Jarmuż

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Jarmuż

Post »

Ja dodaję do oleju do czipsów czosnek granulowany i trochę skórki starej z cytryny (oczywiście cytryna bio lub eko).
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
martusia810
50p
50p
Posty: 87
Od: 23 sie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jarmuż

Post »

Ja uprawiałam fioletowy jarmuż - do tej pory rośnie i systematycznie podskubuje mu listki . Ja mam obsesja na punkcie jarmużu i daję go do wszystkiego co nie jest deserem.
Kalma
100p
100p
Posty: 170
Od: 21 kwie 2011, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Illinois, USA

Re: Jarmuż

Post »

Martusia w NY sprzedają już lody z jarmużu ;:oj
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Jarmuż

Post »

Liście jarmużu przepuszczałam w wolnoobrotowej wyciskarce do soków razem z jabłkami i brokułem. Wychodzi zielony sok "Shreka", pychotka.
Pozdrawiam
Ula
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jarmuż- jak go jeść?

Post »

Wrzucam przepis na moje ulubione jesienno-zimowe danie z jarmużu:

Obiad dla 4 osób na 2 dni :D

400 g cieciorki namoczyć w dużej ilości wody dzień wcześniej, ugotować bez soli! i odłożyć
Dynia (ciężko powiedzieć dokładnie ile bo kroje w kostkę i mroże na zimę, używam tutaj jeden woreczek ok. 300 g, można samemu zdecydować, dynie zamrożoną (świeżą też można) wrzucam do mniejszego garnka ( niewielką ilością wody) żeby podgotować do miękkości a potem blenduję na sos. (nie doprawiam, bo robię to w dużym docelowym garnku)
Przygotowuję sobie wcześniej liście jarmużu (ja wykorzystuję cały mały pęczek) czyli mniej więcej pół takiego dużego okazu.
Myję, wykrajam grube łodygi i kroję liście na mniejsze kawałki takie jakie nam odpowiadają.
W dużym garnku rozgrzewam tłuszcz (używam oleju kokosowego, ale tu dowolność) i na niewielkim ogniu podgrzewam najpierw przyprawy tj. Kumin, garam masalę, sól, kurkumę, potem wrzucam ugotowaną cieciorkę i chwilkę podsmażam.
Następnie dodaję posiekany jarmuż chwilę podsmażam, sprawdzam czy trzeba dosolić, i dolewam małą ilość wody. Jak jarmuż chwilkę się poddusi, zalewam wszystko sosem z dyni. Sprawdzam czy smak mi odpowiada, ew. dodaje sosu sojowego (najlepszy tamari) i do smaku dodaję kilką łyżeczek koncentratu pomidorowego. Wg własnych preferencji. Można zrobić bardziej pomidorowy jak ktoś woli ale ja nie chcę dominować smaku dyni.

Taki gulasz starcza nam na 2 dni, jemy go z ryżem basmatti. PYCHA!!! ;:333 Polecam spróbować.

Wskazówki:
Ilość skłądników można samemu sobie wypracować, nigdy nie używam identycznych proporcji, jeśli mam mniej dyni lub więcej, sos jest bardziej lub mniej dyniowy, a resztę uzupełniam wodą i przyprawiam :heja
Często gotuję na szybko więc namoczoną cieciorkę gotuję z samego rana, albo na wieczór, przygotowuję sobie jarmuż , więc jak przychodzę do domu przygotowanie obiadu zajmuję mi max. 20 min, razem z ugotowaniem ryżu. ;:304
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Jarmuż- jak go jeść?

Post »

SURÓWKA
6 liści jarmużu posiekać, dodać 1 startą marchew, 1 starte jabłko, natka pietruszki, sól, pieprz, 2łyżki oleju
łyżeczka cukru. Zamieszać wszystko. GOTOWE! ;:215
Pozdrawiam
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jarmuż

Post »

Zrobiłam (i zjadłam :D ) makaron z jarmużem, cebulką i dużą ilością czosnku. Pycha.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Jarmuż

Post »

martusia810 pisze:Ja uprawiałam fioletowy jarmuż - do tej pory rośnie i systematycznie podskubuje mu listki . Ja mam obsesja na punkcie jarmużu i daję go do wszystkiego co nie jest deserem.
To tak ja czosnek, chociaż w Rydze można zjeść nawet lody! http://www.kiplokukrogs.lv/
Beata
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Jarmuż

Post »

Jarmuż z jabłkami (pomidorami)
75 dkg jarmużu
5 dkg tłuszczu
30 dkg kwaśnych jabłek lub pomidorów
2 dkg bułki tartej
sól, cukier do smaku
nać pietruszki
Jarmuż umyć starannie, wyciąć grube nerwy liściowe, poszatkować, podlać niewielką ilością wrzącej wody, dodać tłuszcz i sól; gotować do miękkości bez przykrycia. Pod koniec gotowania dodać jabłka pokrajane w paski lub rozdrobnione pomidory, potrawę odparować, posypać tartą bułką, przyprawić solą i cukrem do smaku, dodać siekaną nać pietruszki.
Jarmuż można przed podaniem wymieszać ze śmietaną.
"Dobra kuchnia", 1975
Beata
gredagra
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 mar 2016, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Jarmużu nigdy nie robiłam, ale czytałam że nie mogę bo mam chorą tarczycę, więc nie dla mnie a szkoda.
xrob
100p
100p
Posty: 119
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jarmuż

Post »

Witam odgrzewam wątek. Mój jarmuż jest już duży i nie wiem co z niego przygotować może ktoś coś doradzi?
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Jarmuż

Post »

Polecam zupę i zapiekankę. Surówki też często robię. Potraktuj go jak trochę twardszą kapustę.
Beata
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Jarmuż

Post »

Czipsy - smaczniejsze i zdrowsze od tych kupnych.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”