Papryka ostra - zastosowanie,przepisy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Ostry sos chili
400 g papryki chili (można dać mieszankę różnych ale ostrych) pozbawionej gniazd nasiennych
1,5 szklanki cukru
1 litr wody, odlewamy szklankę
10 ząbków czosnku
1 koncentrat pomidorowy
5 łyżeczek soli
sok z jednej cytryny
3/4 szklanki octu spirytusowego (8%)
4 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej rozpuszczonej w szklance wody

Usuwamy gniazda nasienne (w rękawiczkach!)
Przepuszczamy papryczki przez maszynkę do mięsa. Zagotowujemy wodę, dodajemy cukier i sól a kiedy się rozpuszczą wkładamy paprykę i przeciśnięty czosnek. Gotujemy 10 min, dodajemy koncentrat, sok z cytryny i ocet. Gotujemy kolejne 10 min, dodajemy rozpuszczoną mąkę ziemniaczaną. Przelewamy do słoiczków, nie wymaga pasteryzacji.

Przepis z netu, robiłam go już dwukrotnie. Pierwszy raz w/g przepisu i zakochałam się natychmiast w smaku, niestety wyszedł zbyt rzadki. Kiedy robiłam drugi raz dodałam około 700g papryczek i zmniejszyłam ilość wody. Lepiej ale to jeszcze nie to. Macie jakiś pomysł gdzie tu jest błąd? Myślałam, żeby coś dodać, zwykłą paprykę, pomidory... ale zależy mi, żeby smak pozostał nie zmieniony bo dla mnie to ideał ostrego sosu. Dodam, że w domu jem go tylko ja, no ostry jak diabeł. :heja
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Robię taki sos , no może nie taki sam . Nie daję wody ,nie zagęszczam mąką .Octu też mniej .Paprykę ostrą mieszam
ze słodką .
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

No to dodam w tym roku zwykłej, ocet jak dla mnie w ilości właściwej bo cukru jest dużo i smak tego sosu jest słodko kwaśny.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Mój brat polecił mi aby dodać troche soku z puszki ananasa i rzeczywiście sos ma ciekawszy smak, no i zamiast cukru daję miód.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Dodałam ostrą paprykę do leczo, nawet opary są zabójcze ;).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

rosa13 pisze:Ostry sos chili
(...)
Przepis z netu, robiłam go już dwukrotnie. Pierwszy raz w/g przepisu i zakochałam się natychmiast w smaku, niestety wyszedł zbyt rzadki. Kiedy robiłam drugi raz dodałam około 700g papryczek i zmniejszyłam ilość wody. Lepiej ale to jeszcze nie to. Macie jakiś pomysł gdzie tu jest błąd? Myślałam, żeby coś dodać, zwykłą paprykę, pomidory... ale zależy mi, żeby smak pozostał nie zmieniony bo dla mnie to ideał ostrego sosu. Dodam, że w domu jem go tylko ja, no ostry jak diabeł. :heja
Przepyszny ten sos, wychodzi lepszy niż oryginał. Tak jak zasugerowałaś zmniejszyłam ilość wody (800ml zamiast litra), wyszedł gęsty jak dżem. Jest przyzwoicie ostry, choć drugi raz mieliłabym chyba papryczki z nasionami, ale to dlatego że nie mam tych najostrzejszych odmian.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Cieszę się, że smakuje. :D
Już sama doszłam co zrobić, żeby był gęsty. Tak jak wcześniej pisałam mniej wody i część papryczek powinna być z mięsistych odmian. Za pierwszym razem robiłam tylko z tego najpopularniejszego czerwonego chili. Mieszanka papryczek znacznie lepiej smakuje no i wygląda ciekawiej jak są też żółte. I nic innego dla zagęszczenia nie powinno się dodawać właśnie ze względu na niepowtarzalny smak.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Czyli zero mąki ?
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Nie, mąka jak najbardziej, powinna być. Przepis jest w porządku tylko wody za dużo. Wcześniej kombinowałam co by jeszcze dodać (poza składnikami przepisu), żeby był gęściejszy.
Agnieszko, pestki jak najbardziej mogą być, nie usuwam ich za dokładnie. :lol:
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

rosa13 w twoim przepisie zmieniłbym ilość wody na 3 szklanki, przecieru bym nie dawał i dał zamiast mąki ziemniaczanej to kukurydzianą 2,5 więcej niż płaskie łyżki. Soli tyle nie dawaj najwyżej 1 łyżeczkę płaską. Octu pół szklanki wystarczy. A jak chcesz żeby się coś zagęściło to rozrób te 2,5 łyżki mąki w zaledwie 2-3 łyżkach wody a nie w 1 szklance:). A papryczek to daj z 10 sztuk na taką ilość wody. Doradzałem ci z doświadczenia. Ja robiłem sosik niedawno. Wyszedł bardzo dobry. A imbir nie dodajesz? Ja 2 cm kawałek daję, oczywiście pokrojony tak jak czosnek w drobną kosteczkę.
Mam tę moc - Sylwek
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Trochę marynowanych rocoto i s'i'errano.

Obrazek

Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

Czy te serrano są b. ostre z charakterystyczną goryczką? Miałem coś takiego rok temu i nie wiedziałem co to za wynalazek, bo mi się plakietki pomieszały.
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Papryka ostra - przepisy

Post »

kaLo To jest papryka która przez około 10 lat uprawiana jest przez hodowce chilli znajomego z innego forum, i w tym czasie ewouowała z serrano w s'i'errano. Ja mam ją trzeci rok i jest dla mnie nie do pobicia.
Ostrzejsza od jalapeno ale nie bardzo ostra, jak dla mnie jej smak jest lekko słodki- ale nie mam tu na myśli brak ostrości, tylko to że ma smak, a nie jest to tylko papryka w której czuje się , że pali i nic innego.
Ścianki ma grube. Ja marynowałam ją zieloną i czerwoną. Też czasem ma w miarę upływu czasu pęknięcia na skórce takie jak u jalapenos.
Jest to u mnie numer jeden wspólnie z rocoto.
Bardzo ją lubię dlatego, że jest taka mięsista, soczysta.
A ostrość jest idealna. W sam raz żeby sobie chrupać i nie czuć z tego powodu jakichś niedogodności zbędnych.
Jest ona na zdj numer dwa z mojego postu wyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”