Ciasta Bogusi

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

30 .Ciasto z rabarbarem .

składniki

1 kostka margaryny
1 1/2 szkl. cukru
4 jajka
1/2 kg mąki
2 łyżki śmietany kwaśnej
1 cukier puder
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki oprócz mąki i proszku ucieram mikserem po czym dodaję mąkę i proszek mieszam ,wykładam ciasto na średniej wielkości blaszkę wysmarowaną tłuszczem .Do ciasta wkładam wyczyszczony i pokrojony rabarbar posypuję cukrem .Piec w temp 180 st ,około 50 min,po wystygnięciu posypuję cukrem pudrem ----pycha ,zaraz znika
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

31. Ciasto forumek.

Składniki
25 dag margaryny
25 dag cukru pudru
30 dag mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5 jaj
2 płaskie łyżki kakao
wiśnie mrożone lub w lukrze
wykonanie
Margarynę utrzeć z cukrem ,dodać żółtka mąkę wymieszaną z proszkiem do p. i na koniec pianę z białek ostrożnie wymieszać ,ciasto podzielić na 2 części ,do jednej dodać kakao .Blaszkę średnią wysmarować tłuszczem i wylać ciemne ciasto na górę białe a na koniec poukładać wiśnie ,upiec
Krem budyniowy
Składniki
1/2 l mleka
5 łyżek cukru
2 łyżki mąki pszennej
1 łyżka ziemniaczanej
3 żółtka
1 kostka masła
1 cukier waniliowy
wykonanie
Z mleka ,mąki pszennej i ziemniaczanej ,cukru ,cukru wanil.i żółtek ugotować budyń .Masło utrzeć i dodać przestudzony budyń ,można dodać garść pokrojonych migdałów --wylać na upieczone ciasto .
Góra
5 białek ubić z 5 łyżkami cukru ,rozpuścić 4 łyżeczki żelatyny w 1/2 szklance soku z wiśni i schłodzone wlać do ubitych białek -wymieszać i wylać na górę ciasta Obrazek
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

32 .Ciasto orzechowo kawowe

Upiec 2 biszkopty z 5 jaj każdy,
Na biszkopt z makiem wyłożyć do jednego dodać 5 łyżek maku suchego

Krem budyniowy

Składniki
1/2 l mleka
5 łyżek cukru
2 łyżki mąki pszennej
1 łyżka ziemniaczanej
3 żółtka
1 kostka masła
1 cukier waniliowy
wykonanie
Z mleka ,mąki pszennej i ziemniaczanej ,cukru ,cukru wanil.i żółtek ugotować budyń .Masło utrzeć i dodać przestudzony budyń
Na biszkopt z makiem wyłożyć 3/4 kremu powrzucać pół szklanki pokrojonych orzechów ,przykryć białym biszkoptem i wyłożyć resztę kremu
Góra
ubić pianę z 5 białek ,5 łyżek cukru i dodać rozpuszczoną żylatynę z 2 łyżeczkami kawy rozpuszczalnej w 1/2 szklanki wody ,wylać na górę posypać cappuccino Obrazek[/b] Obrazek
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Bogusiu, jakie Ty tu pyszności pokazujesz :shock: Aż ślinka cieknie ;:8 , nie mgę tu zglądac, bo moje mocne postanowienie nie jedzenia słodyczy legnie w gruzach....skłonności, niestety.... mam ;:145 ;:36
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

bogusia177 pisze:29 .Babka kolorowa
składniki
6 jaj
1 kostka marg
1 1/2 szkl cukru
2 szkl mąki
1/2 szkl oleju
2 łyżeczki proszku do piecz
1 cuk waniliowy
1 budyń wanil
1 kisiel wiśniowy
2 łyżki suchego maku
2 płaskie łyżki kakao
Wykonanie
Margarynę utrzeć z cukrem dodać żółtka mąka proszek do piecz oliwa i ubitą pianę z białek Ciasto podzielić na 4 części
do pierwszej dać budyń
do drugiej --kisiel
do trzeciej kakao
do czwartej mak
Ciasto wylewać do wysmarowanej formy --wlewamy na przemian ,jak jest wszystko wlane to przez środek foremki przeciągamy nóż ----wzdłuż ,
50 min pieczemy w temp 170 st :P
no i stało sie, czy ktoś piękł tą babke i wyszła??/
;:98 ale wszystko po kolei;
nie umiem piec ciast- jedynie co pieke to przepis na babke z olejem i ewentualnie do tego owoce i jest ciasto. przeglądając przepisy natrafiłam na ten- wydawał się stosunkowo prosty- dodatkowo tylko margaryna i kisiel, budyn i kakao maku nie mam i postanowiłam zrobić z trzech czesci. i już problem przy ucieraniu margaryny z cukrem , próbowałam troche łyżką potem mikserem, ni hu hu... mówie sobie a dodam jajka olej to się rozrzedzi.... klęska totalna a ze miałam już kisiel i budyn podzieliłam to jakoś na trzy pociapałam.... cześci niestety nie lało się tylko miało konsystencje kremu do tortu.... zła na siebie naciapałam na blache i czekam.....;:98 jeszcze 30 minut....
i znów chyba pozostane przy jednym cieście, a miało być tak pięknie
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Iwonko dałaś ciasto do rozgrzanego piekarnika :?: powinno Ci wyjść ,napisz jakie uzyskałaś efekty :P
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dałam ciasto do rozgrzanego piekarnika, nawet urosło ale po wyciągnęciu klapło- ale :shock: :shock: moje kochane córy stwierdziły że nie ma tragedii i zjadły pół blachy!!
tylko co ja źle zrobiłam że wyszął zła konsystencja ??- za mało ucierałam tą margarynę?
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Bogusiu, ja nie powinnam tu zaglądać... przepadłam ....
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Bogusiu, ratunku!!!

Czy masz może przepis na ciasteczka maślane albo waniliowe kruche, czy półkruche, ale takie, które dają się wałkować i wykrawać foremkami i w dodatku przetrwają od dziś do Świąt ? :lol:

Wczoraj zrobiłam herbatniczki (2,5 szkl. mąki tortowej, 1 szkl. mąki ziemniaczanej, 2 jajka, 1 szkl. cukru, 1 kostka masła śmietankowego, 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego, 1 łyżeczka proszku do pieczenia). Ciasto zrobiło się miękkie i mocno kleiło się do wałka, owinęłam je więc folią i włożyłam do lodówki. Po wyjęciu (jakieś 20 minut) nadal było za mało spoiste i wycinanki gniotły albo rozrywały się w rękach :( Zrobiłam więc kulki i upiekłam, kulki rozpłynęły się w piekarniku na placuszki, może nie są tak ładne, jak gwiazdeczki, ale takie dobre, że od wieczora do dzisiejszego ranka została mniej niż połowa :oops: Co robić :idea: :?:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Ave pisze:Bogusiu, ja nie powinnam tu zaglądać... przepadłam ....
Ewuniu ,trochę zaniedbałam swój wątek ,ale obiecuję poprawię się ,-wcale nie przepadłaś -może coś wypróbujesz
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Nalerwko podam Ci jutro wieczorem przepisy na ciasteczka ,--dzis nie mam czasu ,ok :?:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jasne, że poczekam :D Mam jeszcze te wczorajsze, dam radę :lol: :wink: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Zgodnie z obietnicą podaję przepisy na ciasteczka
33.--maślane

składniki


50 dag mąki pszennej
25 dag masła
3 łyżki cukru pudru
4 żółtka
3/4 szklanki kwaśnej śmietany
1 łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy

ciasto
Wszystkie składniki zagnieść i schłodzić w lodówce
następnie rozwałkować na grubość ok.1 cm.Wykrawać foremką ciasteczka wierzch każdego posmarować pianką posypać orzechami lub kokosem piec w temp 180 st do zrumienienia .

Pianka

2 białka
1 szkl cukru kryształu
ubić białka z cukrem na pianę :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”