Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Też mam dylemat z sokiem z pigwy. Miałam zasypane cukrem żeby zrobić kandyzowane owoce a sok wykorzystać. Trzeba naprawdę zrobić gęsty syrop, żeby nie fermentowało. Wtedy jednak jest dla mnie za słodki. Jedyne wyjście to pasteryzacja w słoikach. Myślałam o zmieszaniu tego ze spirytusem, ale z sokiem się zważy, a jak rozcieńczę jeszcze spirytus to będzie za słaba nalewka 8-)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Zalej słabszym spirtem te zacukrzone owoce.
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Ale te owoce z syropu są już ususzone ;:173 i są pyszne. Nalewkę mam z ubiegłego roku a teraz chciałam produkt bez procentów.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Takie ususzone można zalać wódką a potem pogryzać po troszku popijając płynem ;:306 .
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

A to ciekawy pomysł 8-) , najlepiej to opatentuj...
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Nie da rady. Dla Ciebie może to nowatorski sposób ale lud praktykuje to od stuleci :D
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

W tym roku robię aroniówkę inaczej niż w ubiegłym.
Szkoda mi "zmarnowanego" spirytusu, który wciągnęły owoce i chcę uniknąć większej ilości słojów z "zalewą" stojących przez dłuższy czas.
Zrobię z gotowanych i od razu odcedzonych owoców.
Eksperymentalnie planuję też dodać nieco soku z cytryny.

Od razu wleję też do docelowych butelek.
Trzeba sobie ułatwiać życie, a nie utrudniać ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

kaLo pisze:Przepis równie prosty jak uprawa winorośli wg. bułgarskiego ludowego porzekadła -"wciśnij łozę w ziemię i pij wino". Nie ma tak prosto. "Słodkie winogrona" wcale nie muszą mieć dużo cukru , wystarczy że będę miały mało kwasów i wrażenie będzie podobne.
Żeby poszło wszystko dobrze nie należy myć winogron bo spłuczesz drożdże. Gnieść możesz nie rękami a słoikiem lub butelką w garnku 3-4 litry, jednak ostrożnie aby nie gnieść pestek. Po zgnieceniu zostaw pulpę w du.zym naczyniu na kilka dni aby zaczęła się fermentacja. Dzięki temu pestki opadną na dno a skórki wypłyną na powierzchnię i będzie łatwiej odcedzić sok, który należy wlać do gąsiorka . Po kilku, kilkunastu dniach fermentacja ustanie najprawdopodobniej z braku cukru w nastawie. Należy spróbować i ew. dosłodzić . Najlepiej syropem normalnym czyli 1kg cukru w 1 litrze (zrobić mniej, np. 200 ml). Należy dosładzać ostrożnie, po kilkadziesiąt mililitrów syropu na kilka litrów nastawu, żeby nie przesłodzić. Jeżeli fermentacja ruszy to oznacza, że zabraklo cukru, jeżeli nie to drożdze osiągnęły kres swoich możliwości i dalsze dosładzanie spowoduje tylko dodanie słodyczy.
Po ok 14 dniach przestalo bombelkowac, zlałem i stoi na razie bezczynnie. Smak nie jest rewelacyjny i czuć drożdże.
Można teraz dosłodzić syropem cukrowym?
Ile ma stać zanim przeleje do butelek?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Jeżeli fermentacja ustaje nagle to najprawdopodobniej z braku cukru. Dosłodź odrobinę. Powinno ruszyć bo w nastawie nadal są żywe drożdze. Smak wina zależy od smaku winogron i jeżeli nie powala to należy zrobić wino słodsze bo cukier dobrze maskuje różne niedostatki . Jeżeli do wyrobu wina zostały użyte tzw. labruski pochodzące od winorośli truskawkowej to w gotowym wyrobie ujawnia się truskawkowy aromat który nie wszystkim podchodzi. Im bardziej dojrzałe winogrona tym "lisi posmak" wyraźniejszy.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

kaLo pisze:Jeżeli fermentacja ustaje nagle to najprawdopodobniej z braku cukru. Dosłodź odrobinę. Powinno ruszyć bo w nastawie nadal są żywe drożdze. Smak wina zależy od smaku winogron i jeżeli nie powala to należy zrobić wino słodsze bo cukier dobrze maskuje różne niedostatki . Jeżeli do wyrobu wina zostały użyte tzw. labruski pochodzące od winorośli truskawkowej to w gotowym wyrobie ujawnia się truskawkowy aromat który nie wszystkim podchodzi. Im bardziej dojrzałe winogrona tym "lisi posmak" wyraźniejszy.
Dolewalem syropu niezbyt slodkiego dwa razy i fermentacja ruszala na 1~2 dni
Wyszlo ok 3,5 litra wina i teraz mam zamiar zrobic slodki syrop ok 200~300 ml i dolac,odstawic na kilka dni i zlac do butelek.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Przed zlaniem do butelek wino powinno być dobrze odfermentowane bo może rozsadzić butelki w razie wtórnej fermentacji. Jeżeli w winie będą żywe drożdże to z braku cukru zabiorą
się za kwasy fermentacja jabłkowo-mlekowa.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Pamiętam z młodości, jak mój tato zlał do butelek za świeże wino i zakorkował.
Ale była kanonada, na szczęście w piwniczce.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Czyli jak je odfermentowac?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”