Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Część 2 znajdziemy Tu
Biotit pisze:Błędem jest zalewać owoce spirytusem i wodą. Właściwy jest r-r 65-70%, a najlepszym miodem będzie gniazdowy, z pożytków z całego roku oblotu pszczół.
Dziękuję Biotit :wit
I obrazki ze żniw tarninowych, na zdjęciach może nie widać, ale to naprawdę wyjątkowo duuuże owoce. Smak wiadomo cierpkawy ale już nie kwach. Na razie zalana z czerwonymi Williamsami 2:1 wagowo, jak kobitki oczyszczą mi trochę róży to jeszcze eksperymentalnie zaleję tarnina+róża+berberys
ObrazekObrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Nalewce z pigwowca dobrze robi troszkę skórki pomarańczowej i odrobina korzenia arcydzięgla.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

No i zalałem: tarnina+róża+berberys (4:2:1 wagowo), tarnina z pestkami, róża oczyszczona, mam nadzieję, że nie zmarnowałem spirytu :?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Na pewno nie zmarnowałeś.Nawet jak wyjdzie paskudztwo ,można potraktować jako nalewkę leczniczą.Jak ogólnie wiadomo,czym lekarstwo mniej smaczne,tym skuteczniejsze :;230
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Co tu tak cicho? :shock:
Przechodząc obok niemieckiego straganu na L.zobaczyłem piwo Argus porter a'3 zł/0,5 l.Wrażenia z degustacji całkiem,całkiem.Nie jest tak ch..e gorzki jak te lepsze portery.Przypomniałem sobie jak o.Grande w swojej książeczce zachwalał trunek na bazie porteru.Teraz jest świetna pora na tego typu wynalazki.Wyrób nie musi leżakować .Można pić gorący zaraz po przygotowaniu. :;230
Porterówka o.Grande
0,5 l portera zagotować z garścią rodzynek i kawałkiem laski wanilii.Po wystudzeniu wlać 1/4 albo więcej spirytusu.Pić po trzech dniach.Wódka prawie wytrawna.Słodziaki mogą dodać do piwa cukru do smaku.

Więcej przepisów- http://www.piwo.org/topic/2521-porterowka/
Polecam przepis z miodem,goździkami ,cynamonem ,wanilią i rumem.Na święta to będzie strzał w 10-ę. ;:333
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Najsmaczniejszy i zarazem najladniejszy porter to Grand Imperial Porter. Pycha!
Pozdrawiam - BabajAGA
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

KaLo jak nie musi leżakować to jakiego pousse cafe w wersji Russian wymyśl :;230
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

tralaluszy pisze:Najsmaczniejszy i zarazem najladniejszy porter to Grand Imperial Porter. Pycha!
Mój PORTER zabutelkowany 05.2014 ciągle zmienia smak , ma 24 Blg i 9%, jeszcze niedawno wyczuwalne były nuty śliwek wędzonych, a dziś doszła gorzka czekolada. Kilka butelek zostało zamknięte w komorze z jabłkami, degustacja przewidziana na 6.2016.


Obrazek
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

A ja w tym roku przegapiłam wiśnie, za to nie spóźniłam sie na śliwki węgierki. Słój stoi i wyczekuje "w zapomnieniu" 8-)

Ponieważ zwykle nalewka śliwkowa wychodzi mi za słodka, to w tym roku przyoszczędziłam na cukrze, w razie czego dosłodzę miodem. Wypróbowane przy smorodinówce, może i tu sie sprawdzi.
Wyczytałam gdzies w Internetach, żeby śliwki z takiego nastawienia oblać polewą czekoladową i zjeść.
Sprawdziłam na sobie - doskonały pomysł, tylko bardzo zdradliwe to podjadanie, trzeba uważać :wink:
Dodam jeszcze tylko, że do oblewania nie bardzo naddaje sie polewa czekoladowa zrobiona z przepisu jak do ciasta (cukier, margaryna, kakao i takie tam). Znacznie lepiej jest użyć gotowca.
W każdym razie pomysł poddaję pod rozwagę, bo dobry.
Pewnie z wisienkami tez by to można zrobić, tylko zabawy znacznie więcej.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Oj dobrze się zapowiada likier śliwkowy ;:333 zlałem śliwki i zaprawy z alkoholu, brakuje jeszcze syropu.. mam różne miody, miód wrzosowy by pasował? smakowo mi leży, ale się zastanawiam czy tak mocno (1:1) miód rozcieńczać?? Może kto poradzi?

A węgierki z likieru śliwkowego, po zlaniu z alkoholu, dodałem do tarniny pomieszanej z węgierką które są teraz zasypane cukrem trzcinowym i zalane miodem - to moja trzecia i ostatnia wersja tarninówki
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Troszkę tarniny można było dodać do węgierek na podkręcenie smaku.
Za tej paskudnej,co już minęła,był pyszny likier śliwkowy "Prunelka",produkowany z trzech nalewów,na węgierki,ulenę i mirabelki..Oto wariacje na ten temat: http://wino.org.pl/forum/viewthread.php ... &tid=28534
http://wielkiezarcie.com/recipes/30034661
Pochwalę się również,że na działce mam czarnoowocową odmianę mirabelki :D
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

kaLo pisze:Troszkę tarniny można było dodać do węgierek na podkręcenie smaku.
to czasowo nie styka, ale mogę jeszcze teraz zalać samą tarninę miodem i potem dodać zamiast samego syropu.

Trojniak prunelkowy z pierwszego linku brzmi świetnie. W przyszłym roku tym sie zajmę
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Możesz wziąć 0,5 l tarniny i zalać 70 -ką.Jak puści smak i kolor to na małej ilości likieru spróbuj ,czy efekt jest OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”