Borelioza

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Borelioza

Post »

Skoro bada się kleszcza, to wynik jest miarodajny w każdym przypadku.
O opinie na temat sprawności tego testu zapytałabym weterynarza.
Jednak tak czy siak, tak jak w każdym przypadku, test wykonałabym ze dwa razy - pierwszy wynik może być fałszywie ujemny lub dodatni.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

Awatar użytkownika
Graszka
1000p
1000p
Posty: 1293
Od: 1 gru 2007, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Borelioza

Post »

Loki, a jak wygląda leczenie boreliozy (po kilku dniach od ugryzienia pojawia się rumień) we Francji orientujesz się?
Pozdrawiam, Grażyna
Moje rośliny i roślinki cz.1, cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

Orientuję się, bo kumpla z pracy coś użarło i miał podejrzenie boreliozy. Dostał trzytygodniową terapię bodajże amoksycyliną i kwasem klawulanowym.

Szperając po internecie znalazłem, że jest to klasyczna terapia. Czasami zamiast antybiotyków z grupy penicylin, stosuje się tetracykliny (np. doksycyklinę). Ewentualnie cefalosporyny. Trzy tygodnie to standardowa długość terapii.

Pozdrawiam!
LOKI
marczi45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 cze 2017, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borelioza

Post »

Niestety, z boreliozą nie żyje się lekko. Przynajmniej w moim przypadku objawy są dosyć zaostrzone i pomimo tego, że stosuję się do wszelkich zaleceń lekarza (i dietetyka), stosuję rozmaitą suplementację i piję ziółka, są dni, kiedy czuję się tragicznie.
Dobrze wiedzieć też, link usunięto/mod., gdy ugryzie nas kleszcz i zaczynamy obserwować pierwsze, niepokojące objawy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borelioza

Post »

Mój znajomy właśnie zachorował, po 4 latach od ukąszenia (bez objawów rumienia itp. w tamtym czasie). Teraz (ok. 3 tyg. temu) pojawiły się objawy jak przy grypie - bóle mięśni, wysoka gorączka (do 40 st) itp.
Rozpoczął leczenie - co drugi tydzień ma spędzać w szpitalu na intensywnej kuracji antybiotykowej. I tak przez pół roku.
Nieźle.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

Ja grypę przeszłam już w pierwszym tygodniu przyjmowania antybiotyków po kleszczu z rumieniem .Łamanie kości, silny ból mięśni i gorączka ,doszedł kaszel .Osłuchowo słychać było szmer,więc antybiotyk który brałam na BB kazano odstawić i przyjąć inny .Po zakończeniu ,osłuchowo byłam czysta i wróciłam do zakończenia pierwszego .Może ta przerwa spowodowała ,że mam BB mimo natychmiastowej reakcji lekarza.Po siedmiu latach od ugryzienia jestem wrakiem człowieka .Neuro daje w kość ,kręgosłup czeka operacja .To co było moją pasją ,kwiaty ,ogród muszę odstawić w zapomnienie :(
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Borelioza

Post »

Czy ktoś z was robił sobie test Vidas Lyme techniką ELFA i jakie były jego rezultaty? I pytanie do osób chorujących na boreliozę - czy badanie morfologiczne krwi wykazuje u was podwyższony poziom monocytów tudzież jakieś inne odchylenia od normy. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo jestem na etapie diagnozowania moich dolegliwości.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

Przeczytałam cały wątek i utwierdziłam się w przekonaniu, że mój strach przed kleszczami JEST uzasadniony.
Dziękuję za wszystkie informacje, zwłaszcza, że zbliża się wiosna i wysyp kleszczy. Od dwóch lat używam w ogrodzie preparatu odstraszająco-bójczego Mugga. Jak mi powiedziano w lokalnym leśnictwie, jest to jedyny skuteczny preparat na rynku. Pryskam sobie buty i ubrania przez każdorazowym wyjściem w grządki czy do kurnika. Preparatem w roll-onie smaruję też sierść psów i kotów (tych tylko pod szyją, gdzie nie mogą sięgnąć językiem) bo krople od weterynarza nie powstrzymywały kleszczy od wbiciem się w ich ciała.
W tym roku planuję też, tak jak rok temu, zrobić specyfik ziołowy wg receptury herbiness. Moja rodzina twierdzi, że przesadzam :roll:
Sądzę jednak, że co prawda, nie mamy w kraju jadowitych skorpionów czy innych drapieżników, ale mamy kleszcze i to wystarczy.
Trzymajcie się wszyscy chorujący, bardzo Wam współćzuję i mam nadzieję, że pokonacie chorobę ;:4
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borelioza

Post »

Podpisałam petycję i skończyłam czytać na stronie 9.
Jestem przerażona. Chyba dzisiaj nie dam rady dokończyć, reszta jutro
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Borelioza

Post »

Większość mojego czasu, zwłaszcza okres wiosenny i letni, spędzam na wsi. Chodzę często po lesie i różnych chaszczach, bo zbieram zioła. I tak już 38 lat. Kleszcza miałam raz w życiu. Koty przynoszą na skórze kleszcze praktycznie przez cały sezon ich występowania. Ja nie. Nigdy nie stosowałam żadnych preparatów chemicznych odstraszających kleszcze. Czasem nacieram się rozgniecionym zielem piołunu i szałwii, żeby odstraszyć komary i muchy końskie. Używam też olejków eterycznych i capsaicyny, bo cierpię na słabe krążenie. Nie mam i nigdy nie miałam boreliozy.
Nie dajcie się zwariować. Systematyczne stosowanie pestycydów na skórę, a większość preparatów na rynku takie zawiera, może przynieść wam więcej szkody niż żyjące wokół was kleszcze. Wystarczą zwykłe środki ostrożności: unikanie przebywania pod drzewami, zwłaszcza w okresie wilgotnej pogody - kleszcze, jeśli na was spadną, to tylko z góry, noszenie ubrania chroniącego, systematyczne sprawdzanie skóry po pobycie w miejscu, gdzie mogą być kleszcze.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Borelioza

Post »

Chciała bym aby było tak ,,różowo" i wystarczająco jak piszesz :wink:
Ale to jest nie możliwe. Są tereny gdzie kleszczy nie ominiesz i zawsze coś wniesiesz, jak nie ty to zwierzę.
Kiedyś u mnie nie było w okolicy kleszczy ale jak zakazano wypalać trawy, tak kleszczy pojawiło się na potęgę. Zniechęca to skutecznie do spacerów bo tylko z półgodzinnego spacerku z psa potrafię ściągnąć przeszło 30 kleszczy w kolorze czarnym lub ceglastym. A to są tylko te co widzę. Później szukam przyczepionych. A ile jeszcze spadło w okolicy człowieka to nie wiem, tylko nieraz czuje się że, coś łazi po tobie. Tak więc możesz się cieszyć tym szczęściem że, Ciebie nie ,,nachodzą" i nie stoisz przed dylematem czy to borelioza, czy inna choroba o podobnych objawach, których objawy (choć kosztowne) trzeba zdiagnozować :D .

W zeszłym roku miałam bezpłatne kontrolne badania w kierunku boreliozy zlecone przez neurologa. Na szczęście po epizodzie z rumieńcem po kleszczu parę lat temu w/w wymienionego schorzenia nie stwierdzono. Zastanowiło mnie tylko to że, skierowanie przez neurologa jest refundowane natomiast przez rodzinnego jest odpłatne.
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borelioza

Post »

Doczytałam do końca i niestety pierwsze wrażenie nie minęło (przerażenie).
Nie do końca zdawałam sobie sprawę z konsekwencji posiadania kleszcza. :oops:
Ja kilka razy miałam u siebie (bez rumienia), córka i syn raz, też bez rumienia. Mąż miał rumień, ale kleszcza nie znaleziono. Potencjalnie wszyscy możemy mieć to świństwo.
U męża rumień był trochę dziwny. Byliśmy u lekarza dostał antybiotyk na 4 tygodnie. Po jakimś czasie rumień zrobił się bledszy, ale środek bardzo swędził a po kilku dniach skóra zaczęła się łuszczyć w tym miejscu.
Wylądował u dermatologa i dostał maść do smarowania. Po trzech razach zastosowania maści przeszło i do tej pory nie ma śladu na piszczelu nogi. Dermatolog powiedziała, że możliwe, że to toksyna jakiegoś pająka. Mamy ich sporo w garażu. Dodam tylko, że mąż założył ubranie, które wisi na wieszaku w garażu i zakłada je tylko kiedy grzebie przy aucie. Robi to rzadki i może między użyciem zadomowił się tam jakiś pająk.
Mam nadzieję, że to pająk.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”