Fałszowanie jedzenia

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

pelikano11 pisze:(...) gotowiec przyprawiony, nadziany jabłkami w cenie coś 7-8 zł/kg. Kaczka trochę ponad 2 kg. Zero chemicznych dodatków,
tia...
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Wątpliwości są przepraszam do? :D
Z opakowania - składniki: kaczka bez podrobów 87%, jabłka 12%, sól, papryka, czosnek, imbir, curry, cukier, ekstrakt papryki. Koniec, bardzo krótki termin ważności.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Zauważyłem ze juz coraz więcej pojawia się dobrych (ale i droższych) produktów , nawet w "tanich" marketach . Świadomość konsumencka nieco wzrosła i może dlatego ?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Comcia pisze: ... Świadomość konsumenta sprawi że wyroby spożywcze nie pełnowartościowe nie będą miały zbytu...
post z 20 cze 2013.
I tyle w temacie, trochę czasu musiało upłynąć.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

pelikano11 pisze:Wątpliwości są przepraszam do? :D
A tak ogólnie - nikomu nie można wierzyć 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Każdą informację można zweryfikować, takie teraz (dobre) czasy . W ostateczności można też organoleptycznie :D
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8473
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

W Biedronce kaczka z Drosedu , muszę sprawdzić . Teraz to strasznie ludziska tam
wszystko wykupują , to nawet nie ma szans by kupić coś starego . Drosed to dobra
firma , wiem co piszę , bo dość blisko mieszkam .
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

To i ja poszukam tej kaczki w B.
Ale to już po świętach.
Teraz wszędzie pełno ludzi.A ja mam uczulenie na wszelkie kolejki.

A tak w temacie to napiszę,że zdarzyło mi się jeść karkówkę i kaszankę właśnie z B z grilla.Oczywiście latem.
Karkówka w plastrach już przyprawiona.Bardzo smaczna.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Lepiej kupić kaczkę - przygotowanie dużo czasu nie zajmuje, bo skubać i patroszyć nie trzeba, a przynajmniej wiesz, co dodajesz.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

A mi właśnie głównie o smak chodzi w tym gotowcu. Przygotowanie nie zajmuje dużo czasu? :D Psujesz kaczkę onectica :D

Niestety gotowca w B przynajmniej u nas brak i kupiła świeżą kaczkę też w B i też Drosed. Moja Ż spróbowała zrobić sama tą 'bejcę' do maceracji (na oliwie z rokitnika). Teraz kaczka musi poleżeć....zajmując lodówkę. Jako że nie używa ziół/czosnku w kawałkach do posypywania bo to się zawsze przypala i psuje smak, spróbowała zrobić ze składników jak w składzie gotowca (w tym rozdrobniony czosnek wyciśnięty przez sitko/sok). Oczywiście że można wszystko ulepszyć - moja ulepszyła nadzienie, ale pokrojone jabłka też chwilę muszą poleżeć, bo dodała wyciśnięty czosnek, sok z pomarańczy i domowych rodzynek. Czy to będzie lepsze?? Czasu trochę to jednak zajęło, pomijam fakt, że te wszystkie domowe ulepszacze trzeba mieć/albo kupić.

Przyznam się, że my nigdy nie zaglądaliśmy w B w gotowce, sytuacja była przymusowa...i od tej pory moja Ż na pewno będzie przyglądać się takim produktom. Chwalisz Maraga karkówkę?? Sprawdzimy :D
Ale przyuważyłem kilka produktów, np taki chrzan, no sama chemia, właściwie nie wiadomo po co. Trzeba czytać skład.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

pelikano11 pisze: Psujesz kaczkę onectica :D
Kaczki nie narzekają, rodzina też ;)
Nie bejcuję, nadziewam własną nadziewką (jabłka, wątróbka, dużo pietruszki i takie tam etcetery), szyję bawełnianymi nićmi, do przygotowania koniecznie żeliwna brytfanna. Ale fakt - są to zawsze kaczki francuskie.
Pekińskie to już tylko 'normalnie' pieczone.

Jak trzeba było taką upolować ze stada, ubić, oskubać, wyparzyć, oczyścić z tych pałek po piórach (a kaczka tego ma od...i w dodatku twarde), opalić nad ogniem z włosków w różnych zakamarkach - to była robota! Samo przygotowanie to już bajka 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8473
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Kilka razy w roku piekę swoje pasztety , część przed pieczeniem zamrażam , ale
na francuski z Drosedu zawsze się skuszę ( taki na wagę , nie z puszki ) .
Kurczaka faszerowanego też mają bardzo dobrego .
Moja kuzynka , która pracuje w ZM Sokołów , twierdzi , że B. systematycznie
przysyła swoich ludzi na kontrolę , czego inni klienci nie praktykują .
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

pelikano11 napisał(a):
Wątpliwości są przepraszam do? :D

A tak ogólnie - nikomu nie można wierzyć 8-)
...niestety również mam wątpliwości, patrząc logicznie wyhodowanie kaczki (jedzenie, prąd, praca), do tego jeszcze praca przy patroszeniu, skubaniu, etc. koszty pakowania, transportu, no cóż nawet w dużych ilościach sprzedając nie zarobi się na tym jeśli chciałoby się stosować dobrej jakości pasze, wiadomo (dla tego co chce wiedzieć) na jakich paszach szybciutko rosną zwierzęta.
Moja podejrzliwość doprowadziła mnie do wpisów z pewnego forum o wspomnianej firmie (łatwo znaleźć przez gogla) i tu np. takie kwiatki:
"DROSED jak i SEDAR to jedna wielka śmieciówa!!!! wpuszczają na rynek to czego sami nie ,,żrą,,- sorry za wyrażenie żrą,ale tak jest-karmią nas chemią a chodzą po sklepach ,firmach itp. upewniając jak ich towar jest ,,dobry,,-przepraszam,ale przestałam kupowac produkty drosedowskie oraz kaczki,,niby ,, z podlasia.....żenada..."
albo
"Najnowszy news - zupki profilaktyczne wykonuje się z proszku (woda + proszek + ziemniaki) - smacznego" - to chyba zupki dla pracowników, bo nie wiem czy oni też zupki produkują.
...choć o samych produktach i tak jest mało wypowiedzi, może jest więcej, ale nie mam teraz czasu na szukanie ich, więcej narzekania wykorzystywanych pracowników, bo to raczej forum pracowników tej francuskiej firmy. Z oficjalnej strony zresztą wynika, że zarówno kaczęta, kurczęta, pasze, etc są spoza Polski, a jedynie produkcja jest wykonywana przez tanią siłę roboczą... ale być może Ci wszyscy pracownicy się mylą, ja podkreślam nie mam tam żadnej kuzynki, tylko widziałam takie forum w necie.
pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”