Skóra, zmarszczki, składniki kremów, suplementacja

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Skóra, zmarszczki, składniki kremów, suplementacja

Post »

Witam.,
Zapraszam do wzajemnych porad w temacie: NASZA SKÓRA

Podzielę się informacjami "doczytanymi w sieci o naszej skórze, może część z nich się przyda:

Na początku postu poinformuję iż osoba wypowiadająca te słowa jest mężczyzną (w sumie Admin mógłby być kobietą...nawiązanie do tematu ikony żeńskie, Elita Forum...)
Osobiście nie używam żadnych kosmetyków na zmarszczki. Stosuję jedynie po goleniu Aloes w płynie do rozpylania i ulubioną "wodę po goleniu" w niewielkiej ilości.
Interesując się kosmetykami z trochę innego powodu, podaję jedynie kierunkowskazy do szukania w internecie, nakierowując na te moim zdaniem najskuteczniejsze:

Nr1 - miedź, miedź i jeszcze raz miedź , a dokładniej to peptydy miedzi - (działają przeciwzapalnie, silnie regenerująco na poziomie komórkowym, sprzyjają tworzeniu kolagenu, są Anty-Age czyli działają przeciwstarzeniowo a jeśli chodzi o mężczyzn Anty-DHT - skóra /włosy czyli likwidujące główny powód uszkodzeń cebulek włosowych u mężczyzn a w konsekwencji łysienie androgenowe), mająca wiele innych pożytecznych funkcji dla skóry - warto doczytać w sieci więcej ...
Trzeba pamiętać jedynie iż antagonistą miedzi jest VIT-C.
Kremów z VIT-C nie należy nakładać w krótkim odstępie po kremach z peptydami miedzi - wchodzą wzajemnie w reakcję, tworzą wolne rodniki.

2. Wszelkie kremy ze składniki odżywczymi "kapsułkowane" / w nano-technologii.
Kupując zwykły krem zawierający nawet najlepsze składniki, po kilku dniach a nawet godzinach nadaję się do ...... a czemu: tlen z powietrza reaguje z substancjami w kremie, utlenia i dezaktuwuje do 90% aktywnych substancji i nawet jeśli sa konserwanty (te z kolei mają inne , niekorzystne skutki) i w miarę szczelne pudełko.
Zamknięte substancje w mikrokapsułkach (mikronowych rozmiarów) - czyli nasza kochana "technologia nano" powodują to iż po otwarciu opakowania kremy zachowują pełną aktywność praktycznie w 99% i nie utleniają się.
Substancje dopiero po nałożeniu na skórę uwalniają się i wchłaniane są do skóry - różnica jest kolosalna, zresztą potwierdzona wieloma badaniami. Ta akurat cecha nie jest przereklamowana - czego nie możemy niestety powiedzieć o wielu innych.

3. Likwidacja wolnych rodników - np ALA - suplement do połykania lub inne zmniejszające ilość wolnych rodników w krwi.
Szczególnie olbrzymie ilości wolnych rodników - degenerujących skórę uwalniane są po solarium, po spożywaniu smażonych pokarmów itd... Najlepiej tego dnia zażyć przy lub po jedzeniu ALA a przed solarium L-Tyrozynę.
L-Tyrozyna oprócz pomocy w produkcji barwnika (melanogenezie) w skórze i we włosach ma sporo korzystnych działań: m.in. jest antydepresantem, nie szkodliwym praktycznie, jest pseudo-witaminą jak to czasami się określa. aha, dodatkowo powoduje iż barwnik równomiernie rozkłada się w skórze "bez powstawania plamek"

4. Palenie papierosów - tragicznie niszczy skórę i naczynia krwionośne - to wszyscy zapewne wiedzą, ale nie zaszkodzi powtórzyć
Wbrew pozorom alkohol słabszy a nawet mocny nie ma tak złego wpływu na skórę jak papierosy - składniki smolne , nikotyna zapycha mikronaczynia /włosowate w organizmie i skórze
...Erazm masz powód aby rzucić palenie i nie narażać Żony na wdychanie "pięknych oparów" ;-)
5. Odżywianie - mniej tłuszczy nasyconych a jeśli tak to więcej wielonienasyconych, sporo warzyw, ryb , pokarmów zawierających OMEGA-3, GLA, mikroelementy i znów pytanie retoryczne...kto z nas ma tak silną wolę, aby tego przestrzegać... - ja na pewno jej NIE mam...;:113
Jednak ważne abyśmy mięli świadomość i chociaż starali się zachować proporcje idące w tym lepszym kierunku...



===W wolnej chwili uzupełnię post dopisując jak coś mi się jeszcze przypomni lub uznam, że może być pożytecze aby się podzielić z Wami =====Przepraszam za dość chaotyczną wypowiedź, ale tak bywa jak człowiek pisze ciurkiem, nie patrząc na monitor, jak się informacje przypominają...


Podaję Eng. resources, dla tych którzy chcą może kupić "kosmetyk z miedzią" lub poczytać na stronach anlojęzycznych, dowiedzieć więcej i z nami podzielić potem:
Podaję kilka nazw ważniejszych substancji - na wolne chwile do poczytania w sieci: uszeregowałem je wg ważności wpływu na nasze zdrowie (jest to to moja subiektywna i prywatna opinia oczywiście):
copper peptides - peptydy miedzi
L-Tyrozyna (ang: L-Tyrosine)
ALA - Alpha Lipolic Acid - kwas alfa liponowy
GLA - Gamma-Linolenic Acid (najwięcej w wyciągach z pestek porzeczek, ogórecznika, wiesiołka)
Aloes, olej rokitnikowy



UWAGA: L-Tyrozyny nie należy przyjmować cały czas bez przerw mimo iż jest stosunkowo bardzo bezpiecznym i zdrowym suplementem dobrze jest robić po okresie przyjmowania kilka tygodni przerwy aby organizm nie odzwyczaił się od produkcji we własnym zakresie tego aminokwasu

Nie należy też przesadzać z ALA (kwas alfa-liponowy), zieloną herbatą w tabletkach i innymi substancjami zmniejszającymi poziom wolnych rodników gdyż substancje te czasami (zależy od stężeń i okresu przyjmowania) są mocno zakwaszające organizm
Stosujmy je z rozwagą, jak wszystkie leki.
Najlepsze rozwiązanie wg mnie: przyjmować je z odkwaszającymi preparatami np Alkala-N, proszek zasadowy dr.Auera, Basica lub w przypadku braku nawet zwykły wodorowęglan sodowy. Jest teraz tego sporo w aptekach i w sklepach ze zdrową żywnością.
Powinno się przyjmować: L-Tyrozynę na czczo!
Likwidujące wolne rodniki: z jedzeniem lub po posiłku popijając zawsze minimum 1 szklanką dowolnego napoju.

Moim zdaniem maksymalnie 1 tabletkę dziennie /wystarczy.

Oczywiście najlepiej byłoby zdrowo się odżywiać i bez żadnych suplementów - mało pokarmów zakwaszających, wędlin, sporo warzyw, jagód itd.. itp...
Ale kto dzisiaj tego przestrzega :wink: :?:
Coś z życia też chcemy mieć i z przyjemności, trudno sobie wszystkiego odmawiać.
Niestety wszystko co pyszne i nam smakuje najczęściej bywa NIE ZDROWE...szkoda.
;:113

Nie jestem lekarzem i nie odpowiadam za skutki korzystania z powyższych informacji. Są to moje prywatne, przeczytane z różnych źródeł informacje. ;:113
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

dodam jeszcze, moim zdaniem dość ważny:

MSM

Występuje jako tabletki lub składnik żeli, głównie aloesowych - najprawdopodobniej dlatego iż razem z alosem MSM lepiej się wchłania.
Odpowiada za właściwą pracę i budowę skóry, włosów, paznokci.
Głównie pełni funkcje budująco-regeneracyjne.
Pomaga w chorobie stawów.
Odbudowuje chrząstki.


---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Nasza SKÓRA, zmarszczki, składniki kremów, suplementacja

Post »

Informacje dotyczące włosów i dyskusja przeniesione do właściwszego wątku:

"WŁOSY, łysienie androgenowe."

odp. zmoderowana:
Pozostawmy obecny dla kremów, suplementów, skóry...
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Podobno najlepsze kremy w Polsce, to firmy Dermika. Czytałam już 3 rankingi na przełomie ostatnich 4 miesięcy i zawsze są na pierwszymi miejscu. Aktorki też głównie ich używają, co nie raz słyszałam w programie TVN Styl.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Wychodząc z założenia,że facet ma tyle lat,na ile się czuje,a kobieta-na ile wygląda-dochodzę do wniosku,że moja skóra pozostanie wiecznie młoda :D :D
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Aurynko, oczywiście wiesz, że wiele zależy od typu skóry i ogólnego samopoczucia, ale rzeczywiście Dermika zasługuje na swoje miejsce w rankingach.
Ja szczególnie jestem zadowolona z niebieskiej maseczki z alg morskich.

Jurek i tak trzymaj ;:113
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

lila31 pisze:Aurynko, oczywiście wiesz, że wiele zależy od typu skóry i ogólnego samopoczucia, ale rzeczywiście Dermika zasługuje na swoje miejsce w rankingach.
Ja szczególnie jestem zadowolona z niebieskiej maseczki z alg morskich.
A wiesz może Lilu od jakiego wieku można stosować kremy przeciwzmarszczkowe Dermiki? I powiedz mi, jakie własciwości ma ta maseczka z alg, którą stosujesz?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Aurynko co do kremów przeciwzmarszczkowych Dermiki.
Kupiłam taki krem - maseczkę z alg morskich do codziennego stosowania, po pewnym czasie oddałam go mojej mamie. Jest mocno nawilżający, a ja mam cerę mieszaną i dla mnie był za tłusty. Innych na razie nie szukam, trzymam się Faberlica.
Natomiast błękitną maseczką z alg morskich Dermiki funduję sobie co jakiś czas u kosmetyczki. Wskazana jest dla kobiet i mężczyzn po 30-tym roku życia (jeszcze masz czas na jej używanie).
Przed nałożeniem maseczki niezbędne jest dokładne oczyszczenie skóry, czyli tylko gabinet kosmetyczny. Ponadto samej sobie nie można jej nałożyć. Po zastygnięciu tworzy gumową powłokę, więc trzeba nakładać szybko (nakłada się także na powieki czyli oczy muszą być zamknięte).
Działa idealnie ściągająco i wygładzająco na moją cerę, co do innych, nie będę się wypowiadać, nie jestem specjalistką.
Tak ogólnie, to wydaje mi się, że każdy powinien wypróbować sam na sobie dany kosmetyk.
Różne cery, różnie reagują na ten sam kosmetyk :D :D :D
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Kupiłam sobie w saszetce(na próbę) maseczkę Dermiki jakąś oczyszczającą, ale nie wygląda jak guma, tylko jak błoto i to w kolorze końcowego efektu przemiany materii :lol: :lol: Jest jej dużo więc będę miała na dwa razy. Pierwszą część mam właśnie na sobie ;:175 ;:202 Zobaczymy jak będę wyglądać po jej zmyciu, bo teraz przypominam bloba ;:154
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Aurynko może zrób dokumentację fotograficzną tych zabiegów.
Przed, w trakcie, i po maseczce - może być ciekawie. :D :D :D
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

lila31 pisze:Aurynko może zrób dokumentację fotograficzną tych zabiegów.
Przed, w trakcie, i po maseczce - może być ciekawie. :D :D :D
No nie wątpię, że byłoby to ciekawe. :lol: :wink: Tylko jeszcze bardziej ciekawe byłoby to ile osób odważyłoby się po obejrzeniu takich fotek pozostać na forum :lol: :lol:



p.s. Maseczka jest świetna tylko strasznie ciężko sie ją zmywa ( można spaliś ok 200 kalorii ):D
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

wszystkie kosmetyki są bardzo dobre pod warunkiem ,że ma się mniej niż 40 lat
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

lawenda pisze:wszystkie kosmetyki są bardzo dobre pod warunkiem ,że ma się mniej niż 40 lat
"..dobry tekst" :D :D :D ;:113
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”