Fałszowanie jedzenia

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3022
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Fałszowanie jedzenia

Post »

Inspekcja Handlowa ściga detalistów i hurtowników za sprzedaż podrabianego masła, wędlin czy słodyczy, których skład odbiega od tego, co producent napisał na etykiecie. Okazuje się jednak, że nawet sami inspektorzy przyznają, że ?wydaje się to często niesprawiedliwe?.Kupcy sugerują, że aby uniknąć kar musieliby chyba wyposażyć się w superlaboratoria, dzięki którym byliby w stanie wykrywać nieprawidłowości w poszczególnych produktach. W związku z tym, że sądy umarzają w większości sprawy dotyczące fałszowania żywności obecnie karani są jedynie detaliści, którzy często nieświadomie sprzedają zakupione już wcześniej podrobione produkty żywnościowe.

http://niezalezna.pl/42598-tak-falszuja-nam-jedzenie

Miało być lepiej, wszystkim! :;230 Tymczasem biedni są coraz biedniejsi a bogaci coraz bogatsi, nie ma klasy średniej, która powinna być najliczniejsza. I już tylko gorzej może być bo nikt nie myśli o poprawie bytu ludzi tylko słowa, gesty, cyrk i teatr... :(
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Pooglądaj sobie czasem TVN Style i posłuchaj rad jakie dają na temat żywności.
I nie widzę w tym nic śmiesznego.
Tylko słowa, gesty, cyrk i teatr to sam robisz.
Tomek-Warszawa pisze: Miało być lepiej, wszystkim! :;230 Tymczasem biedni są coraz biedniejsi a bogaci coraz bogatsi, nie ma klasy średniej, która powinna być najliczniejsza. I już tylko gorzej może być bo nikt nie myśli o poprawie bytu ludzi tylko słowa, gesty, cyrk i teatr... :(
Jak świat światem to zawsze bogaci się bogacą i nie jest to żadna nowość. Historię chyba znasz ?

Biedny kupi podrabiane wędliny bo są tańsze i nie kupi droższej bo jest lepsza. Takie są prawa rynku i kupujący decyduje co kupić. Jeśli kogoś nie stać na wędliny po 40-50 zł za kilogram, to kupi takie p 15-20 zł za kilogram. I nie ma co się dziwić że co tańsze to gorsze. Takie są prawa rynku.
Ktoś, kto kupuje szynkę za 15 zł/kg musi zrozumieć że kupuje nie szynkę ale wyrób nafaszerowany wodą i chemią.

Zajrzyj na inne wątki w tym dziale, sporo osób woli piec czy wędzić własne wędliny, właśnie dlatego że sprzedają nam "wędlinopodobne" wyroby.
Sama robię "mielonkę" w słoikach i przynajmniej wiem co jem.
Piekę też często różne mięsa, które później zjadamy do chleba albo w grubszych plastrach do obiadu. Szykuję się do budowy wędzarni i będę prawie niezależna od przemysły wędliniarskiego.

Co do masła to wystarczy czytać zawartość tłuszczu zamiast ceny.
I tak dalej.
Świadomość konsumenta sprawi że wyroby spożywcze nie pełnowartościowe nie będą miały zbytu.

Czasem mam wrażenie że czytasz coś i rzucasz się na dany temat bez jego znajomości.
Ile lat robisz zakupy spożywcze i samodzielnie dokonujesz wyborów by takie cytaty umieszczać ?
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3022
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Biedny kupi podrabiane wędliny bo są tańsze i nie kupi droższej bo jest lepsza
Często ludzie bogaci kupują tanią żywność(niezdrową) bo im szkoda pieniędzy wolą zaoszczędzić pieniądze a stracić na zdrowiu.
W Biedronce wcale nie kupują ludzie biedni często chodzą tam ludzie zamożni których by było stać na zdrową żywność ale niższa cena jest dla nich ważniejsza od jakość produktu. Niezdrowe jedzenie nie odbije się na zdrowiu od razu ale po pewnym czasie i wtedy człowiek żałuje że oszczędzał na zdrowym jedzeniu. Własne wyroby wiadomo że są najzdrowsze i wiemy co jemy.


Co do masła to wystarczy czytać zawartość tłuszczu zamiast ceny
O tym mówili w TTV jak producenci oszukują na zawartości tłuszczu w maśle ,na oliwi z oliwek i innych produktach o tym oglądałem cały program.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Ty swoje, a ja swoje.
Tylko że ja mam za sobą 30 lat świadomych zakupów a nie linków z internetu.
Jak często robisz zakupy w Biedronce i jak często zaglądasz ludziom do portfela ?
Jeśli ktoś woli jeść kiepskie wędliny, mimo iż stać go na lepsze, to jego wybór, jego wola i jego pieniądze.
Tobie nic do tego, mnie też.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3022
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Jak często robisz zakupy w Biedronce i jak często zaglądasz ludziom do portfela ?
Moja sąsiadka jest kasjerką w Biedronce i ludzie tam lecą na cenę anie na jakość. W Biedronce nie kupuje nic bo tam mają produkty gorszej jakość i podróbki oryginałów. Dobrze że robisz własne wyroby to się przynajmniej nie trujesz. Kopytka kupne nie dorównują nawet w połowie robionym tym przez moją babcię. Co własne to własne :wink:
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Tiaaa, mądrość internetu i sąsiadki...

A ja czasem chodzę do Biedronki na zakupy i patrzę zarówno na jakość jak i cenę.
Z tego co piszesz to kupujący w Biedronce kupują złe produkty ? Kupujesz tam coś w ogóle czy swoją wiedzę czerpiesz z internetu i od sąsiadki. ?
Chyba coś konfabulujesz...

Normalnie ręce opadają na taką ślepotę.
Biedronka jest be, a Epi Markety są cacy bo mają kilkakrotnie wyższe ceny ?
Nie.
To o świadomość kupujących jest sprawa.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3022
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

U nas żywność kupuje się w sklepikach osiedlowych. Tani produkt jest dlatego tani bo jest gorzej jakość a ekologia niestety ale kosztuje.Kiełbasa się może błyszczeć ale nie dlatego że jest świeża tylko dlatego że była odświeżana i maczana w oleju. Była afera jak mięso,wędliny odświeżali w marketach i sprzedawali jaką świeżą błyszczącą się żywność. Jest wybór: albo płacisz mniej i masz gorszą jakość albo płacisz więcej i masz zdrowszą żywność. Wybór należy do nas.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

A czy ja pisałam o czymś innym ?
Tomek, daj spokój z pouczaniem ludzi, którzy zęby zjedli na zakupach spożywczych.
My wiemy od dawana, to co nowinką i sensacją jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3022
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

To jak wiesz to nie zwracaj uwagi na to co pisze producent na opakowaniu bo i tak prawdy tam nie ma i naciągają konsumentów. Myślisz że jak spojrzysz na zawartość tłuszczu w maśle to taka zawartość tego jest? Producent musi oszukać by zarobić a Ty (jako konsument) nabierzesz się. Takie są prawa handlu że ktoś musi kogoś oszukać by zarobić.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Zapytam przewrotnie - jakie masło sam polecasz ?
Jak wiele o tym wiesz...
Myślę że niewiele poza internetem i sąsiadką ....
Ty masz jakąś manię prześladowczą, a życie jest proste, jemy, śpimy, wydalamy, egzystujemy.


Nie pouczaj, jeśli sam nie posiadasz wiedzy ponad przeciętność.
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Tomek ze stolicy czy Ty wiesz w ogóle o czym piszesz. Zarzucasz producentom fałszowanie żywności, pewnie często jest to prawdą. Natomiast bezkrytycznie wierzysz wybranym przez Ciebie mediom. Tam też pracują ludzie, którzy zrobią wszystko żeby sprzedać swój produkt czyli informację. Nie wszystko co jest w gazecie lub internecie jest prawdą. Powinno to do Ciebie w końcu dotrzeć. A "twojsza" prawda nie jest prawdą wszystkich. Świat nie jest biało czarny ale też ma wiele odcieni szarości. Homo sum; humani nihil a me alienum puto.
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3022
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Zapytam przewrotnie - jakie masło sam polecasz ?
O maśle to mówili wiele razy że jest sztucznie utwardzane. U nas kupuje się Optima Cardio.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Fałszowanie jedzenia

Post »

Tomek-Warszawa pisze:
Zapytam przewrotnie - jakie masło sam polecasz ?
O maśle to mówili wiele razy że jest sztucznie utwardzane. U nas kupuje się Optima Cardio.
Ups...
Masłem nazywasz margarynę? ;:222
Czyli w ignorancję brniemy dalej!
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”