Ostroga piętowa.Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

hmmm....sporo w tym prawdy o lekarzach,ale nie dajmy się zwariować.
Mam za sobą wiele chorób i wizyt lekarskich i miałam to szczęście,że jeden specj.odsyłał mnie do "kolegi" itd.,a nawet sama się o to starałam.Wiele na tym zyskałam bo są i dobrzy LEKARZE-LUDZIE.
Szufladkowanie i generalizowanie to pomyłka,ale czytając"między wierszami"dostrzegam cel Twoich wypowiedzi ;:108
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

Jaki tam cel. Zastrzykami nie handluję więc celu żadnego nie mam. Opowiem ciekawostkę.
Leczyłem kolana,jakieś zwyrodnienia.Ortopeda,w prywatnej przychodni,ogląda zdjęcie i mówi,
poważna sprawa,duże zmiany. Przepisała doktorka serię zastrzyków w kolana,co tydzień jeden.
Jak się udało trafić,można było wytrzymać. czasem jak nie trafiła,można się było zsikać z bólu.
Pod koniec kuracji,myślę sobie, co co za paskudztwo wstrzykuje,że nic nie pomaga.Wyciągam okulary,
czytam instrukcję,Zeel T,środek homeopatyczny.Zezłościłem się jak należy i zapisałem do przychodni
mojej,rejonowej, do ortopedy.
Za pół roku idę z tym samym zdjęciem.Wchodzę i widzę,że ta sama lekarka.Nie poznała mnie,ogląda
zdjęcie,wszystko w porządku,tu nie ma co boleć. Przypisała prochy,za 7 zł i nawet dość pomogły.
A w tamtej,prywatnej, wizyta,ok 80zet. Zastrzyki ponad 2 stówki.Każdy następny zastrzyk, ponad 30 zł.
Mogłem wcześniej przeczytać ulotkę od zastrzyków.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

mirzan pisze:Jaki tam cel. Zastrzykami nie handluję więc celu żadnego nie mam.
Żle mnie zrozumiałeś.
Wg mnie Twój cel to chęć pomocy
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

To i owszem -jakie piękne zdanie.Miałem dwa razy,wiem jaka to przyjemność,więc nikomu nie życzę,a nie wiem dlaczego mam wstręt do wyłudzania pieniędzy od chorych.Od zdrowych też,ale nie jest to takie bolesne.
Chyba zdecyduję się ,a zastrzyki w kolana,bo czarodziejskie metody jakoś nie działają.Ostatnio robiłem
na noc okłady ze skórek świńskich,jem skórki w galaretce,nóżki drobiowe też, a organizm,zamiast zrobić
z tego kolagen,robi słoninę
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

....powiem krótko....ortopeda zlecił moczenie w wodzie z solą bochemską...i krioterapię...zapewniał,że pomoże...


L.rehabilit.zbulwersowana faktem zalecenia fali uderz.po przebytej zakrzepicy...nawet ultradźwięków nie można,a co dopiero fala...zapewniła,że na ostrogę NIC mi nie pomoże,ale ...dała skier na laser i pole magnet.....co by ciut ulżyć....

o zastrzyku cicho sza
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

O zastrzyk musisz sama spytać.Zarejestrowałem się na piątek do ortopedy,poproszę o zastrzyki.
Laser,magneto,ultra,parafinkę,kąpiele,sól, przerabiałem,inne też.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

hmmm...l.rehabit.nie może,a ortopeda....hmmm...zdecydowanie nieprzystępny starszy nerwowy pan...
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

Dwa zastrzyki Diprofosu w kolana dostałem. Trudno było namówić ortopedę na zrobienie zastrzyków.
Ortopeda miał jeszcze trudniej z namówieniem mnie na lepszą kurację kwasem hialuronowym.
Po prostu nie dałem się namówić. Za wizytę,zastrzyki i receptę na melobax [przeiwbólowe,przeciwzapalne]
zapłaciłem półtora stówki. A ta lepsza kuracja,6 stów na jedno kolano.Kwas hialuronowy utrzyma się
ok pół roku w organizmie,po diprofosie,kręciłem się jako tako,trzy lata. Z jednego kolana lekarz wytankował
wodę,a wcale chlupania nie słyszałem. Pełnia szczęścia, może być tylko lepiej.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

Jutro usg...najtaniej znalazłam za 85zł...

Wiesz coś o ostrzykiwaniu osoczem?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

Nie słyszałem o tym do tej pory. Poczytałem i aż miło pomyśleć,że są fachowcy,co tak umieją
frajerów doić.Lwia zmarszczka,brzydki uśmiech warg...wszystko umieją poprawić. U mnie lepiej
po zastrzykach.
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

Na moją ostrogę pomogła seria zabiegów 10 x laser , ultradźwięki i pole magnetyczne.Po takiej serii ból ustąpił całkowicie ,chociaż w trakcie zabiegów miałam wrażenie ,że boli mnie mocniej .
Po roku ponownie zaczęła boleć mnie pięta i znów dostałam serię zabiegów jak wcześniej.Od 5 lat mam spokój .
Każdy zabieg trwał 10 minut tzn laser 10min i ultradźwieki 10min i 10min pole magnetyczne.Podaję czas zabiegu ,bo moja koleżanka w tym roku była również na takich samych zabiegach na ostrogę ,ale w innej przychodni i wszystkie zabiegi trwały w sumie 5min.
Jak zrobiła awanturę w przychodni to wydłużyli czas na 10min. I po serii 10 zabiegów ból ustąpił.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

Dzięki Marzenko ;:196
Mirzan-jak po zastrzykach?

Czekając na zabiegi szukam,szperam i właśnie grzeję olej żywokostowy,a pięta boli,aż ciągnie na łydkę :?

Żywi kość, goi kość ? czyli żywokost lekarski

żywokost przepisy i zastosowanie

Jest stosowany w medycynie od wieków, głównie przy problemach z tkanką kostną ? skutecznie leczy choroby kręgosłupa, stawu biodrowego, kolan, bóle reumatyczne, rwę kulszową. Pomaga przy złamaniach, zwichnięciach, stłuczeniach.
Jest niezastąpiony w stanach zapalnych ścięgien i zakrzepowym zapaleniu żył. Silnie rozgrzewa a związki czynne przechodzą głęboko. Zawiera miedzy innymi allantoinę która pobudza tkanki do regeneracji, garbniki, substancje śluzowe, polifenole, auksyny ? hormon, który łatwo tworzy nową tkankę i szybko leczy rany.
Nalewka z żywokostu sprawdza się jako kosmetyk do twarzy i rąk. Regeneruje i napina pomarszczoną skórę, skuteczna jest zwłaszcza na zmarszczki wokół oczu.

Przepis na nalewkę

50g korzenia żywokostu zalać 350ml brandy lub innego mocnego alkoholu. Odstawic w ciemne miejsce na 14 dni, co 2-3 dni wstrząsać. Po tym czasie przecedzić, przechowywać w chłodnym miejscu w butelce z ciemnego szkła. Smarować w bolących miejscach lub na zmarszczki 3 razy dziennie. Nalewka z brandy ma nieprzyjemny zapach i jest lepka. Jeśli się użyje czysty alkohol jest bezwonna.

Przepis na olej żywokostowy Stefanii Korżawskej

Metoda 1
500 ml oleju lnianego wlać do słoika, dorzucić 50g rozdrobnionego korzenia żywokostu, wstawić do większego garnka z wodą, tak, jak do pasteryzacji i gotować około 30 minut. Po tym czasie wyłączyć, zamieszać w słoiku i zostawić w gorącej wodzie na noc lub kilka godzin, aby olej wciągnął cenne składniki. Rano znowu podgrzać , aby olej nabrał lżejszej konsystencji, przecedzić i przelać do mniejszego słoika.

Metoda 2
Bez podgrzewania na zimno. Ale maceracja trwa 2 tygodnie. Po tym czasie przecedzić i olej gotowy.

Olej żywokostowy leczy wszelkie bólem związane z tkanką kostną, odmrożenia, oparzenia, złamania, stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia w mięśniach, trudno gojące się tkanki, owrzodzenia żylakowe nóg. Jest także wspaniałym kosmetykiem przeciwzmarszczkowym, odbudowuje tkankę i likwiduje przebarwienia.

Świeży korzeń żywokostu na urazy

W przypadku urazu kolana, kostki, łokcia. Pokroić korzeń żywokostu na plasterki, podgrzać na gorącej patelni bez tłuszczu. Obłożyć bolące miejsce i zawinąć na noc bandażem Powtarzać do skutku ? nawet kilka dni.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post »

Lepiej,stanu zapalnego nie mam,przy chodzeniu mniej boli. Całkiem nie dało się naprawić,
bo odmładzać jeszcze nie umieją, na razie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”