Fałszowanie jedzenia

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

No wiesz - jak kiełbasa kosztuje 18zł, a tak samo nazwana 3,99 za kilogram, albo szynka - której jednym z kilograma mięsa wychodzi niecały kilogram gotowego produktu w cenie 40zł, a innym z takiego samego kilograma - 3,5 kilograma towaru, to chyba coś w tym jednak jest, że człowiek z rezerwą do takich 'okazji' podchodzi.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Eee no na księżycu nie mieszkam, mięsne robótki ręczne też nie są mi obce, mnie skład przekonuje a czytanie ze zrozumieniem każdemu kupującemu polecam.
Dziwi mnie tylko to że Ty onectica, która nie jadasz mięsa (? chyba pisałaś) i ewikk77, która nie kupuje drobiu, tak się rzuciłyście z zębami na tą biedną kaczkę z jabłkami Dorsedu z Biedronki :lol:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Z zębami, ale w obronie ;:216 kaczki naturalnie ;)
Tak, pisałam i rzeczywiście nie jadam, aczkolwiek ortodoksyjną wegetarianką nie jestem. Nie jestem tez weganką, ale w ramach niepopierania prokreacyjnego wyzysku krów zrezygnowałam z picia mleka i przetworów mlecznych, choć bardzo je lubię. Co nie znaczy, że czasem nie zjem kawałka ciasta z masą na mleku zrobioną.

W składzie na opakowaniu nie wykazuje się wszystkiego.
A zawsze można znaleźć człowieka-autorytet,który za odpowiednią kasę przekona swoim autorytetem, że coś jest zdrowe. Na przykład syrop glukozowo-fruktozowy.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Nie pelikano, bynajmniej nie rzucam się na tę biedną kaczkę :wink: i nawet właśnie weszłam na forum, żeby skasować swój wpis i nie siać fermentu przed świętami, ale no cóż uprzedziłeś mnie i przeczytałeś...
Jak zauważyłeś wyraziłam tylko swoje zdanie, nie twierdzę, że ta Twoja kaczka nie jest smaczna, choć szczerze wątpię czy jest zdrowo hodowana za takie pieniądze. Moje kury "odpukać" na szczęście nie chorują, a jako zabezpieczenie przed chorobami póki co dostają warzywa (dziś była dynia i marchew), suszone zioła, wielki wybieg do grzebania, etc. Dodam, że jaja od moich kur, bierze pani - lekarka, dla wnuczki kilkunastu miesięcznej, która podobno jest uczulona na jaja, a po tych ode mnie jakoś uczulenia nie ma, ale ja, mimo, że nikomu nie płacę za pracę (bo kur mam mało), to i tak nie mogłabym wyprodukować kuraka za taką kwotę, pomijając fakt, że nigdy nie będzie tak napakowany jak ten ze sklepu. Na szczęście drób mam właściwie na własne potrzeby, a dla mnie zdrowie mojej rodziny jest bezcenne. pozdrawiam świątecznie.
pozdrawiam Ewa
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8473
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

O matko , o co taka zaciekłość ? Tyle kosztowała bo pewnie była
w promocji . Na każdą dobrze prosperująćą firmę leją wynajęci hejterzy
pomyje , konkurencja w środkach nie przebiera .
Każdy ma prawo do wyboru . ;:333
Dodam tylko , że Sokołów S.A. wygrał jakieś sprawy w sądzie z yutuberem od
tatara .
Ja też mam własne kury , ale za żadne skarby bym własnej nie zjadła .One
u mnie jak rodzina . Znam ludzi , którzy szczycą się wiejskimi jajkami , a
kury zasadniczo jedzą moczony chleb . Dziwią się , że im się kury
przestały nieść . Nie ma zasady , że zagrodowe to takie super .
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

A czemu zaraz 'zaciekłość'? Gadamy sobie każdy o swoim ;:209
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

anulab nie wiem gdzie Ty widzisz zaciekłość, jak wspomniała onectica, po prostu wymieniamy poglądy. Co jedzą czyjeś kury, nie wiem, moje jedzą zdrowe jedzenie i nie widzę problemu w zjedzeniu rosołu z kury z własnego kurnika, przynajmniej mam 100% pewności, że nie jadły przykładowo "głównie moczonego chleba" czy pasz modyfikowanych, bo i tak u niektórych pewnie się zdarza, ale wyluzuj, nie mam nic do żadnej z wymienionych przez Ciebie firm, które zapewne mają świetnych prawników. :wink:
pozdrawiam Ewa
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Uwaga- będę bronić anulab :lol: chociaż zaciekłości też nie zauważyłem :wit

Ale to Ty ewikk77 bez sensu podpierasz się tekstami z netu. Dzisiaj można w necie opluć każdego. Chyba jesteś na tyle mądrą kobietą, że zdajesz sobie sprawę z tego, ile pracy i kasy trzeba włożyć żeby istnieć na rynku, do tego dając ludziom pracę.

Zawsze taka pani lekarka co to u Ciebie kupuje jajka (które nie uczulają) może Ciebie zmieszać z błotem na jakimś forum, bo np trafi na zepsute jajko, czy tam kolor skorupki czy żółtka nie będzie jej pasować. Ten uśmieszek z przekąsem jest nie na miejscu.

W końcu temat dotyczy fałszowania jedzenia - nie kupujesz od lat, więc nawet nie masz do czego porównać. To co było w marketach typu Biedronka 5 lat temu to zapomnij. No i każdy ma wybór, nikt nikomu ani do portfela ani w koszyk nie powinien zaglądać.
ewikk77 pisze:Co jedzą czyjeś kury, nie wiem
Jeśli mieszkasz na wsi to dobrze wiesz, to małe społeczności :D A co rolnicy sprzedają to ja też wiem. I powiem Ci, że czasem to grozą wieje na czym i jak hodują i jak produkują. Teraz mają możliwość sprzedaży bezpośredniej i prędzej czy później będą musieli zadbać o jakość, bo będą mieć konkurencję wśród swoich. A twierdzenie że tylko produkty od indywidualnego (każdego) rolnika są najnaj, to między bajki można włożyć.
Na każdej wsi wszyscy miejscowi wiedzą że mleko tylko u Kryśki, jajka tylko u Maryśki i Janki, miód u Kościelniaczki, a ziemniaki i bób tylko u Franka... :lol: A miastowy kupi wszystko od każdego rolnika :lol: I jeszcze powie, że nie uczula, bo gospodarcze :lol:
Z życzeniami świątecznymi, żeby jak najmniej żywności się zmarnowało :wit
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

pelikano, nie mam zamiaru się tłumaczyć, bo nie mam z czego, jeśli piszesz o tym, że ktoś wymyśla o uczuleniach w przypadku malutkiego dziecka, któremu wprowadza się pokarmy, to dawno nie miałeś do czynienia z takim dzieckiem.
:wink: ten emotikonek to dla mnie mrugnięcie oka, a nie mówienie z przekąsem
Gdybyś napisał o tej kaczce w wątku kulinarnym czy innym, nie byłoby dyskusji, a nie o "fałszowaniu jedzenia". Rozumiem, że swoją pracę też wykonujesz za 50% lub mniej jej wartości?
Mam pojęcie jak wielu rolników produkuje żywność, gdybym nie wiedziała, to nie dorzucałabym sobie obowiązków związanych z kurami, może kiedyś na emeryturze...
Też życzę Wam spokojnych świąt.
pozdrawiam Ewa
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8473
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Wskazane przeze mnie firmy , to duże zakłady , które mają wypracowaną markę . Nie wierzę , że
byle czym zaryzykowały by jej utratę . Łatwiej też taki zakład skontrolować , niż te małe .
Kapitał owszem mają zagraniczny , ale niestety pracownicy i dostawcy otrzymane akcje
sprzedali . ;:222
Na forach ludzie różne rzeczy wypisują , czego dobrym przykładem jest też nasze forum .
Życzę wszystkim by żywność w sklepach była tylko dobrej jakości .
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Rozmawiałam kilka dni temu z inspekcją handlową o składzie "pasztetu zająca" - nie było "z" w nazwie ani zająca w składzie. Na etykiecie tylko zdjęcie zająca sugerujące, że to pasztet z zająca. No i okazało się, że oni to sprawdzali i nie ma się czego doczepić, bo ten zając to nazwisko technologa firmy a nie sugestia, co w opakowaniu. Dowiedziałam się też, że jeśli producent na etykiecie napisze, że w pasztecie jest np. karton, to inspekcja nie może narzucić żadnej kary ani wycofać produktu ze sprzedaży, bo producent lojalnie poinformował o składzie. I tu nie rozumiem ;:223
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Każdą rzecz zanim wrzuci się do koszyka trzeba sprawdzić, a i tak gwarancji się mieć nie będzie. Czasem też człowiek skusi się na coś niezdrowego bo lubi. Czasem je w restauracji (a przecież nie wiadomo co i jak). Jajka od kury wolnowybiegowej? Jak widzę jak takie kury chodzą wzdłuż linii kolejki do Warszawy i gdzie grzebią to dziękuję, postoję i wolę zjeść takie karmione paszą. Mleko od krowy? W plastikowej butelce, nie wiadomo jak mytej, na targu stoi nie wiadomo ile, w słońcu i nie wiadomo kiedy udojone. Nie sprawdzimy wszystkiego. Nie wyhodujemy wszystkiego. Można się starać kupować lepsze. Nie znaczy droższe bo często droższe lepsze nie jest. Najtańsze kupować z polepszaczami i wypełniaczami słabo.

W Biedronce kupuję, w Lidlu też, a ostatnio w internecie i mi przywożą. Wszędzie staram się kupić z dobrym składem i w dobrej cenie w stosunku do jakości.
Mięsa w Biedronce do pieczenia w piekarniku są pyszne i na skład nie ma co narzekać. Droższe niż mięso surowe, więc nie ma też tak, że po taniości. A co do wędlin to czasem kupić droższą i zjeść jeden plasterek i niż napchać się taniej i faszerowanej. Wydaje mi się, że jemy więcej mięsa niż dawniej się jadło i stąd problemy, bo trzeba go więcej wyprodukować.

A sama się kiedyś nacięłam na kremowo-śmietanowe 18%. Szybko kupowałam do zupy, wydawało się, że śmietana, cena też nie jakoś niższa a to jakiś tłuszcz palmowy nie wiadomo co. A na obrazku łąki, domek i procenty jak na śmietanie.
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Zgadzam się, wszędzie rozsądek potrzebny i myślenie. Ale szczerze, nie godzę się na taki stan rzeczy jak dzisiaj, gdzie gdziekolwiek się nie obejrzeć, ktoś chce nas oszukać.Mam poczucie, że pochodzę z innej części kosmosu, odstaję od otoczenia innym podejściem, zbyt uczciwym.
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”