Kawa czy herbata

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Kawa czy herbata

Post »

Lubię i to i to
Kawy tylko 3 i do godziny 17 bo potem się tłukę.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Moris_43
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 17 mar 2018, o 05:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kawa czy herbata

Post »

Ja tam jestem fanem yerby kopie jak młody źrebak i daje po gałęziach :P Kawa mnie strasznie muli i dziwnie bolą oczy po niej ...
Awatar użytkownika
AgaDS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 mar 2018, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa czy herbata

Post »

Mój mąż też ją uwielbia. Wypróbował już chyba wszystkie i pokornie wrócił do PAJARITO ELABORADA ;:173
Regulamin
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kawa czy herbata

Post »

Takie blondpytanie - czy ktoś wie, dlaczego kawa ze Starbucksa ma właściwości karcynogenne?
Czym się różni kawa z sieciówki od innych kaw?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Kawa czy herbata

Post »

Zniekształcona strasznie jest ta wiadomość. Kawa zawiera akrylamid, który powstaje w procesie prażenia ziaren. Dotyczy to wszystkich kaw, niemniej zawartość akrylamidu może się wahać w zależności od sposobu prażenia. Akrylamid jest substancja kancerogenną. Dlatego kalifornijski sąd zobligował sprzedawców kawy do umieszczenia na sprzedawanych produktach informacji o szkodliwym wpływie na zdrowie. Dotyczy to Starbucksa, ale też 90 innych kompanii sprzedających kawę na terenie stanu Kalifornia.
Zgodnie z ustawą o ochronie wód pitnych i żywności obowiązującej w stanie Kalifornia produkty zawierające substancje kancerogenne i teratogenne muszą zawierać na opakowaniu ostrzeżenie o ryzyku związanym ze spożywaniem tychże produktów. Jednocześnie każdy obywatel, grupa interesu itp. ma prawo pozwać do sądu w imieniu państwa producentów nie przestrzegających tego prawa i wymusić tym sposobem prawny obowiązek umieszczenia ostrzeżenia na etykiecie. Tak też się stało ze Starbucksem i 90 innymi firmami.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kawa czy herbata

Post »

Nie chciałam zniekształcać informacji.
Wpadła mi w oko zajawka o tym, że właśnie Starbucks i inne firmy sprzedające kawę lub prowadzące sieci kawiarni mają kłopot z sądem. Sprawy prawne mniej mnie zainteresowały, bardziej sam problem tej rakotwórczości.
Wiem, że kawa rozpuszczalna zawiera jakieś substancje szkodliwe, zastanawiałam się, o co chodzi w ziarnistej, ot co.
Być może produkcja dla dużych sieci odbywa się inaczej - bo teoretycznie tak może być.
Poza tym czy kawa dopiero teraz szkodzi, bo na przykład zmieniła się technologia produkcji, czy dopiero teraz odkryto pewne związki.
Sporo kawy wypijam, dlatego mnie to zainteresowało.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Kawa czy herbata

Post »

Że kawa zawiera akrylamid, o tym wiadomo już od dawna. I tym, że jest to substancja kancerogenna również. Kawa wcale nie jest jego jedynym źródłem. Można go znaleźć także w chipsach, frytkach, ciastkach. I tym też wiadomo już od dawna. Tyle, że przepisy prawne do tej pory nie regulowały tej kwestii. W ostatnich latach rośnie świadomość konsumencka dotycząca zagrożeń, jakie niesie za sobą spożywanie produktów zawierających substancje kancerogenne. Organizacje prokonsumenckie, środowiska naukowe, stowarzyszenia walki z chorobami nowotworowymi i różne grupy ekologiczne wywierają co raz większy nacisk na ustawodawców by zaostrzyli przepisy regulujące przepisy dotyczące żywności. Efektem tego jest na przykład nałożenie na sprzedawców kawy obowiązku informowania konsumentów o szkodliwym wpływie kawy, ale to tylko w Kalifornii, bo tam ktoś się tym zajął i doprowadził sprawę do sądu. Do producentów chipsów nikt się jeszcze nie dobrał i nie muszą informować konsumentów, że zjadają produkt o potencjalnej szkodliwości dla zdrowia. A tym czasem zawartość akrylamidu w chipsach może być jeszcze większa niż w kawie => https://pl.wikipedia.org/wiki/Akrylamid
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”