Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Z pestkami, nakłute.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

W pestkach są substancje, które mogą zmienić smak po dłuższej maceracji. Poza tym owoce niedrylowane wciągają mnóstwo spirytusu, który trudno odzyskać. Jeżeli nalewka jest robiona na samym miękiszu to po zlaniu płynu i dodaniu cukru mamy świetną alkoholizowaną marmoladkę do herbaty lub deserów. Orzeszki (pestki) można wykorzystać w inny, lepszy sposób. Jest trochę w sieci o ich prozdrowotnych właściwościach.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Rozdrabniacie owoce pigwowca przed zalaniem? Nie wiem czy zetrzeć przez maszynkę na wióry ..
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Ja kroję w kostkę, a z pestek robię "pestkówkę".
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

kaLo pisze:W pestkach są substancje, które mogą zmienić smak po dłuższej maceracji. Poza tym owoce niedrylowane wciągają mnóstwo spirytusu, który trudno odzyskać. Jeżeli nalewka jest robiona na samym miękiszu to po zlaniu płynu i dodaniu cukru mamy świetną alkoholizowaną marmoladkę do herbaty lub deserów. Orzeszki (pestki) można wykorzystać w inny, lepszy sposób. Jest trochę w sieci o ich prozdrowotnych właściwościach.
Nie miałam ani siły ani ochoty grzebać się w twardych, włochatych nasionach. Szkoda, że wypiją mi tyle spirytusu, ale co poradzić... I tak dobrze ponad godzinę zajęło mi czyszczenie i nakłuwanie zaledwie 1 kilograma owoców.
Chyba już nigdy nie zdecyduję się na nalewkę na owocach róży, skoro jest tyle łatwiejszych i przyjemniejszych do obróbki owoców.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Dzięki szarotka66, pestki wyjęte, owoce posiekane przez maszynę ;:333

Black Rose nie wyobrażam sobie wydłubywania nasion z caniny, nawet nakłuwania sobie nie wyobrażam, robiłem z rugosy, którą kobitki dłubały przy kawie viewtopic.php?p=5493015#p5493015 Jeśli mam być szczery to smakowo ona hmmm..średnia, może za 10 lat coś z niej będzie :lol: Kolor ładny, czerwono-pomarańczowy bursztyn..jakoś tak
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Ładna, rosa rugosa ma dużo większe owoce, ja robiłam z jakiegoś kurdupla, owoce długości ok 1 cm, szerokość ok. 0,5 cm. Kolor mojej nalewki ładny, jakby bursztynowo - czerwony, ale robota niewdzięczna. Próbowałam wydłubywać nasiona i po obrobieniu dwóch sztuk, co trwało niewiarygodnie długo, dałam sobie spokój. Nie wiem, jak smak, bo nalewka jeszcze naciąga.

Jeśli w przyszłości będę robić nalewkę różaną, to na płatkach, nie na owocach raczej.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Jaką miałaś różę? caninę? Ja zrywałem rugosę największą jaka była, tak coś ze 3 cm średnicy, inaczej można by się z..arobić wydłubując nasiona :lol:
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Nie mam 100% pewności, kwiaty czysto białe o kształcie jak u canina, ale owoce malutkie, do 1 cm max.

Z tegorocznych prób najsmaczniejsza wyszła nalewka na winogronach. Zaskakujące. Jest tak niemożliwie smaczna, że z 5 butelek, została końcówka jednej. Każdy próbował i próbował, jak tam smak... ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

A oto ona i owoce:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Takie caniny rosną w mojej okolicy na suchych piaskach na obrzeżach lasu. Krzaczory wysokie do 2 metrów a owocki jak groszek. Faktycznie dłubanie orzeszków całkowicie odpada. Na szczęście rośnie też łan róży pomarszczonej z konkretnej wielkości spłaszczonymi, dużymi owocami. Jest tylko jeden problem. Trudno tam wejść , tak jest to wszystko splecione i poprzerastane. Jako ciekawostkę podam inne zastosowanie dzikiej róży. Z powodu bardzo mocnych korzeni jest sadzona w celu stabilizacji stromych skarp i na końcu pasów startowych na lotniskach jako "łapacz samolotów", które nie zdążyły wyhamować.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7319
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Czy to dobry pomysł połączyć derenia, berberys i trochę pigwowca?
Okazało się, że nie mam za wiele derenia, mam trochę berberysu i została mi resztka pigwowca.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Same kwasiory. Na dodatek pigwowiec ma konkretny aromat i smak i pewnie zdominuje dwa pozostałe składniki ale może być ciekawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”