Kuchnia moja i mojej mamy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

ewka36jj pisze:Powidła jak się robi powidła każdy wie. Wystarczy mieć sliwki , garnek, który się nie przypala i wiele cierpliwości,żeby długo gotować/smażyć i często mieszać. W tym sezonie spróbowałam wykorzystać informacjęuzyskaną od znajomej. Otóż podkoniec sezonu do prawie wysmażonych już śliwek dodałam ciemne kakao. Najpierw dałam łyżkę, potem trochę więcej ( wykorzystałam 0,5 paczki ), ale robiłamw dużym garze ( nawet w dwóch). Bardzo smaczne!
Ewo- powidła można wysmażyć bez mieszania i się nie przypalą jeśli na dno wlejemy 3 łyżki octu. Warunek jest taki że nie można zamieszać - wsypać i pozostawić na wolnym ogniu aż pozostanie 1/3 z całości. Wtedy użyć blendera i zmiksować na miazgę. Robiłam kilkakrotnie z pełnym sukcesem.Można dodać kakao i cukier jeśli jest taka potrzeba. Szkoda tracić czas na mieszanie.
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewa ja powidła robię w piekarniku na blaszczce od pieczenia , lepiej niż w garnku i dodaję tylko trochę cukru nie robię z kakao u nas to nikomu nie smakowało.
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”