Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Ja robię cukinię w ceryy , bardzo wszystkim smakuje :D
i widzę że cyklanterę też będę robić w tym roku tak jak cukinię , bardzo apetycznie wygląda ,jak mi się zbiory powiodą :wit
Bożena
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Mniam ! ;:152
Błażej - Dzięki za inspirację :wink:
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
Dorotaka23
100p
100p
Posty: 151
Od: 9 mar 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

W tym roku mam zamiar posadzić Cyklanterę. Dzięki za inspirację co z niej potem zrobić! :)
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek

Post »

christinkrysia pisze: U mnie jako składnik leczo starczy do końca zimy ale często popijam herbatkę z suszu z dodatkiem ulubionych soków oczywiście z własnej uprawy.
Czy na leczo mrozi się cyklanterę? Młodszą czy starszą? To będzie mój pierwszy rok z achochą (jeszcze jest tez chyba inna nazwa-caiuga?)
Zauważyłam, że nowinki ogrodnicze nieczęsto są chwalone za smak (chyba, że przez producentów ;) )a tu przeważają pozytywne opinie, więc nie będę się czaić tylko sieję wszystkie nasiona jakie dostałam na AWN.
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Ja ją mroziłam, pokrojoną w takie talarki, dodana w takiej postaci do potraw jest smaczna zimą. Młoda jest najlepsza, gdy nasiona są jeszcze słabo wykształcone, ale czasem rośnie tak szybko nie sposób jej wyzbierać w odpowiednim terminie i robi się odrobinę włóknista. Ważne jest zostawienie kilku owoców na porządne dojrzenie na nasiona, ja któregoś sezonu w szale podjadania prosto z krzaka(dla mnie właśnie taka jest najsmaczniejsza) :wink: pozbawiłam sie ich :roll:
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek

Post »

Mariolko masz wspaniale poczucie humoru :D
Zakładając ten wątek dla rozpropagowania wiedzy i uprawy dzikiego ogórka nie sądziłam,że sprawię Wam tyle frajdy.
Dla jednych to ciekawostka, dla innych zabawa, a jeszcze innych nadzieja na poprawę zdrowia.

Nieważne co nami kieruje - ważna jest chęć poznania w realu nowej roślinki z dalekiego świata.
Wszystkim życzę jak najmniej problemów w uprawie ,świetnej zabawy i obfitych plonów.
Mnie smakują pod różną postacią choć głównie jem na surowo, suszę , dodaję do sałatek i faszeruję.

Apetycznie wyglądają i tak samo smakują :D
Obrazek

Ciekawi mnie, czy ktoś próbował robić jakieś potrawy na grilu ?

Pozdrawiam życząc miłej niedzieli
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek

Post »

Ojej ;:oj
Już sobie wyobrażam ten smak :roll:
Krysiu, bardzo dobrze, że podsunęłaś taki fajny pomysł. :D W sezonie trzeba będzie spróbować ;:108
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek

Post »

Najfajniejsze jest to,że cyklantera w zasadzie nie ma swojego smaku i można jej nadać jaki tylko chcemy. :wink:
Troszkę przepisów dla niecierpliwych.Wujcio G. jest niezłym kucharzem i całkiem dobrze tłumaczy https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... a%20receta
Na razie można pooglądać ;:306 https://www.google.pl/search?q=caigua+r ... UoAQ&dpr=1
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Gdzie można kupić nasiona tego ,,CUDA,,????? ;:oj Też chciała bym wypróbować.Wasze przepisy i potrawy wyglądają niesamowicie,a u mnie w domu wegetarianizm króluje ,więc przydała by się taka roślinka bardzo.
A może macie kilka nasionek na zbyciu??? :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Poczytaj w tym 2 wątku o uprawie,nasionka jeszcze mają.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek

Post »

Krysiu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5285887 - masz jakiś sprawdzony przepis na przetwory z cyklantery?

Moje rosną,już widzę,że ogrodzenie z siatki jest dla nich zdecydowanie za niskie,bo nie chcą iść po siatce,tylko dalej w górę,mimo,że nie mają się czego trzymać :wink: Chyba im dam trochę długich kijków ,niech się cieszą :)
Zawiązków na owoce jest mnóstwo,ale jakoś wolno rosną :roll: Myślałam,że będzie tak ,jak w przypadku ogórków. W każdym razie jeszcze nie próbowałam. Wczoraj dostały trochę saletry potasowej dolistnie.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Krystyna551
200p
200p
Posty: 437
Od: 6 lip 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek

Post »

Krynka, robię cyklanterę na kilka sposobów: jeśli jest mała to w całości pekluję tak jak ogórki korniszony, tylko daję delikatniejszą zalewę i troszkę oleju . Połówki bardziej dojrzałej robię podobnie, można dodać kawałeczki czerwonej papryki. Jest pyszna także w pomidorach. Najwięcej robię tylko tak jak fasolkę szparagową. Najpierw blanszuję, później układam w słoikach, zalewam wodą z blanszowania, dodaję sól i troszkę octu. Pasteryzuję. Tak przygotowaną cyklanterę używam do leczo, zup i innych potraw.
pozdrawiam:)
Krystyna
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek

Post »

A można kisić jak ogórki?
Pozdrawiam. Ania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”