz może służyc za jakiś tam odkażalnik ze względu na swoja zawartość mocznika. O innych składnikach nie będę pisać , bo mozna by prowadzic analizę.
To samo może byc z winem wino zawiera alkohol który jak wiadomo ma właściwości dezynfekcyjne. Oto cała "filozofia" działania niektórych substancji. :wink:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”