Nalewka z mahonii pospolitej

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Mahonia

Post »

Jjdj a jak to jest z tymi liśćmi do dekoracji ? Jak je należy "obrobić" bo chyba nie takie wprost z krzaka chociaż w sumie takie żywe są bardzo atrakcyjne.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
jjdj

Nalewka z mahonii pospolitej

Post »

Prosto z krzaka, umyć i przy marcepanowych różach położyć.
Awatar użytkownika
wro-ona
50p
50p
Posty: 79
Od: 18 sty 2015, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to wilcza jagoda?

Post »

Dedert, możesz spokojnie dać upust chęci pozbierania owoców mahonii i zrobienia nalewki. Bardzo zdrowa, podobno.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Mahonia ( Mahonia ) i Przestęp biały ( Bryonia alba )

Post »

Ok dzięki wielkie. Czyli poczyniam zdrowotną nalewkę z Mahonii
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Mahonia ( Mahonia ) i Przestęp biały ( Bryonia alba )

Post »

A wie ktoś może kiedy zbierać owoce? Wyglądaja na dojrzałe ale gdzieś obiło mi się o uszy żeby zaczekać do września-października
Awatar użytkownika
wro-ona
50p
50p
Posty: 79
Od: 18 sty 2015, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mahonia ( Mahonia ) i Przestęp biały ( Bryonia alba )

Post »

Przemrożone są podobno zdrowsze. A przypuszczam, że mogą też być nieco słodsze. Czyli lepiej zbierać po przymrozkach.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Mahonia pospolita

Post »

Z tego co czytam to można ją trochę podciąć w okolicach Wszystkich Świętych ?

Ktoś testował owoce Mahoni na nalewkę?
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Mahonia ( Mahonia ) i Przestęp biały ( Bryonia alba )

Post »

wro-ona pisze:Przemrożone są podobno zdrowsze. A przypuszczam, że mogą też być nieco słodsze. Czyli lepiej zbierać po przymrozkach.
Ale to chyba samemu trzeba sobie mrozic bo jakbym miał czekać do przymrozkow to nic by z owoców nie zostało. Moja mahonia ma już ok 30% owoców pomarszczonych i bardzo się osypuje. Także chyba teraz jest okres na zbieranie. Mam jej bardzo dużo, aż nie chciało mi się wszystkiego zbierać więc w ramach testu połowę zamroże a połowę od razu zaleje alkoholem i zobaczymy co będzie smaczniejsze
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Mahonia ( Mahonia ) i Przestęp biały ( Bryonia alba )

Post »

dedert pisze:
wro-ona pisze:Przemrożone są podobno zdrowsze. A przypuszczam, że mogą też być nieco słodsze. Czyli lepiej zbierać po przymrozkach.
Ale to chyba samemu trzeba sobie mrozic bo jakbym miał czekać do przymrozkow to nic by z owoców nie zostało. Moja mahonia ma już ok 30% owoców pomarszczonych i bardzo się osypuje. Także chyba teraz jest okres na zbieranie. Mam jej bardzo dużo, aż nie chciało mi się wszystkiego zbierać więc w ramach testu połowę zamroże a połowę od razu zaleje alkoholem i zobaczymy co będzie smaczniejsze

Nie wiem gdzie i komu udało się coś zebrać w październiku .Ja posłuchałam takich wskazówek i nie mam już od dawna co zbierać.
U mnie nawet się nie osypała bo nie widać owoców na ziemi ale jakieś, latające pewnie , stworzenia zebrały dla siebie.
Żałuję bardzo bo urodzaj był niezwykły.
Wygląda na to ,że pewnie trzeba przykryć krzew siatką zabezpieczającą albo zebrać wcześniej i do zamrażalnika.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Nalewka z mahonii pospolitej

Post »

A czy ma ktoś przepis na nalewkę z mahonii? Bo dziś dopiero po pół roku odcedziłem owoce od alkoholu i muszę stwierdzić że chyba za bardzo ekstraktywna jest. Użyłem:
470g mahonii
556 ml 70%

Może pół roku to było za długo, albo za mało alkoholu dałem. Jest bardzo cierpkie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”