Kurkuma - Wzrok, higiena jamy ustnej - b.skuteczna metoda.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Kurkuma - Wzrok, higiena jamy ustnej - b.skuteczna metoda.

Post »

To ja może wrócę do samej rosliny , bo o właściwościach tego proszku mozna poczytać bez nerw :) w necie . Dostałam w czercu na urodziny z trzema juz dobrze rozwinietymi kwiatami. Po dwoch tygodniach przewróciły sie :) "wszystkie trzy" . Ale młode pędy wyrosły już na parę cm. Co robić , jak dbac żeby nie było powtórki . Mnie nie zachwyca ta roslina, ale skoro ją mam to muszę zadbać.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kurkuma - Wzrok, higiena jamy ustnej - b.skuteczna metoda.

Post »

aria pisze:Kurkuma rzeczywiście jest bardzo skuteczna w higienie jamy ustnej, wybiela zęby i świetnie je czyści ;:108

Jamie Oliver podawał niedawno pyszny napój z kurkumą. Łyżeczkę sproszkowanej kurkumy zalewamy 1,5-2l wrzątku, wrzucamy kilka plasterków cytryny, pomarańczy, świeżego imbiru, można trochę osłodzić do smaku, zamieszać. Bardzo nam posmakował ten napój, latem najlepszy był z lodem, teraz na ciepło. Polecam :D
Po co proszek zalewać wrzątkiem? Wrzątek ogólnie negatywnie wpływa na wszelkie witaminy i raczej zabija potencjalne właściwości lecznicze kurkumy. A już totalnie mija się z celem wrzucanie do takiego wrzątku plasterków cytryny i pomarańczy. Straci większość witaminy C. Proponuję to samo zrobić, ale tylko zalewając kurkumę ciepłą wodą. Sam stosuję bardzo często kurkumę. Przez ostatnie trzy lata chyba jej zjadłem z kilogram.
Należy pamiętać że najciekawszym i najcenniejszym składnikiem kurkumy jest kurkumina, która jest znacznie lepiej przyswajalna przez organizm z piperyną czyli składnikiem odpowiedzialnym za ostrość pieprzu. Poza tym należy też spożywać kurkumę razem z czymś tłustym a najlepiej z nierafinowanym olejem roślinnym rzepakowym lub jeszcze lepiej lnianym. Tak więc ze dwie łyżki kurkumy, pół łyżeczki pieprzu i łyżeczka oleju lnianego to dobry sposób na zwiększenie biodostępności kurkuminy. Dobrze też łączyć kurkumę z surowymi owocami i warzywami, które zawierają kwercetynę, aby jeszcze trochę zwiększyć jej biodostępność.

Sam stosuję kurkuminę głównie ze względu na jej właściwości antyoksydacyjne i antydepresyjne. Nie biorę jej codziennie bo według mnie ma zbyt paskudny smak, żeby codziennie się tak katować. Ale jak już biorę kurkumę to sporą ilość często nawet ze trzy łyżki na łyżeczkę pieprzu. Głównie dlatego, żeby poczuć jej rozgrzewające i antydepresyjne działanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”