Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Nie wiem jak będzie z węgierkówką, ale ja kiedyś zapomniałam ( podczas bardzo dłuuuugiego remontu) o miętówce. Zlałam potem, dodałam miodu i odstawiłam do lochu chyba do czerwca ( chrzciny wnuka). Wielu chciało przepis . ;:224 ...bo była zupełnie inna od tej co robię zawsze ;:306
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Biotit pisze:jak wygląda klarowanie?
Jest czyściutka. A mocna, że strach!
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

To dobrze, że jest mocna, a nie jakiś kompot. Pij na zdrowie i rób następne. Pozostawione w lochu kilka lat tylko zyskują na jakości.

8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

O te pestki się martwiłam. Bo kilkanaście zostawiłam, no i cały czas tam się moczyły, a to pruski kwas, mówią, że truje ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

whitedame pisze:.. ja kiedyś zapomniałam ( podczas bardzo dłuuuugiego remontu) o miętówce. Zlałam potem, dodałam miodu i odstawiłam ..
Ja z róży będę robić chyba jeszcze dłużej, bo dodam nalew z płatków róży z dodatkami, a na płatki to jeszcze trochę sobie poczekam :lol:
U nas w rankingu, z tych co do tej pory sam zrobiłem, w czołówce plasuje się nalewka z czarnej trześni i nocino.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

onectica pisze:O te pestki się martwiłam. Bo kilkanaście zostawiłam, no i cały czas tam się moczyły, a to pruski kwas, mówią, że truje ;:131
Kiedyś, pewnie pamiętacie, wina i nalewki robiło się tylko z owoców niepestkowanych i nikt się nie zatruł tym strasznym cyjankiem potasu.
Dzisiaj lekarze i dietetycy niby to w trosce o zdrowie obywateli ostrzegają kogo mogą i gdzie tylko mogą przed zjadaniem pestek. Czy aby nie dlatego, że farmacja i medycyna chce żyć dostatnio? Ale tam gdzie ich wiedza zawodzi ludzie sami wracają do diety z pestkami.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

whitedame pisze:..niby to w trosce o zdrowie obywateli ostrzegają kogo mogą i gdzie tylko mogą..
nie wspomnę o pestkach buczyny, uwielbiamy i zjadamy prażone garściami i jakos nie przypominam sobie żeby ktoś narzekał, na ilość i owszem :lol:
Sam się zastanawiam, czy naleweczki z niej nie zrobić..
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

No fakt, moja babcia nigdy nie drylowała wiśni na nalewki, a całe baniaki tego robiła.
Tylko nie potrafię sobie przypomnieć, jak szybko to schodziło, bo zbyt mała byłam i nie zwracałam uwagi :wink:

Pamiętam za to, jak kiedyś babcia rozpaczała, że wszystkie kury padły, bo leżały po podwórku, jak nieżywe. A tymczasem okazało się, że cały butel owoców został wywalony w miejsce, do którego zalazły nieszczęsne kury. Nadziobały się tego, 'narąbały' i pijane posnęły gdzie popadło :;230

Wracając do pestek - otatnio widziałam w sprzedaży paczkowane pestki bodajże moreli. A my zawsze rozgryzaliśmy pestki jabłek.
Więc skoro sprzedają oficjalnie, to może jednak cos w tym jest...
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Pestki moreli można kupić na wagę w Auchan.Witamina B17 (amigdalina) cudowny lek na raka :wink: .Jest popyt jest i podaż.A pestkówka,czyli nalewka na pestkach jabłek,gruszek czy pigwowca to świetny trunek.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Zlewam dzisiaj syrop z róży, całkiem dużo wychodzi z posiekanych owoców. Jeszcze mam gruszkowego Williamsa nie tkniętego. Gruchy cały czas się kąpią w %.
A likier śliwkowy na syropie z tarniny zapowiada się booosko.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Jak już będzie gotowy,to wypij łyczek za moje zdrowie :D .
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Nie robicie nalewki z czerwonych i białych porzeczek? Właśnie dojrzewają a tu nic nie widzę. Robić Czy nie warto?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Czerwone porzeczki maja zbyt ostry smak jak dla mnie. Wino też mi nie podchodzi. O niebo lepsze jest z białych.
Proponuję nalewkę kresową . Dla mnie rewelacja. Skład.
Kilogram ciemnych, drylowanych wiśni (1/10 pestek zostawić ), kilogram czerwonych porzeczek (można dododać troszkę czarnych na kolor ,ale niewiele) , pół kilograma malin, kilogram cukru .W oryginalnym przepisie jest wódka, ale otrzymany likierek ma moc wina.
Owoce porządnie rozgnieść i odstawić na kilka godzin, nastepnie odcisnąć sok, wlać do słoja zachowując proporcje - litr soku,litr wódki (część można zastąpić spirytusem), kilogram cukru, potłuczone pestki, kilka goździków, kawałek laski cynamonu.Zamknąć szczelnie i odstawić na 6 tygodni w słonecznym miejscu. Mieszać od czasu do czasu aby cukier się rozpuścił. Potem przefiltrować, wlać do butelek , schować i zapomnieć.

PS.
Im pamięć krótsza, tym nalewka smaczniejsza ;:136
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”