Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
  

Strefa czasowa: UTC + 1Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
Administrator
 Tytuł: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci, odór, szczury i zarazki !
PostNapisane: 17 sty 2014, o 11:04 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
W sercu Europy powstało wielkie wysypisko śmieci, odór, szczury i zarazki.


Od 20:00 minuty w filmie z linku poniżej - reportaż Expresu reporterów jak w centrum Polski - w Warszawie stworzono prawdopodobnie największe wysypisko śmieci z odorem nie do wytrzymania dla mieszkańców z otoczenia , dla osiedli setek a może tysięcy domków jednorodzinnych.
Jest to samo centrum zieleni można by powiedzieć bo obszar skraju Kampinowskiego Parku Narodowego

A wszystko pod pozorem nowoczesnej technologii sic!
A gdy to wszystko wyszło na jaw to zaczęła się akcja niby budowy górki narciarskiej - psu na budę potrzebnej. Nie wierzy chyba nikt że powstanie, wydaje się to jedynie mydleniem oczu. Tu chodzi jak zwykle o duże pieniądze.
Jednak szczury , smród i zarazki rozprzestrzeniać się będą na resztę Warszawy.

Cy ktoś z urzędników powie stop temu szaleństwu ?
Dzieci chorują , smród nie pozwala nawet w gorące lato otworzyć okien tym mieszkańcom. Po prostu jakaś paranoja - mieszkać w domkach jednorodzinnych i mieć tuż pod nosem w samej Warszawie zarazy, smród, lęgowiska ptaków i szczurów.
Kto takie decyzje podejmuje - mieszkańcy i ja także nie mogę wyjść z osłupienia i oburzenia jak można tak niszczyć ludziom życie i truć smrodem ;:202

:arrow: http://czyste-bielany.wix.com/czystebielany

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/ ... 4/13441550


Niestety trzeba odczekać w podanym linku nieszczęsne prawie ok. 1 minuty reklam ale warto to obejrzeć
Bardzo warto poznać ten reportaż, by mieć pojęcie jak tylnymi drzwiami choroby wchodzą do naszego życia i mieszkań ,domów i coś z tym zrobić, może się uda!

To jakaś masakra dosłownie , jak można na coś takiego w cywilizowanym kraju zezwolić w ogóle!
Ludzie dorośli i dzieci mieszkający w okolicy tego gigantycznego wysypiska chorują na potęgę na choroby wszelkiego typu.


Góra   
  Zobacz profil      
 
robertP2
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 17 sty 2014, o 22:44 
Offline
1000p
1000p
Avatar użytkownika
Postów: 4923

 ---
Oglądał emisję. Mieli zamknąć, otworzyli na nowo i domki rosną/ śmieci również

_________________
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (…). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 10 wrz 2014, o 22:47 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
Ludzie protestują. Nie godzą się na okłamywanie i nie godzą się na życie w smrodzie i zarazkach - lęgowisko szczurów rozejdzie się na całą Warszawę twierdzą znający sprawę i chyba nie mylą się. Decydenci, którzy zdecydowali o tym by zrobić prawie w centrum stolicy lęgowisko bakterii, grzybów, smrodu i szczurów nie zdają sobie sprawy jak tragiczne dla całej Warszawy i innych dzielnic jest takie lęgowisko zarazy i smrodu.

http://czyste-bielany.wix.com/czystebielany
http://czyste-bielany.wix.com/czystebie ... g/mainPage

I nic się nie dzieje...
I nikt nie reaguje bo ...się komuś to opłaca.... ehh co za podłość tych ludzi, którzy nie patrzą na dzieci i rodziny, którzy nawet w lato w upał mają dzień w dzień w całej okolicy zamknięte na 3 spusty okna bo nie daje się tam mieszkać przez zbierający na wymioty niesamowity smród ;:185 ;:202
Zastanawiam się jaka musi być pewność tych ludzi siebie że są nietykalni lub jak duża kasa wchodzi w grę, by zezwalać na to, co w każdym europejskim kraju byłoby zamknięte w ciągu 24 godzin a odpowiedzialni zamknięci i pozbawieni stanowisk za "powolne zatruwanie całej okolicy - tysięcy obywateli Warszawy (którzy g...... mają do powiedzenia ) chorobami, szerzenie się robactwa i szczurów przez to śmieciowisko w centrum miasta"

Na marginesie smród jest tak agresywny, że dotyczy każdej pory roku , nie tylko lata a sprawa nie dotyczy setek ludzi ale około kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców tej części stolicy. Czy to jest normalne ? Czy żaden prokurator z urzędu , na to nie zareaguje ?


Góra   
  Zobacz profil      
 
ganio4
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 19:20 
Offline
1000p
1000p
Postów: 1545
Skąd: Stąd

 1 szt.
Radiowo to ,,nic wielkiego" w porównaniu do tego co szykują po drugiej stronie…. :?
http://piswesola.pl/82-Nowe-wysypisko-s ... zu-Wesolej

_________________
Kasia
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą dokąd chcą.


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 21:15 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
To jest po prostu jakaś chora sytuacja - coś niewyobrażalnego !
Czy ci ludzie podejmujący decyzje o zgodzie i umiejscowieniu takiego śmietniska z robactwem i szczurami, w samym sercu stolicy pozamieniali się z baranami na łby?

Bo to że cwaniaki to wiemy od dawna ale to co wyczyniają karmiąc nas i nasze dzieci chorobami, szczurami i robactwem by zyskać kilka zakichanych groszy by było taniej lub z zyskiem "w układzie" :roll: to przechodzi ludzkie pojęcie. Wypieprzyć ich wszystkich powinno się i zatrudnić na takim śmietnisku, by oddychali tym co nam fundują
8-) :twisted:
Arogancja przekroczyła poziom tolerancji chyba nawet u najsilniejszych i najodporniejszych ich zwolenników. Życzę im jeśli nadal są głusi na krzyk obywateli by mieszkali w promieniu zasięgu rażenia tego szczuro-robaczanego prezentu dla nas.

Oni nie zdają chyba sobie sprawy że organizując tak gigantyczne gnijąco-śmierdzące śmietnisko tuż przy domach gdzie mieszkają tysiące ludzi ! to grozi bez żadnej tu przesady, epidemią całego obszaru mazowieckiego na skalę niespotykaną. Jak się tak stanie, co nam dadzą głupie tłumaczenia - że nikt tego nie mógł przewidzieć.. ?
To jest tak oczywiste, że każdy może , nawet z najniższym IQ.

Są tragedie tysięcy ludzi piszących do niej protesty i błagających o możliwość życia w normalnych warunkach , bez potrzeby zamykania szczelnie wszystkich okien i narażania zdrowia w sposób bezpośrednio oraz po prostu epidemii i zafundowania nam Warszawiakom roju robactwa i szczurów. Czy jej znieczulica na protesty ludzi i bezduszność tym razem także przejdzie niezauważona?
Historia da nam odpowiedź.
:?
Jeśli ktoś sądzi ,że tam na górze oni o tym, co się tu dzieje nie wiedzą, to się grubo myli. Dowodem tego są organizacje które powstają zrzeszające oburzonych i załamanych, typu Czyste Bielany i inne, które protestują i informują, by głosy ich protestów były usłyszane lepiej (od strony prawnej, bo na krzyk poszczególnych obywateli nikt nie reaguje od lat choć powinien.) Komuś się nie opłaca.... tylko pozostaje pytanie retoryczne , komu ? i czemu my mamy płacić taką cenę ?


Góra   
  Zobacz profil      
 
Biotit
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 21:58 
Offline
1000p
1000p
Avatar użytkownika
Postów: 2156
Skąd: W-wa

 więcej niż 1
Bufetowa tam nie mieszka i ma to w 4 literach, jak jest na Radiówku, pewno tuż przed wyborami naobiecuje kolejne gruszki na wierzbie.

_________________
Moje wątki


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 22:02 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
"...Protest na Bielanach. Mieszkańcy walczą o czyste powietrze. Będzie powtórka
Protest na Bielanach odbył się 24 czerwca w związku z zanieczyszczeniami środowiska, które doskwierają mieszkańcom dzielnicy. Pikietowali przez dwie godziny na bielańskim rondzie, paraliżując jednocześnie ruch w tej części miasta. Żoliborska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie zanieczyszczania środowiska przez składowisko śmieci i kompostownię na Radiowie...."

i więcej http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... hdn4QCWeeE


---------------------------------------------------------------------------Bielany, Bemowo 14 kwietnia 2014
'Sarny, łosie i… wielki smród' na Facebook'Sarny, łosie i… wielki smród' na Facebook'Sarny, łosie i… wielki smród' na Google+'Sarny, łosie i… wielki smród' na Google+'Sarny, łosie i… wielki smród' na Twitter'Sarny, łosie i… wielki smród' na Twitter'Sarny, łosie i… wielki smród' na Wykop'Sarny, łosie i… wielki smród' na Wykop'Sarny, łosie i… wielki smród' na E-mail'Sarny, łosie i… wielki smród' na E-mail

Miała być górka narciarska, a jest góra śmierdzących śmieci. Zdesperowani mieszkańcy, którym władza nie chce pomoc, najpierw zawiadomili prokuraturę, a teraz wychodzą na ulicę.
Radiowo wysypisko śmieci Góra śmieci na Radiowie fot. Stowarzyszenie Czyste Radiowo

Chodzi o składowisko i kompostownię odpadów Radiowo przy ul. Kampinoskiej 1 w Warszawie, która od roku zatruwa życie okolicznym mieszkańcom. Zatruwa dosłownie: – Teraz jest źle, a przecież idzie lato. Nie da się wytrzymać nie tylko przed naszymi domami, ale i w środku – mówi Bogdan Bajak ze Stowarzyszenia Czyste Radiowo, które założyli zdesperowani mieszkańcy. Żyją w wyjątkowo atrakcyjnym zakątku Warszawy – tuż obok kilka rezerwatów przyrody, a kawałek dalej Kampinoski Park Narodowy. Ale pociecha jest z tego niewielka, bo radość z mieszkania na Radiowie skutecznie psuje wielki smród.
Wielkie plany tylko na papierze

Góra odpadów znajduje się na granicy dwóch warszawskich dzielnic: Bielan i Bemowa oraz gmin Stare Babice i Izabelin. Śmieci zaczęto zrzucać tam w latach 60, gdy jeszcze nie obowiązywały przepisy dotyczące ochrony środowiska. Wielki śmietnik w granicach miasta był jednak absurdem, więc dwie dekady temu zaczęto głośno mówić o zamknięciu składowiska. Na początku XXI w. czasowo je zamknięto, a w 2005 r. Rada Miasta planując gospodarkę odpadami zapisała, że w 2008-2011 r. zostanie ono przeniesione do podwarszawskiej Zielonki. Z raportów WIOŚ wynikało, że zamknięcie składowiska powinno nastąpić w 2009 r. (Mieszkańcy skrupulatnie gromadzą dziś tamte dokumenty, bo wciąż słyszą argumenty, że dobrze wiedzieli, gdzie kupują mieszkania).
Radiowo wysypisko śmieci Niedawne plany MPO źródło: strona internetowa MPO

Obrazek


Plany zamknięcie wysypiska brzmiały poważnie – szefowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania publicznie prezentowali pomysły przekształcenia góry śmieci w trasy dla narciarzy na wzór Górki Szczęśliwickiej na Ochocie. Ona też powstała na wielkiej stercie odpadów. Ostatnie oficjalne deklaracje ze strony MPO padały jeszcze dwa lata temu. Projekt konsultowano już z instruktorami narciarstwa i… na tym się skończyło. A właściwie zaczęło się pogarszać, bo przed rokiem znajdującą się tuż obok kompostownia (świeżo po modernizacji, druga co do wielkości w Europie) coraz bardziej zaczęła się dawać we znaki. Tam, na przykrytej pryzmie fermentują tony śmieci, a unosząca się nad nimi śmierdząca para wędruje po okolicy. – To już nie tylko jest uciążliwe, ale obawiamy się, że może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia – mówi Bogumiła Szlązak, szefowa stowarzyszenia.
Radiowo wysypisko śmieci

Tymczasem władze Warszawy nie planują większych zmian i nie podejmują dyskusji z mieszkańcami. Co gorsza, w wyniku ustawy śmieciowej i wygranego właśnie przetargu przez MPO na obsługę kilkunastu dzielnic Warszawy, do Radiowa w ciągu najbliższych trzech lat trafić ma 1,4 mln ton odpadów. Mieszkańcy protestują więc na wszelkie sposoby. Ponieważ publiczne służby – ich zdaniem – nie reagują, na własną rękę pobrali próbki odcieków z terenu składowiska oraz kompostowni i wysłali do laboratorium. Normy przekroczono, więc zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Dziś po południu protestować będą pod stołecznym ratuszem w centrum miasta. – Smród nie zna granic. Coraz więcej osób nie będzie mogło otworzyć okien w domach – ostrzegają.
Jak się mieszka tuż obok wielkiej góry śmieci?


To tak, jakbyśmy na środku pokoju postawili worek ze śmieciami i trzymali go przez wiele dni. Czasem smród jest tak uciążliwy, że nie ma czym oddychać. Mamy taką zasadę, że wtedy wzywamy Straż Miejska. Dziś też była, spisała notatkę i odjechała. A my tu wciąż mieszkamy.
Wieczorami wchodzimy do domów i szczelnie zamykamy okna. Rano odruchowo chcę wywietrzyć sypialnię, ale łapię się nad tym, że przecież na zewnątrz jest jeszcze gorsze powietrze. Wstyd zaprosić gości, wstyd zorganizować w ogródku przyjęcie dla dzieci. Znajoma próbowała urządzić tam urodziny swemu dziecku, ale nie dało się wytrzymać. Cała impreza musiała się przenieść do domu.Jestem warszawianką od trzeciego pokolenia, gdy byłam małą dziewczynką do tych lasów jeździliśmy z Pragi całą rodziną. Decyzja, by tu zamieszkać była więc bardzo świadoma. Był rok 2002 r. Sprawdzaliśmy wszystko, pukaliśmy do okolicznych domów, oczywiście pytaliśmy też, czy śmierdzi, ale wszyscy kręcili głowami. Wysypisko było wtedy nieczynne i tak miało pozostać. Jedyne, co mogło budzić nasze obawy, to projektowana trasa N-S, ale z tym się pogodziliśmy. Wydawało nam się, że znaleźliśmy wyjątkowe miejsce. Raj na ziemi. Pod naszymi oknami chodzą sarny, a czasem łosie. Zanim zaczęliśmy budowę domu, sami przenosiliśmy z łąki gniazda modraszka, bo ten motyl jest objęty ochroną. Nie mieściło nam się w głowie, że 10 km od Pałacu Kultury będzie rosła góra śmierdzących śmieci.
Agnieszka Pawica, mieszkanka ul. Arkuszowej


ze strony http://dobraulica.pl/2014/04/radiowo-wysypisko-smieci/


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 16 wrz 2014, o 11:01 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
19.08.2014 - 06:15 - kontrowersje wokół góry śmieci. Śmierdzący problem Radiowa trafi do sądu administracyjnegoWiceminister środowiska zabrał głos w sprawie hałdy śmieci na Radiowie. Nie zaproponował jednak konkretnego rozwiązania problemu. We wrześniu sąd administracyjny zajmie się wnioskiem mieszkańców o sprawdzenie, czy minister dopełnił swoich obowiązków w tej sprawie.

Na osiedlach Radiowo i Wólka Węglowa mieszka ok. 20 tys. osób, ale problem może dotyczyć kilkuset rodzin. Od ponad roku protestują przeciwko działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Narzekają na składowisko i zakład utylizacji odpadów oraz na ogromny fetor unoszący się nad okolicą. Ich zdaniem z tygodnia na tydzień śmierdzi tam coraz gorzej.

- Nie ma dnia bez skarg mieszkańców. W ostatnich miesiącach to było kilkaset zgłoszeń. Ludzie dzwonią do naszego wydziału ochrony środowiska i nawet bezpośrednio do mnie. Najbardziej niepokoi fakt, że fetor z Radiowa jest odczuwalny coraz częściej w odleglejszych rejonach Bielan - potwierdza Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz dzielnicy Bielany.
InformacjeMieszkańcy narzekają na fetor. Prezes MPO: "Nie jesteśmy drugim Diorem"
Mieszkańcy narzekają na fetor. Prezes MPO: "Nie jesteśmy drugim Diorem"

To był gorący wieczór na Bielanach. Mieszkańcy, którzy narzekają na uciążliwość góry śmieci na Radiowie, spotkali się z władzami dzielnicy i... WIĘCEJ »
InformacjeNie będzie śledztwa ws. wysypiska śmieci. "Zaprotestujemy na rondzie"
Nie będzie śledztwa ws. wysypiska śmieci. "Zaprotestujemy na rondzie"

Żoliborska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie zanieczyszczania środowiska przez składowisko śmieci i kompostownię na Radiowie.... WIĘCEJ »
InformacjeCo MPO robi ze śmieciami, zanim trafią na Radiowo?
Co MPO robi ze śmieciami, zanim trafią na Radiowo?

Zakład mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów - to miejsce przy ulicy Kampinoskiej budzi emocje mieszkańców Bielan. Narzekają na smród... WIĘCEJ »

Sprawą zainteresowało się też dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości: Mariusz Błaszczak i Marek Kuchciński.

- Tysiące ludzi przeżywają gehennę. Przestarzała instalacja do kompostowania odpadów nie zapobiega rozprzestrzenianiu się smrodu, który jest nie do wytrzymania. Wiatr nie tylko unosi przykre wyziewy z hałdy śmieci i instalacji do ich kompostowania, ale także rozwiewa cześć odpadów stałych jak worki foliowe - czytamy w interpelacji do ministra środowiska.

Parlamentarzyści podkreślają też, że w 2012 roku marszałek Mazowsza Adam Struzik przedłużył działalność składowiska do 2016 roku, jednocześnie zwiększając z 40 do 150 tysięcy ton limit odpadów.
W imieniu ministra odpowiedział jego zastępca Janusz Ostapiuk. Przekonuje, że MPO modernizuje swoje instalacje i - w jego ocenie - nie zagrażają one środowisku.

Ostapiuk przypomniał, że jedną z ostatnich kontroli Radiowa Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska przeprowadził w październiku ubiegłego roku. Nie stwierdzono nieprawidłowości zagrażających środowisku. - Oględziny terenu przeprowadzone w trakcie kontroli nie wykazały, że na terenie składowiska składowane są niesegregowane odpady komunalne - czytamy w odpowiedzi wiceministra.

Przyznał on jednak, że pojawiło się kilka innych zastrzeżeń. Jakich? Szczegółów nie ujawnił.

Warto przypomnieć, że w połowie lipca minister środowiska – poprzez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska – zlecił ponowną kontrolę składowiska.

Ostapiuk przekonuje, że od 2011 roku MPO podejmuje działania, które mają ograniczyć uciążliwości. To m.in. wybudowanie hali, w której odpady poddawane są odzyskowi. Ma to powodować ograniczenie ilości odpadów kierowanych na składowisko.

W odpowiedzi na interpelację posłów wiceminister odnosi się też do kwestii uciążliwych zapachów. Jak wyjaśnia, decyzja lokalizacyjna dla składowiska została wydana w 1962 roku, natomiast decyzja ustalająca warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji - w 1996 roku. Z tego powodu nie mają zastosowania wymagania określone w rozporządzeniu ministra z 2003 roku w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących lokalizacji, budowy, eksploatacji i zamknięcia, jakim powinny odpowiadać poszczególne typy składowisk odpadów.

- Prace nad prawnym uregulowaniem zagadnień dotyczących standardów zapachowej jakości powietrza znajdują się nadal w centrum uwagi ministra środowiska. Jednak na chwilę obecną resort nie planuje powrotu do prac legislacyjnych obejmujących problematykę uciążliwości zapachowej - napisał wiceminister.

I dodał, że ministerstwo rozpoczyna prace nad listą substancji i związków chemicznych, które są przyczyną najdotkliwszych uciążliwości zapachowych powodowanych przez między innymi zakłady unieszkodliwiania odpadów.

Co jest zwożone na składowisko Radiowo?

Co jest zwożone na składowisko Radiowo?Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

"Odpowiedź beznadziejnie kłamliwa"O komentarz do słów wiceministra poprosiliśmy lidera stowarzyszenia Czyste Radiowo Bogdana Bajaka. - Odpowiedź jest beznadziejnie kłamliwa - oburzył się.

Według niego to jedynie opis stanu prawnego i sytuacji, a nie propozycja rozwiązania problemu mieszkańców. - Nie sposób konfrontować tego prawniczego bełkotu z faktem, że od wielu miesięcy mieszkańcy okolic Radiowa nie są w tanie otworzyć okien. Smród jest nie do wytrzymania - alarmuje Bajak.

Zdradził też, że na 16 września zaplanowano rozprawę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Zdaniem stowarzyszenia, minister zaniechał swoich obowiązków, bo nie chciał wszcząć - na wniosek stowarzyszenia - postępowania unieważniającego decyzję marszałka Mazowsza z 2012 roku.

Ministerstwo wniosek uznaje za bezzasadny. - Wszczęcie takiego postępowania jest możliwe w dwóch przypadkach. Jeśli mamy do czynienia z dopiero co wydanym pozwoleniem zintegrowanym dla inwestycji lub jeśli zaszył jakieś istotne zmiany w wydanym dawno pozwoleniu zintegrowanym - twierdzi Paweł Mikusek, rzecznik ministerstwa środowiska. Jak dodaje, wniosek stowarzyszenia tych przesłanek nie spełnia.

Tak prezes MPO komentuje skargi mieszkańców:
MPO o skargach na smród przy składowisku śmieciDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl


Miał być stok

Temat wysypiska powrócił przy okazji przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów ze stolicy. MPO ma obsługiwać kilka dzielnic. Przetarg zaskarżyli jednak wielcy przegrani - firmy Remondis i Byś.

Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Właśnie tam wyszło na jaw, że w 2012 roku MPO złożyło wniosek o przedłużenie działalności wysypiska w Radiowie, które miało działać do 2014 roku.Śmieciowa góra będzie rosła do końca 2016 roku. Pretekstem jest jej formowanie pod... stok narciarski.
Wysypisko Radiowo znajduje się na granicy dzielnic Bemowo i Bielany oraz gmin Izabelin i Stare Babice. Rocznie trafia tam 150 tys. ton odpadów
. Śmieci gromadzone są tam od początku lat 60.ze strony - http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 39465.html


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 18:10 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
Nowe informacje na stronie http://www.czysteradiowo.pl

Ludzie wiedzą i mówią o tym , że data 2016 to "pic na wodę". Bo zanim MPU kupi tereny, podpisze umowy na montaż instalacji, wywalczy z nowymi sąsiadami zgody i odbierze obiekty to minie minimum 10 lat..
Taka jest smutna prawda. Czyli okoliczni mieszkańcy Radiowa skazani są na powolną eksterminację przez 10-15 lat, dzięki bezduszności urzędników mających tych ludzi w głębokim poważaniu, jak wskazują puste kłamliwe obietnice sprzed kilku lat , które obecnie wyparowały, razem ze smrodem z tego gigantycznego składowiska śmieci.
;:202


... Bomba ekologiczna i choroby już roznoszone na obszar całej !!! Warszawy, przez ptactwo z tego wysypiska
http://czysteradiowo.pl/info_pages.php?pages_id=24


Cytuję:
"....Ptaki, szczury czy dzikie zwierzęta granic dzielnic nie znają. Każdy z nas może mieć za ich pośrednictwem styczność z zanieczyszczeniami i bakteriami! A co będzie w lato? Niewyobrażalny smród, watahy szkodników , owady.. Nie wyjdziesz z domu! ...."


Góra   
  Zobacz profil      
 
annodomini
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 23 wrz 2014, o 22:55 
Offline
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Avatar użytkownika
Postów: 1585
Skąd: okolice Słupska

 ---
Chyba widziałem w TV mojego kolegę z I LO w Słupsku - Macieja, który wybudował tam dom. Obiektywnie, brak przesłanek do zamknięcia "śmieciuchowa" i tym bardziej do sprzedaży nieruchomości po cenie rynkowej...

_________________
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 27 wrz 2014, o 01:44 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
Temat pokrewny w Bielsku-Biała
http://www.doscsmrodu.pl/home/o-nas
http://www.doscsmrodu.pl


fragment ze strony:
Głównym celem grupy problemowej walki z odorem przy Radzie Osiedla Lipnik jest zbudowanie inicjatywy społecznej i zaangażowanie mieszkańców Bielska-Białej oraz przyległych miejscowości do podjęcia wspólnych działań, prowadzących do eliminacji uciążliwości odorowej Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej.

Dzięki naszej wspólnej inicjatywie zapewnimy zarówno sobie jak i naszym przyszłym pokoleniom:
• zlikwidowanie dyskomfortu życia w atmosferze odoru,
• znacząco zredukujemy ryzyko narażenia zdrowia na ekspozycję groźnych ustrojów chorobotwórczych,
• zapobiegniemy degradacji gospodarczej i społecznej dzielnicy Lipnik.


:idea:

_________________
Mój ogród informacyjny i "rośliny bez retuszu" :wink:
Wpolityce.pl / TVP-Info / Niezalezna.pl .... - źródła prawdy i fakty 24h.
;:167


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 12 paź 2014, o 07:51 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
Obywatele zatruwani, tworzą nowe inicjatywy oddolne i protestują.
Czy ktoś zobaczy ich rzucające się w oczy, na ulicach, transparenty z protestami i masową rozpacz chorujących rodzin i ich dzieci
?
Czy kolejny raz zostaną zlekceważeni ?


https://pl-pl.facebook.com/czysteradiowow

https://www.facebook.com/czysteradiowow ... e_internal


Bardzo wazna i interesująca sprawa. Warto poczytać i poznać ten case, ukazujący starcie bezduszności z życiem i zdrowiem wyborców. Skutki tego mogą kiedyś dotkną też Ciebie.


Ludzie piszą już o Gronkiewicz i jej kolesiach wprost: kłamcy, oszukaliście nas!!!

Warto przyjrzeć się jak wygląda sprawa od ludu, od strony tysięcy zatruwanych i lekceważonych mieszkańców. Już niepotrzebni ?!
Skazani na powolną śmierć nie pogodzą się z tym nigdy ! .... o tym chyba zapomnieli pobierający co miesiąc grube wynagrodzenia i premie.
:idea:Cytat tylko jednej z wielu mieszkanek, i co, i nic i smród zalegalizowany nadal, komuś to się opłaca. :idea:
"...Marta Buczkowska Sztandur Witam jestem z Ciółkowa jestem mamą 3letniej zmarłej Julci jednej z bliźniaczek 2 dzieci u nas zmarła w bardzo małym odstępie Sepsa u obu dzieci badania pryzm i powietrza wykazały że od tych licznych bakteri można zakazić się prowadząc do sepsy bendziemy w poniedziałek z wami chcemy walczyć o prawdę i o zdrowie innych moja córka była zdrowym dzieckiem odkąd powstała kompostownia i zaczeło robić się ciepło córka zaczeła chorować inne dzieci też wysypki biegunki kaszel wymioty jak i dorośli to samo bardzo jest nam ciężko ale nie poddamy się
3 · 10 października o 17:04..."

Źródło: https://pl-pl.facebook.com/czysteradiowow


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 13 paź 2014, o 16:01 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1
To jest taki fetor, jakby pan wsadził głowę do kubła ze śmieciami - opisuje Bogdan Bajak, mieszkaniec domu jednorodzinnego przy ul. Arkuszowej. Do wysypiska śmieci na Radiowie ma ok. 300 m. - Tego naprawdę nie da się wytrzymać. Mamy bez przerwy zamknięte okna. W tym roku w ogródku byłem raz. Chcieliśmy zrobić grilla, ale uciekliśmy do domu - tak śmierdziało.

Mieszka tu od siedmiu lat. Opowiada, że przed zakupem domu sprawdzał, co będzie z wysypiskiem. - Nic się tu nie działo, nie śmierdziało. W urzędzie dzielnicy zapewniano nas, że wysypisko jest wygaszane i zostanie zlikwidowane. Kupiliśmy domy w dobrej wierze. Na pewno nie można powiedzieć: "Widziały gały, co brały". Ja i sąsiedzi, kilkaset osób, czujemy się oszukani przez władze Warszawy, przez marszałka Struzika - żali się Bajak.

"Nas nikt nie pytał o zdanie"

Wysypisko na Radiowie działa od lat 60. Mieszkańcy twierdzą, że gigantyczny smród czują od ok. dwóch lat. Wtedy marszałek województwa Adam Struzik (PSL) przedłużył działalność składowiska do końca 2016 roku i wydał zgodę na zwiększenie limitu odpadów z 40 tys. do 150 tys. ton rocznie. W tym roku jest to już 300 tys. ton. Wysypisko należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, które wygrało przetargi na odbiór śmieci z dziesięciu warszawskich dzielnic.

Żeby się bronić, mieszkańcy założyli stowarzyszenie Czyste Radiowo. Jego strona internetowa pełna jest wezwań do protestów: w kwietniu pod ratuszem, w czerwcu - w okolicy wysypiska. Wczoraj wzywali na rozprawę w sądzie administracyjnym przeciwko ministrowi środowiska, bo ten nie wszczął na ich wniosek postępowania unieważniającego decyzje marszałka Struzika.

- Struzik lekką ręką zwiększył limity śmieci, a nas, ludzi, którzy tam mieszkają, nikt nie pytał o zdanie. Minister uznał, że nie trzeba było pytać. Przecież to absurd - oburza się Bajak.

- Zmiany wprowadzone przez marszałka nie były istotne. W takich przypadkach nie wszczyna się postępowania na wniosek strony pozarządowej - przekonuje Paweł Mikusek, rzecznik Ministerstwa Środowiska.

"Nie dla smrodu!"

Sąd administracyjny przyznał rację ministerstwu, ale mieszkańcy się nie poddają. Wieczorem stawili się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, gdzie władze Warszawy zorganizowały dla mieszkańców Żoliborza i Bielan spotkanie w sprawie bezpieczeństwa. Sąsiedzi wysypiska zdominowali debatę. Przynieśli transparenty: "Dość mordowania ludzi smrodem" "Hanna Gronkiewicz-Waltz - kiedy kolejne obiecanki cacanki? Nie dla smrodu!". Emocje były duże. Zwłaszcza podczas wystąpienia Krzysztofa Bałandy, prezesa MPO. Kiedy ten mówił, że wysypisko ma ogromne znaczenie dla Warszawy i że spełnia unijne normy, sala wybuchła gniewem. - To proszę się przeprowadzić do nas. Nie chcemy takiej Unii! - było słychać głosy.

- Tych odpadów nie możemy wysłać na księżyc. Musimy się z nimi jakoś uporać. Pracujemy, żeby ograniczyć uciążliwości - przekonywał prezes Bałanda.

Ludzie skarżyli się nie tylko na smród. Zwrócili uwagę, że na Arkuszowej, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km na godz., ciężarówki MPO pędzą znacznie szybciej. - I to setki dziennie - mówił pan Radosław. Pytał obecnego na sali wiceprezydenta miasta Jacka Wojciechowicza: - Czy są prowadzone jakieś prace związane z przemieszczeniem wysypiska? Czy my, mieszkańcy, mamy w ogóle jakąś perspektywę normalnego życia?

Urzędnicy obiecują

Jacek Wojciechowicz uspokajał: - Pracujemy nad tym, żeby je przenieść, ale nie rozwiążemy tego problemu z dnia na dzień. Nie jest to jednak kwestia dziesięciu lat, ale szybciej.

Renata Tomasiuk, dyrektorka biura nadzoru właścicielskiego w ratuszu, zapewniała, że składowisko będzie czynne do końca 2016 r. W ciągu trzech, czterech lat ma być tam też zamknięta kompostowania. Urzędnicy obiecali, że mieszkańcy poczują ulgę wcześniej. Prezes Bałanda mówił, że MPO pracuje nad odpowiednimi rozwiązaniami wspólnie z ekspertami z Politechniki Warszawskiej. W połowie października ma być gotowy raport w tej sprawie. - Odorowość się zmniejszy - zapewniali Bałanda i Tomasiuk.

- Słyszymy to od lat - chórem odparli mieszkańcy. Ich racji bronią władze dzielnicy. - Z Bielanami jestem związany od 37 lat. Nigdy wcześniej tak tu nie śmierdziało. Fetor dolatuje aż na Chomiczówkę, Stare Bielany, na osiedle Piaski. Natychmiast należy coś z tym zrobić. To naprawdę gigantyczny problem, śmierdzi w obrębie sześciu kilometrów od wysypiska - alarmuje Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz Bielan (SLD). Przekonuje, że w tej sprawie dzielnicowa opozycja i PO mówią jednym głosem.


http://m.warszawa.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/warszawa/1, ... c_sie.html


Góra   
  Zobacz profil      
 
Administrator
 Tytuł: Re: W sercu Europy powstaje wielkie wysypisko śmieci,odór,zarazk
PostNapisane: 13 paź 2014, o 16:02 
Offline
---
Avatar użytkownika
Postów: 8476
Skąd: Warszawa

 więcej niż 1

Chmura pyłu nad Radiowem? "Śmierdzi tak, że głowę urywa"


http://tvnwarszawa.tvn24.pl/komentarze,85267,1.htmlBurzliwa dyskusja o Radiowie. "Dość mordowania ludzi smrodem"

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 43760.html


Góra   
  Zobacz profil      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 59 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 1


    |    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  
www.marolex.pl    E-sklep Marolex
  * Witryna używa cookies. Polityka cookies.  Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies i akceptację Regulaminu. *