Domowo i zdrowo

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Biotit pisze:
Ja mięsa smażę na smalcu
U mnie weganie i wegetarianie w domu, mięso i smalec odpadają 8-)
Kasia
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Teraz sprawa staje się jasna . Faktycznie nie bardzo , żeby wegańskie potrawy przygotowywać na smalcu . ;:185
A masło , czy jego można używać do przygotowywania potraw wegańskich ?
Pozdrawiam, Beata.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Niestety nie.Tak samo jest z mlekiem i jego przetworami,jajkami i nawet z miodem.W lecie marchewka i rzodkiewka ,w zimie siano.Sorry Kasiu ,ale nie mogłem się powstrzymać.Tak jak potrafię zrozumieć ideę przyświecającą wegetarianizmowi( względy religijne związane z reinkarnacją ),to za cholerę nie pojmuję weganizmu.Nawet goryle,które są 100% roślinożercami,podczas wzajemnego iskania się przegryzają od czasu do czasu złowionymi pchełkami.Nie piszę tego,żeby się wyzłośliwiać.Nie tylko ja uważam,że nie da się dobrze zbilansować zdrowej i pełnowartościowej diety bez białek zwierzęcych,choćby z pasikoników,czy innej szarańczy,którą człowiek konsumował od tysięcy lat i do niej został przystosowany ewolucyjnie.To tylko tyle i aż tyle.Każdy ma prawo do podążania drogą którą sam wybrał.Choćby prowadziła donikąd.
Zdeklarowany wszystkożerca.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Gdyby nie dobre samopoczucie, energia i ZDROWIE, to pewnie dalibyśmy sobie spokój :lol: Zdziwiłbyś się Kalo, jak dieta wegańska jest bogata w potrawy i smaki. Wolę siano niż padlinę :uszy
Piotr sorry za off.
Kasia
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Siano to też padlina .Poza tym wszystko OK. :D
Jak Piotr przyrządzi padlinę ,to na sam widok ssie człowieka w dołku.No może nie każdego,ale większość.Piotrze tak trzymaj ;:215
Ps.
A siano to najlepiej smakuje w żubrówce. ;:304
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Ssie, ssie za każdym razem ;:108 :lol:. Mimo to mam nadzieję, że Piotrek wstawi zdjęcia tego co tam teraz wędzi ;:173
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Trafiliście w sedno , jutro wędzę mięcho, będę też robił pasztet smarowany z indora, a dla roślinożerców będą wędzone węgierki.

8-)
Moje wątki
Festina Lente
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Piotrze, a za mną chodzi schab który dojrzeje mi bez wędzenia - jak mam go zrobić :?:
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Ja wprawdzie preferuję dietę kaLo, ale oleju kokosowego też używam, obok smalcu i masła, często. W kuchni do smażenia-duszenia - to zależy od potrawy (np do kurczaka idealny), ale najwięcej to tego lata używałam w łazience- do smarowania siebie i wnuczek nap. z olejkiem różanym. ;:215
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Romeq77 pisze:A czy ktoś z Was przygotowywał coś na oleju kokosowym? Słyszałem o nim dużo dobrego. Podobno fajnie wpływa na zdrowie i na odpowiednią przemianę materii.
U mnie olej kokosowy króluje na przemian z oliwą. Sporo na nim smażę, dodaję go też zamiast masła lub oleju do ciast i ciasteczek z kokosem - potęguję smak. Moja mama spożywa go na czczo.

Piotrze, Twoje bułki pszenne z czasów PRL-u witają u sa co tydzień :) Muszę przetestować inne Twoje przepisy, bo nie dość, że zdrowe to ibardzo ciekawe!
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Córka smaruje olejem kokosowym włosy.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Przytoczę fragment pseudonaukowego bełkotu propagującego spożywanie oleju kokosowego jako rewelacyjnego środka odchudzającego.
Niezwykłe właściwości oleju kokosowego wynikają z jego specyficznej budowy. 98% tłuszczów, które spożywamy, zbudowanych jest z bardzo dużych cząsteczek, zawierających 18 i więcej atomów węgla. Aby mogły one zostać przyswojone przez organizm, muszą zostać rozbite na mniejsze części, które są transportowane wraz z krwią do tkanek, w których się odkładają, przyczyniając się do wzrostu poziomu cholesterolu i otyłości. Tymczasem kwasy tłuszczowe znajdujące się w oleju kokosowym mają łańcuchy średniej długości, składających się z 8, 10 lub 12 atomów węgla. Cząsteczki tej wielkości nie muszą być dzielone na mniejsze fragmenty - trafiają one bezpośrednio do komórek, gdzie zostają spalane, zamieniając się na czystą energię.
Podkreślenie moje.
http://www.kokosowa.pl/odchudzanie-tluszczu-olejem
Żeby schudnąć trzeba mocno uwierzyć,że cząsteczki oleju kokosowego wprost z jelita teleportują się do komórek z pominięciem krwioobiegu. :;230
Oprócz pozytywnego wpływu na metabolizm olej kokosowy jest także znacznie mniej kaloryczny niż inne oleje. 100 g tego produktu dostarcza 680 kcal, podczas gdy w 100 g pozostałych olejów znajdziemy aż 900 kcal.

Jeszcze jedno KŁAMSTWO !!! Po 900 kcal mają oleje rydzowy i lniany,jednocześnie uważane za najzdrowsze.Pozostałe po 884 kcal, a kokosowy 862 a nie 600.
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... 5%9B%C4%87
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... %20kalorie
http://mamzdrowie.pl/kalorie/olej-rzepakowy
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... wy+kalorie
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

leszczyna pisze:Piotrze, a za mną chodzi schab który dojrzeje mi bez wędzenia - jak mam go zrobić :?:
MI najbardziej smakuje schab wędzony na zimno bez parzenia, taki obtoczony w soli, pieprzu i innych ziołach zawinięty w pończochę, jaki Ty chcesz zrobić , jakoś mi nie podchodzi.
Galicjanka pisze:Ja wprawdzie preferuję dietę kaLo, ale oleju kokosowego też używam, obok smalcu i masła, często. W kuchni do smażenia-duszenia - to zależy od potrawy (np do kurczaka idealny), ale najwięcej to tego lata używałam w łazience- do smarowania siebie i wnuczek nap. z olejkiem różanym. ;:215
Następnym razem , jak uda Ci się dostać oleju z Rokitnika ( u Rosjan nazywa się Oblepicha) , to go stosuj, ma rożne zastosowania .Ważne aby w składzie było go 100%, bo Sąsiedzi też go różnymi olejami rozcieńczają.

Takie wędzonki dziś zrobiłem, wędzone były olszyną :

Obrazek

Obrazek

Dostałem super miksturę p/grypową:

Obrazek

w smaku czuć czosnek, imbir, ocet winny.

Beata, opisz dokładnie jak ją zrobić. Sezon się zaczyna, więc jak ktoś ma coś interesującego w tym temacie, to serdecznie zapraszam.

Moją żelazną od lat mieszanką p/grypową jest czosnek+miód+cytryna 1:1:1


Tym razem dałem miód nawłociowo-spadziowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


dawkowanie 1 łyżeczka dziennie jako profilaktyka, w stanach przeziębieniowych 3-5 x dziennie..

Bardzo dobrze się sprawdza w mieszance z sokiem z rokitnika oraz naparem z suszonymi ich owocami.
Moje wątki
Festina Lente
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”