Kawa czy herbata

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Kawa czy herbata

Post »

Kawa czy herbata?
Jaką lubicie?Jak przyrządzacie?

A ja i kawkę i herbatkę uwielbiam :D
Kawkę- najlepiej sypaną, przefiltrowaną z mleczkiem lub pianką ( czasem dodaję odrobinkę cynamonu) :P
A herbatka - zielona (najlepiej smakowa), często słodzę miodem :D poza tym uwielbiam herbatki owocowe ( truskawkowa z wanilią - polecam) i owocowo - ziołowe ( głównie pijam te z serii Wellness Vitaxu -również polecam )
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie wiem czy wiecie ,ale miodu nie dodaje się do gorącej herbaty ,powoduje to utratę cennych składników zawartych w miodzie.Trzeba poczekać jak ostygnie do 70 stopni .

miaaa ja też uwielbiam herbatki owocowe . Truskawkowej z wanilią jeszcze nie piłam.

Rumianek, miód i cytryna to unikalne połączenie zdrowia i urody. Rumianek ma wspaniały kojący aromat.Miód to prawdziwa esencja składników odżywczych dodających sił witalnych a cytryna nadaje herbacie orzeźwiający smak.
Awatar użytkownika
Piuma
50p
50p
Posty: 77
Od: 1 lut 2007, o 21:19
Lokalizacja: kwiatowa dolinka Małopolska

Post »

A ja z moim mężusiem popijamy od czasu do czasu kafkę zaparzoną w kafetierce. Pioruńsko mocna, ale lagodzimy dodatkiem mleka... Szkoda, że dzisiaj jestem sama w domku :cry:... najlepsza jest zaparzona i podana przez M
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Post »

Ja proponuje kawę gotowaną w zwykłym garnku z dodatkiem imbiru lub cynamonu.Po lekkim wystudzeniu dosłodzić miodem.Smacznego!
Pozdrawia cynia
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Próbowaliście kiedyś kawy z koglem-moglem? Super. Dawno tak nie robiłam, bo to bomba kaloryczna.
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Post »

Kaśka a jak Ty robisz kawę z koglem-moglem?Ucierasz jajka z cukrem i dolewasz kawy?
Pozdrawia cynia
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Robię kawę (najlepsza była wtedy, gdy jeszcze pijałam naturalną, teraz mogę tylko rozpuszczalną). Musi tyci przestygnąć, żeby kogiel-mogiel się nie zważył (zwarzył?). Dodajemy powoli kogiel-mogiel do przestudzonej kawy, mieszamy i się delektujemy. Smacznego!


zważył od wagi
zwarzył od waru (wrzątku)

Pytasz - masz. Nalewka :)
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Ja zaś uwielbiam wszystko co związane z kawą - najchętniej piję Arabice, którą sama w domu mielę w Thermomixie.
Z tego mojego magicznego urządzenia ubóstwiam wręcz cappuccino o piance na wysokość 3 cm ! :-) Doprawdy jest przepyszne!
Czasem jak mam ochotę - ubarwiam kawę dodatkami np. amaretto, cynamon, rum itp. A do kawki obowiązkowo coś słodkiego 8)

Jeśli chodzi o herbatę - to moja ulubiona to Rooibos (z cytryną lub bez) (parzy sie ją ok. 8 min). Następnie moja druga ulubiona to herbatka z bergamotką... mmm.... pycha. Jeśli chodzi o herbatki smakowe, jakoś nie przechodzą mi przez gardło. Nie wiem czemu.
Od czasu do czasu popija zieloną,. miętową.

Ehh.. nabrałam ochoty na kawcię - pędzę ją sobie zrobić. ;:40
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mleko do ubijania końcówka ekspresu cisnieniowego musi mieć jak najwięcej białka! a tłuszcz nie ma większego znaczenia.
A ubicie to kwestia wprawy ale też cisnienia jakie jest wytwarzane, mój ma 9 bar i jest ok, próbowałam taki 3,5 bar i do bani pianka wychodziła.
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Tym razem nie jest to przepis na ciasto,ale coś co się do ciasta podaje.
Dosłownie kilka minut temu na innym forum przeczytałam o prostych sposobach sporządzania kawy kawy cappucino. Myślę, że Was także to zainteresuje. Wklejam najistotniejsze wątki z dyskusji.
1. Sprzedaję patent na cappuccino,ale takie robione bez użycia ekspresu ciśnieniowego z dyszą do spieniania mleka. okazuję się, że można spienić mleko zwykłą ubijaczką, taką w kształcie gruszki. warunek jest jeden: trzeba to zrobić w trakcie podgrzewania mleka. nie trwa to długo i przy odrobince cierpliwości można uzyskać wspaniałe cappuccino, jakiego nie powstydziłaby się dobra kawiarnia. do wymyślenia patentu skłoniło mnie to, że w moim mieście ciężko trafić na naprawdę dobrą kawiarnię a na ekspres ciśnieniowy mnie nie stać:-( w związku z tym, do robienia kawy używam zwykłej "kawiarki"(włoski albo hiszpański wynalazek), którą można kupić za grosze. wychodzi z niej świetne espresso, wystarczy dodać spienione mleczko, posypać czekoladą i cynamonem i mamy chwilkę przyjemności we własnym domu;-)))
oczywiście, nie chodzi tylko o cappuccino. można zrobić wspaniałe latte, machiato i czego tam dusza zapragnie. albo dodać jakiś syropek smakowy, albo baileysa, amaretto... babeczki kochane, znała któraś z Was taki sposób? i co o nim myślicie?

2.kupiłam kawiarke taką najzwyklejszą, do tego dokupiłam w sklepie "za
4zł"spieniacz do mleka (w ikea są takie same, kosztują z 5zł chyba)
teraz już tylko tak przygotowuję kawę
mleko stawiam w metalowym kubku na płycie i kiedy się podgrzewa ubijam je tym
spieniaczem
kiedyś w tv jakis spec od parzenia kawy powiedział, że mleko podgrzane do temp
70st robi się słodsze, to prawda

3.Do kubka wrzucam 1,5 lyżeczki Idee Cafe rozpuszczalną (może być
równiez inna, ale ta jest najlepsza), cukier (ile kto lubi, a dla
siebie daje slodzik) zalewam to mlekiem z lodówki i wstawiam do
mikrofalówki na 1 minutę. nastepnie mieszam mieszadełkiem z Ikea -
tym za 5 zeta na dwa paluszki. Robi sie mega gruba fantastyczna
pianka i do tego dolewam gorącą wodę. Voila! Kawa jest przepyszna.
Ostatnio nawet znajomy barman był w szoku, że da się cos takiego
zrobić bez maszynki :
4. A ja do sporządzenia pysznego cappuccino używam ... słoika :)
Zwykłego z zakrętką. Wsypuje do niego tyle łyżeczek kawy
rozpuszczalnej ile robie porcji ( np. 2 łyżeczki na 2 filiżanki),
cukru ( ile kto lubi) , dodaję zwykłej skondensowanej śmietanki( czy
raczej mleczka) do kawy - ok. 1 filiżanki, gotuję wodę i w tym
czasie "potrząsam" zakręconym słoikiem, aż wytworzy się piana- po
prosty kawa z dodatkami zwiększa 2x swoją objętość. Wlewam do
filiżanki, tak do połowy i uzupełniam wrzątkiem PYCHA :)Oczywiście
wszelkiego rodzaju syropy czy przyprawy też można dodać :)
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja piję tylko czarną ale ta Idee caffe jest pyszna i...droga,niestety.
Awatar użytkownika
Thilien
100p
100p
Posty: 109
Od: 26 cze 2007, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krzeszowic
Kontakt:

Post »

Ja ostatnio pijam kawy marki carrefour - Etiopska i Brazylijska - 100% arabica, wbrew pozorom (marka), są naprawdę dobre. Piję z ekspresu ciśnieniowego, kupionego dobre parę lat temu (niestety nie wiem jakie ciśnienie - nie mogę się doszukać). Pianka najlepiej wychodzi mi mikserkiem z mleka skondensowanego pomieszanego ze zwykłym 3,2% i podgrzewana mocno na gazie - pycha!
Ostatnio gustuję w zielonej herbacie grejpfrutowej, z torebek. Lubię pu-erh z kostek i darjeeling sypaną :)
Jak działa na Was kawa?U mnie bardzo różnie, czasem pobudza, czasem nic się nie dzieje, a zdarza się, że robię się nerwowa...
Znalazłam ciekawą książkę : Kawa bez tajemnic. Nawet o uprawie jest coś. Czytał ktoś?
Widzę, że o herbacie też jest z tej serii - Herbata bez tajemnic i Herbaty świata

Pozdrawiam wielbicieli kawy i herbaty :)
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Hej
Dla nie posiadaczy ekspresów proponuję Niezawodny sposób na pianke na kawie: bierzemy słoiczek, wlewany odrobinę mleczka (tylko z mleka łaciatego nie udaje się) (taką jaką zwykle dodajemy do kawy), dodajemy co lubimy np cynamon, przyprawę do piernika, zakręcamy słoiczek, mocno mieszamy i do filiżanki. Pianka gwarantowana.
A jeśłi jesteście fanami kawy tak zwanej sypanej, to zachęcam do trzymania jej w dokładnie zamkniętym opakowaniu w lodówce - nie traci tak szybko aromatu.
Pozdrawiam
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”