Ciasta Bogusi

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Szybciutko pragne poinformować ,ze drożdżowiec wyszedł wybornie.Mamuchno kochana jak urósł :shock: Nie wiem czy dobrze zrobiłam wylewając ciasto na zwykłą podłużną blaszkę do pieczenia.Może to miała być blaszka z piekarnika ??(ta wyższa?)No takie ciacho wyszło ,ze nie szło go do ,,paszczy,,wsadzić.Może robić z połowy porcji ,albo na dwie blaszki :wink: Teraz pytanie....Skoro tak cudnie urósł placek,a chciała bym jeszcze dodać mase makową to mogę z połowy porcji czy raczej z całości i na jaką blaszkę lać ciasto skoro ono już tak wielkie wyrosło??? Moja propozycja na kruszonkę,więcej mąki mniej cukru...Cukier powoduje twardość kruszonki(bynajmniej ja wolę mniej chrupiącą) Drożdzowcem zaskoczyłam teścia,stwierdził ,ze w życiu takiego wielkiego ciacha nie widział hihihi.Wielkie Dzięki za przepis ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Ciasta Bogusi

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Naleweczkotak to ten.Gorąco polecam wszystkim.
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Zrobiłam sernik bez sera Jadziu. Kompletnie mi nie wyszło :(
Masa w smaku jest przepyszna, ale w czasie pieczenia nic jej nie wiąże i po upieczeniu ma tą samą półpłynną konsystencję jak przed upieczeniem. Z ciasta spodniego natomiast wyszła mi twarda 'podeszwa', w dodatku piekarnik mi ją trochę podpalił.
Kompletna poraszka :roll:.
Muszę trochę popracować na tym przepisem (jeśli pozwolisz :)), bo ciasto w smaku naprawdę jest pyszne :).
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Ja też zrobiłam tydzien temu sernik bez sera- REWELACJA!!! ;:138
Wielkie dzięki za przepis Jadziu!! ;:196
Uzyłam nawet śmietany 18% bo w poblizu nie było innej, cukier też zredukowałam o połowę a na wierzch posypałam płatki migdałowe.
Ciasto wyszło pyszne, tylko po upieczenieu trzeba je całkowicie ostudzić. A najlepszej jest na drugi dzień, po nocy w lodówce. Gdyby nie rozsądek zjadłabym pół blaszki na raz! :oops:
Aniu, ciasto wiążą jajka i budyń! Wydaje się płynne dopóki nie ostygnie.
Lepiej tez pieć od góry a na 15 ostatnie minut włączyc góra i dół + nawiew. Wtedy nie przypali się spód.

Jeszczeraz dziękuję i proszę o więcej takich pysznych przepisów! :wit
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Bo w budyniu jest mąka ;:108
A na dobrą sprawę każdy sernik póki nie ostygnie na dobre, jest nieco płynny.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Marysia II
200p
200p
Posty: 318
Od: 8 mar 2008, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Podstawą masy tzw budyniowej jest zazwyczaj mleko, żółtka i mąka. W tym przepisie na masę jest śmietana i budyń (rozumiem, że już gotowy) czyli mąka tam zawarta jest już związana. Nie ma żółtek i faktycznie nie ma co tej masy związać chyba , że ma to być ściete białko ze śmietany.
Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Re: Ciasta Bogusi

Post »

To może lepiej dać budyń sypki ,,będzie pewniejszy ,,no i musi ostygnąć ,,,
;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Porobila sie dyskusja ,ale to dobrze . Ja piekę na dwóch grzałkach . Jak włożę na podpieczone ciasto masę śmietanową to po 1/2 godzinie daję pod spód drugą blaszkę ,żeby za bardzo dół się nie spalił . Teraz piekłam na teflonowej nowej blaszce takiej jak tortownica tylko ,że prostokątnej . Rewelka nawet nie musiałam dawać 2 blaszki pod spód . Mozna również zaraz dać na 200* to śmietana szybciej się zetnie[ tak na 15 minut ]a potem zmniejszyć do 180*. Zamiast kokosu dałam połowę cista tego co daje się na spód . Ewuniu pisałaś tutaj ,że można gotowe kupić w Niemczech . Nie dało mi to spokoju . Jak teraz byłam u mamy oglądałam mrożone ciasta i oczywiście kupiłam . Jest to ten sam smak tylko właśnie tam ta ta góra jest przykryta ciastem ,więc teraz też tak zrobiłam . Muszę przyznać ,że mi lepiej smakowało bardziej delikatne . Niestety tak jak Ewa pisała najlepiej zostawić do przyszłego dnia dopiero potem kosztować . Cieszę się ,że Ci smakowało . Ja go nie daję do lodówki trzymam tak normalnie aż ostygnie . Aniu jak ciasto [te które dajesz na dół] jest za gęste to potem może sie zrobić taki twardy spód [tez tak miałam za 1 razem ] . To ciasto musi być takie babkowe czyli lużniejsze . Na końcu jak wkładasz patyczek do sprawdzenia to nie może sie na nim nic przyklejac tylko moze być mokry . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Marysia II
200p
200p
Posty: 318
Od: 8 mar 2008, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Tak się zastanowiłam, że białko w tej śmietanie pod wpływem temperatury ścina się w ser i to powoduje gęstnienie ale przy tym procesie musi wydzielić się serwatka, która powinna spłynąć do ciasta na spodzie. W takim przypadku , wydaje mi się, lepsza będzie śmietana gęsta czyli kwaśniejsza. Sam przepis intrygujący i wart zachodu.
Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Marysiu masz rację . Ta śmietana ,której ja używam jest naprawdę gęsta wręcz można ją kroić .Im wyższy procent śmietany tym lepsze ciasto .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Ciasta Bogusi

Post »

No tak, tylko jak tu czekać aż ciasto wystygnie, kiedy ja lubię jeszcze ciepłe, a moja siostra w ogóle nie mogła doczekać momentu, kiedy ciasto się upiecze (o tym, że wsunęłyśmy prawie pół ciasta na surowo, w ogóle nie wspomnę :D).

No widzisz Jadziu z tym ciastem pod spodem. Wyszedł mi taki rodzaj kruchego ciasta, dlatego po upieczeniu było takie twarde w stosunku do całości. W takim układzie rozumiem, że nie można wylać od razu masy śmietanowej na surową masę spodnią (żeby nie spalił się spód), bo zrobi się zakalec :?:.

Tak mi przyszło teraz do głowy :idea:: może by tak najnormalniej w świecie wmieszać do masy śmietanowej ze 3 jajka, wtedy masa podczas pieczenia się zetnie :).
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
Ania.S
200p
200p
Posty: 477
Od: 18 sie 2009, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Ciasta Bogusi

Post »

Bogusiu przypadkiem natknęłam się na Twój wątek i widzę, że zostanie moim ulubionym ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”