Domowo i zdrowo cz. II

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Cyganko - ja bym radził rozrywkowo, zdrowie się od tego poprawi (przynajmniej na jakiś czas) i leczyć się nie będzie trzeba :wink:.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

I zapamiętaj,że alkohol pity nawet w dużych ilościach ale z umiarem ,nie szkodzi :D .
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Dzięki za rady, ale poczekam co Piotr powie :).
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

A co będzie, jeśli Piotr pójdzie tą drogą ;:202 ???
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Aśka, mając na uwadze wiekową, przekazywaną z pokolenia na pokolenie mądrość klasztornych Mnichów,
pić należy rozważnie i dla zdrowotności. Niech wygrana nagroda służy Twojemu zdrowiu.
8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

A widzisz, czyli dobrze myślałam i schowałam przed swoim mężem. Coraz dopadają mnie problemy żołądkowe, więc będzie jak znalazł :).
Propolis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 sty 2016, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Pociągnę pszczelarski wątek.
Jeśli chodzi o mnie to powiem tak, troszkę Ula ma racji, troszczę kolega o nicku rtk10 ma racji, bo tak naprawkę pszczoły nas uczą pokory i potrafią zaskoczyć najmądrzejszych mędrców. Z certyfikatem to jest różnie, bo skąd wiemy że miód jest z tej partii, musielibyśmy i my ten miód zbadać. Ja wybieram miód odmianowy. W moim terenie pozyskuje miód w kolejności: mniszkowy, akacjowy, lipowy i na końcu nawłociowy. Miód spadziowy w moim terenie występuje raz na kilka lat, oczywiście jakaś domieszka miodu spadziowego jest co roku ale to są skromne ilości. Miodu spadziowego pszczołom na zimę nie możemy zostawiać, bo będą źle zimowały. Ja mam kilka pasiek w różnych miejscowościach, stoją tam na stałe przeważnie w lasach. Pasiekę obwoźną zrobię gdy kupie odpowiedni samochód do tego celu. Na rynku jest dużo miodu z Chin, Ukrainy sprowadzają za grosze tonami, mieszają z Polskim i sprzedają za Polski. Często też pokazując badania. W Niemczech rodowity Niemiec kupuje miód niemiecki i płaci za niego duże pieniądze, a miodu z importu nie kupuje, a jeśli tak to płaci za niego grosze. W Polsce każdy woli kupić jak najtaniej często badziewie.
Karmienie pszczół na zimę:
te które kończą sezon na miodzie lipowym karmie syropem cukrowym, a te które są na nawłoci karmie inwertem, dlatego że pod koniec września na syrop cukrowy jest za późno. Pszczoły nie mogłyby odparować syropu i za bardzo by się spracowały, pszczoły zimowe trzeba oszczędzać. Inwert jest już gotowy do przeniesienia w plastry, pszczoły nie muszą go odparowywać.
Pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Zbyszku ja Ciebie proszę abyś założył swój miodowy wątek... masz niesamowitą wiedzę. Przykro słuchać ludzi, którzy miodowego fachu nawet w dłoniach nie mieli...już kiedyś o tym pisałam, aby być ogrodnikiem trzeba nie jedną grudę ziemi zjeść, aby być pszczelarzem trzeba zrozumieć pszczoły. ;:108

Nie cytujemy postu, na który odpowiadamy bezpośrednio pod nim. szarotka66
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Propolis pisze:. Z certyfikatem to jest różnie, bo skąd wiemy że miód jest z tej partii, musielibyśmy i my ten miód zbadać.
Zbyszek, jak teraz u winiarzy jest nie odpowiem, ale kilka lat temu Kolega z Krakowa pojechał do Pszczelarza i sam zbadał Jego miód, potem była akcja i wielu z Nas ten miód kupiło, potem przez kilka lat Pszczelarzowi zaufaliśmy, wiele medali za miody pitne NA całym świecie zdobyliśmy. Dopiero teraz tylko ja zauważyłem różnicę w smaku miodu gniazdowego, Pszczelarz przysłał certyfikat, ja jednak wszem i wobec orzekłem , że to nie jest to co było. HONOROWO ZAPROPONOWAŁ MI ZWROT.

Może to wina pogody(oby), albo inne przyczyny spowodowały, że miód się zmienił na niekorzyść. Drugi, który mam z Akacji jest ok, czyli płynny (więc bez domieszek) i smakuje akacją, czyli jest ok. Może to być wypadek przy pracy, albo i nie.
Moje wątki
Festina Lente
Propolis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 sty 2016, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Co zrobić gdy po zimie zostanie nam trochę inwertu lub syropu cukrowego w ramkach?
A więc trzeba widelcem pszczelarskim odsklepić ten pokarm tylko nie za dużo na raz bo nam pocieknie na dno ula, musimy tak robić bo nam zostanie to w ramkach i później możemy wybrać to z miodem i mieć troszeczkę tego syropu w miodzie, dlatego tak się dzieje, bo to co zostaje po zimie to pszczoły traktują dalej jako zapas który ma być w spiżarce bo jest zasklepiony. Odsklepiają tylko gdy jest im potrzebny, a kiedy już w kwietniu pojawia się w terenie świeży wziontek czyli nektar to pszczoły używają ten świeży na własne potrzeby, a zasklepionego nie ruszają. Czyli my musimy je zmusić do wybrania tego syropu cukrowego.
Nie wiem czy wiecie, ale rodzina pszczela w ciągu sezonu pszczelarskiego zjada około 90 litrów miodu na własne potrzeby, a pszczelarzowi zostawia naprawdę niewiele.
Pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Czyli ile z 1 ula ?
Moje wątki
Festina Lente
Propolis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 sty 2016, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

W moim terenie od 20 do 30 litrów z ula
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo cz. II

Post »

Miód miodem, ale z wosku też powstają pożyteczne i służące zdrowiu produkty,



Obrazek

a żeby było zdrowo na 102 powstała również mikstura z witamin i flawonoidów :


Obrazek
Moje wątki
Festina Lente
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”