Depresja

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Depresja

Post »

Na poprawę nastroju, dobry sen, a przy okazji - piękny wygląd jest bardzo prosty, darmowy sposób: biegać. Najlepiej 5 razy w tygodniu, bez względu na pogodę i porę roku. Jeden trening powinien trwać od 30 minut do godziny (lub dłużej, jeżeli ktoś ma dobrą formę). Najlepiej biegać niezbyt szybko, równomiernym tempem, tak aby oddychanie nie sprawiało problemu, jeżeli mieszka się w pagórkowatym terenie i nie ma kondycji to pod górkę można zmniejszyć tempo, a nawet iść kawałek. Najlepszą porą jest wieczór, przed snem. Ja biegam w nocy, zazwyczaj po 21, ale jak ktoś nie lubi ciemności, może być za dnia. Efektem takich treningów, już po krótkim czasie, jest doskonały nastrój, który pojawia się pod pływem dużej ilości endorfin produkowanych przez organizm. Za darmo i całkowicie naturalnie, w dodatku bez psychologów. Polecam, kto nie wierzy, niech spróbuje, to nic nie kosztuje, a działa :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Depresja

Post »

Na depresję bardzo pomaga wysiłek fizyczny !
Bieganie aż do zmęczenia (początkowo na krótszych odcinkach,potem w miarę nabierania kondycji na dłuższych) to bardzo dobra rada !
Najtrudniej zacząć, ale wierzcie mi - wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin i z pewnościa poprawia nastrój.
Może byc równiez pływalnia, lub zwyczajne kręcenie na rowerze . Najgorsze to pozostawanie biernym z natłokiem "szarych" mysli
amery
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 17 lip 2008, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Depresja

Post »

Do lekarza to ostateczność, dobra jest wąkrotka daje kopa, zycze zdrowia.
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Depresja

Post »

Boję się, że depresja już mnie dopadła.
Zbierało mi się przeżyć przez lata, jaskra wykryta w wieku 17 lat i okropne słowa okulisty oślepnieszszsz!! sprawiły, że olałam maturę.
Śmierć mam, była ciosem zwłaszcza, że to ja wzięłam na swoje barki tatę w rozpaczy i cały dom.
Po roku ze stresu doszły kłopoty z ciśnieniem.
Po śmierci mamy zaczęłam panicznie bać się o życie bliskich, maniakalnie reaguję na każdą ich najmniejszą przypadłość zdrowotną.
Moje przewrażliwienie osiągnęło taki stopień, że świat mi się wali nawet z powodu chorego kota.
A jestem z kotami zżyta od urodzenia.
Wcześniej popłakało się jak kot zaginął, albo wpadł pod samochód, a teraz....uśpienie 2 kotek śmiertelnie chorej i otrutej....ryczałam, trzęsłam się, było mi wiecznie zimno, żołądek odmawiał posłuszeństwa.
No i teraz te choroby kotów i perspektywa laserowego zabiegu oczu związanego z jaskrą. Wpadam w apatię, nie jem, marznę stojąc przy parzącym piecu, pamięć wysiada, nie umiem się uśmiechnąć, marzenia mi wywietrzały, plany straciły sens.
Tyle razy powtarzam sobie, że to tylko koty, ale jak żyjesz z nimi to stają się prawie rodziną, a bez kotów problemy i tak będą istnieć.
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Depresja

Post »

No nie mogę ! Czytam i czytam... gdzie są te problemy ? Normalka, samo życie. Żyjemy - chorujemy - norma, mamy zwierzaki - żyją krócej od nas - norma (chyba, że to żółw :D ), wkręcamy sobie do głowy problemy, nie jemy, mamy niej energii - jest nam zimno.
- operacja jaskry - obecnie szybki zabieg, raz, dwa, trzy i już nie będziesz jej miała - problem wyeliminowany,
- nadciśnienie - idź do lekarza, dobierze Ci leki, nadciśnienie może powodować takie reakcje o jakich piszesz :shock: ,
- koty lecz,
Opisałaś codzienność większości z nas. Wymienione trzy problemy, możesz zlikwidować w miesiąc (albo krócej).
Do depresji to jeszcze ho, ho.
Głowa do góry i do roboty ! ( za miesiąc się z tego pośmiejemy, albo nie, już zacznijmy :D )
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Depresja

Post »

annadomini: Nie zgodzę się z Tobą i Twoją wypowiedzią.
Dla Plumi te problemy są poważnymi problemami i mogą powodować stany depresyjne. Może jeszcze nie teraz,ale za jakiś czas.
Znam osoby dla których śmierć pupili jest porównywalna ze śmiercią bliskiej osoby.
Jaskra też może stanowić problem dla osoby której lekarz od razu powiedział,że oślepnie ( co to za lekarz? :evil: )
Zgodzisz sięz ze mną, albo nie, ale czy dla każdej osoby np utrata pracy to pewna depresja ? Nie. Bo ilu ludzi, tyle problemów i tyle stopni ich nasilenia
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Depresja

Post »

Oczywiście, że się z Tobą nie zgodzę, bo taki temat na forum, służy podtrzymywaniu się na duchu i wzajemnym wspieraniu. A Twój wpis, mimo że rzeczowy i merytoryczny, na pewno temu nie służy (kojarzy mi się z instrukcją, nie jak wyjść z dołka, ale jak w niego wpaść). I podtrzymuję, że nasza koleżanka w miesiąc przeskoczy te małe przeszkódki. Powtarzam, małe. ;:215
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Depresja

Post »

Plumi!

Bardzo często chora tarczyca daje podobne objawy.
Niestety mało się o tym mówi i pisze.
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Depresja

Post »

Adam rozumiem o czym piszesz, ale żeby wyjśc z depresji ( albo stanu przed depresyjnego ) trzeba zrozumieć istotę problemu. Oczywiście wspieram koleżankę i w żadnym wypadku nie piszę " instrukcji" jak wpaść w dołek. Z własnego doświadczenia wiem, że osoby cierpiące na depresję nie potrzebują tłumaczenia typu " Twój problem to nie problem bo ludzie maja gorsze". Przeszłam przez to więc wiem co piszę. Chciałam wsparcia ale w zrozumieniu problemów i wytłumaczenia mi ich ( nawet drastycznie),a nie wsparcia typu będzie lepiej. Tym tylko się pogarsza bo masz wrażenie,że ludzie nie chcą cie zrozumieć i rozmawiają z tobą z litości.
Ja z tego wyszłam,ale nie każdy wychodzi,dlatego nie pisze się ludziom że nie widzi się ich problemów :idea:
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Depresja

Post »

Sorry. Niczego nie rozumiesz. W krótkiej wypowiedzi użyłaś słów i zwrotów: "depresji, stanu przed depresyjnego, problemu, wpaść w dołek, osoby cierpiące na depresję, Twój problem to nie problem, gorsze, problemów, nawet drastycznie, pogarsza, ludzie nie chcą cię zrozumieć, rozmawiają z tobą z litości, nie każdy wychodzi".
To Twoje słowa :tan
Jedynka z mediacji i pocieszania.
Przeszukasz zapewne moją wcześniejszą wypowiedź, celem wyszukania takich słownych "kwiatków". Wystąpiły, ale tylko gdy odpowiadałem Tobie.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Depresja

Post »

Nic tylko pogratulować czytania ze zrozumieniem ;:180 Czyta się2 całość nie poszczególne słowa/zwroty ;:14




Użytkowniczka o nicku patka93, to obita,
która miała kłopoty z logowaniem w swoim poprzednim nicku.
bab...
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Depresja

Post »

Błąd, w negocjacjach, mediacjach itd nie używa się pewnych słów "kluczy". W zależności jaki mamy cel rozmowy. Koncentrujesz się na wywodach, zapominasz po co piszemy w tym wątku i że czyta to wiele osób. Co do całości, można napisać stronę pozytywnego tekstu, a jednym słowem zmienić go w negatyw. Ot, i tyle o relacji słowa do całości.
Dla wszystkich wskakujących do wątku, samych ;:3 ;:3 ;:3

Na marginesie: popatrzmy sobie na emotikonki użyte w powyższych wpisach. Słowa "klucze" - emotikonki "klucze" :tan
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Depresja

Post »

Ale choroba to nie mediacje. Choroba wymaga leczenia.

Od 4 lat mam rozpoznaną i zdiagnozowaną depresję. I zaburzenia odżywiania. I leczę się. Najpierw prywatnie, teraz na nfz.

U mnie jak tylko bylo lepiej dochodził kolejny cios. Zmienuajacy się lekarze i psycholodzy jak to w nfz. W końcu depresja uniemozliwila mi prace. Teraz jestem na 3 miesięcznej terapii na oddziale dziennym szpitala psychiatrycznego.

Cdn bo wlasnie jadę na grupę. Wrócę tu wieczorem.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”