Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.1

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

No i mi właśnie o to chodzi.Nie oszukujmy się nie każdy rodzić z dzieckiem rozmawia na temat sexu.
Młodzież myśli,że ich nigdy problem nie dotyczy,aż tu nagle bum.Dlatego dobrze,że te tabletki będą dostępne.I szczerze wolę by łykały je jak cukierki niż dzieci rodziły 16-latki.Nie każda otrzymuje pomoc.Jaką później ma przyszłość takie dziecko*
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

I to mi się podoba.
Nie jestem przeciwna ani antykoncepcji, ani pigułkom wczesnoporonnym, ani aborcji ( choć obecnie jest zakazana ) ale jestem przeciwna wczesnej inicjacji seksualnej.
Niestety, wydaje mi się że następuje ona wcześniej niż kiedyś i w sposób niekontrolowany.
Za kilkanaście albo kilkadziesiąt lat ( bo niestety statystyka i prawo działa w dłuższych okresach czasu ) pewnie nastąpią zmiany. Ale na tu i teraz pigułki są jakimś tam wyjściem, niezbyt dobrym, ale jakimś. Co czeka dziecko matki która je urodziła w wieku 15-16 lat, nie otrzymała wykształcenia ani odpowiednich wzorców ? Czy będzie umiała je odpowiednio wychować, dać wykształcenie i wszystko czego dziecko potrzebuje ?
Wszyscy obrońcy życia poczętego koncentrują się na samym momencie poczęcia i porodu a na kolejnych latach ? To dziecko trzeba nakarmić ubrać, wychować. I NIKT potem się tym nie interesuje. Powiem więcej, rodzicom niewydolnym finansowo ( a skąd mają mieć dobrze płatną pracę jak nawet szkoły średniej nie ukończyli ) dzieci są odbierane i oddawane do rodzin zastępczych.
To ja się pytam czy wolno pozwolić pokochać przedwczesne dziecko by potem je odebrać bo za mało kasy na jego wychowanie ?
Czasem się zastanawiam czy te młode, głupie, nieuświadomione dziewczyny nie mają być inkubatorami ?

Padały argumenty "moje ciało, moje prawo".
I tak i nie tak.
Mam mieszane uczucia, z jednej strony jestem zwolenniczką wolnej woli i wolnego wyboru, z drugiej jednak strony....
No właśnie, wymagam myślenia i odpowiedzialności. Jeśli nie istnieją naprawdę ważne powody to dziecku należy się prawo do życia. Nie akceptuję i nigdy nie zaakceptuję nieodpowiedzialności za swoje czyny i ich konsekwencje. Pigułka załatwi "sprawę" dla osób nie mających wyższych uczuć, ale również dla osób postawionych pod ścianą, osób w naprawdę wyjątkowo trudnej sytuacji.

Kwintesencją tego co napisałam jest moje przekonanie że odpowiednie wychowanie, odpowiednie ukierunkowanie młodych osób ( i dziewcząt i chłopców ), nauczenie ich że sami ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny da lepsze rezultaty.
Ale dla tych poza, dla tych zaniedbanych lub słabszych, bardziej podatnych na inne wpływyi pigułka i gabinet ginekologiczny jest czasem jedynym wyjściem.

Rozumiem problemy moralne i religijne, z nimi nie dyskutuję.
Natomiast nie zgodzę się z wrzucaniem wszystkiego do jednego worka i narzucaniem swojego światopoglądu.
Najpierw dajmy możliwość by młodzi byli odpowiednio wychowani, a jeśli to się nie sprawdzi, nie twórzmy bytów, które później będą zaniedbane i niechciane.

Wyszło to trochę chaotycznie, ale temat jest naprawdę trudny.

I jeszcze jedno.
Im biedniej, im większe zaniedbania tym więcej dzieci.
I od razu mówię że nie jest to bezwarunkowa zasada, mam koleżankę, jest siódmym dzieckiem, ale to wyjątek nie reguła.


P.S.
Rodzice nie muszą rozmawiać z dziećmi na temat seksu, ważne by z nimi rozmawiali i wpoili im odpowiedzialność za swoje czyny.
Ja ze swoimi córkami zaczęłam rozmawiać na "te" tematy jak były za młode na seks. Później się nie odważyłam.

PSS
Nigdy nie zaakceptuję wygodnictwa, niechcianych dzieci w rodzinach które mają możliwości a powstrzymuje je koszt wychowania dziecka.
A to oni mają największy dostęp i możliwości.
Taki paradoks.
Wygodnictwo.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Jak pięknie Comcia powiedziała o młodych kobietach i ich 'specyfice'! a jak ja zaczepiłam temat - fakt, nie tak szeroko wprawdzie - to zaraz była kontra 8-)

Może niech się sterylizują? Zdrowiej, skuteczniej i wiara nienaruszona...
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Agnieszko póki będzie królowała ciemnota, dulszczyzna i zamiatanie pod dywan, żadna tabletka niczego nie rozwiąże.
Dlaczego w Polsce dozwolone jest współżycie z szesnastoletnim człowiekiem a już antykoncepcja od 18 roku życia? Tego już nawet brakiem logiki nie można nazwać tylko głupotą!
Jestem za w/w tabletką ale też za wprowadzeniem w końcu granicy wieku współżycia - 18 lat. Papierosy od osiemnastki a seks od 16-tki? Doprawdy kraj popada w śmieszność.

Onectica nie przypisuj wierze zasad kościoła, bo są dalekie często.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Vamila pisze:Dlaczego w Polsce dozwolone jest współżycie z szesnastoletnim człowiekiem a już antykoncepcja od 18 roku życia?
Czy aby na pewno w tej samej Polsce żyjemy? Nie słyszałam jeszcze, żeby młodzież musiała się legitymować przy zakupie prezerwatyw.
Bo jeżeli mówisz o środkach hormonalnych, to naprawdę powinnaś się zainteresować gospodarka hormonalna młodej kobiety i wpływem takich specyfików. Dlaczego alkoholu nie sprzedajemy od lat 14? Dlaczego przestrzegamy przed nikotyna nastolatki? ano dlatego, że na młody organizm wywiera to znacznie silniejszy wpływ, niż na dojrzały i ukształtowany.
W sytuacjach awaryjnych tabletka przecież nie jest nieosiągalna, czy zakazana, więc nie bardzo rozumiem, czy az taka walka na tym polu jest potrzebna. No chyba, że ktoś szuka na siłę tematów zastępczych, żeby odwrócić uwagę od naprawdę poważnych problemów w tym kraju.

Onectica nie przypisuj wierze zasad kościoła, bo są dalekie często.
Masz rację, ale często się pojawia taki kontekst, nawet tutaj.
Ja myślę, że to nie powinno podlegać dyskusji i służyć za argument. Już wcześniej powiedziałam, że osoba wierzaca - w cokolwiek, co każe jej szanować życie - nie weźmie takiej pigułki, nie usunie ciaży, ani pewnie nie założy spirali. Ok, jej prawo. Prawem natomiast innych jest nie być przez nia terroryzowanym w tej kwestii. Co nie znaczy też, że nie należałoby wprowadzić pewnych ograniczeń. Leków na zwykłe robaki też nie kupisz bez recepty, a tyle dzieci i dorosłych je ma. Dlaczego nikt się o to nie awanturuje? 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Lucy nie awanturują się bo nie wiedzą...Podobnie jak Ty skoro sądzisz,że ta tabletka działa wczesnoporonnie,a nie działa więc osoba wierząca bez szkody dla sumienia może ją zażyć pod warunkiem,że będzie chciała.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

a gdzie ja powiedziałam, że ta tabletka działa wczesnoporonnie?? :shock:
Mnie nie trzeba tłumaczyć pewnych spraw - jestem położna, choć w tej chwili nie pracuję w swoim zawodzie, to jednak trochę wiem.

W swoich wypowiedziach nie poruszam spraw wiary. Mówię o zdrowiu i równowadze, w szczególności młodych organizmów.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Lucy mówię/piszę o tym, że według prawa można współżyć w Polsce z człowiekiem szesnastoletnim bez narażania siebie na posądzenie o nakłanianie lub gwałt na nieletnim ale pigułki antykoncepcyjne może otrzymać samodzielnie kobieta 18-letnia a niepełnoletnia tylko pod kontrolą rodzica/opiekuna prawnego. Powtarzam nie widzę logiki za to widzę odwracanie od sedna tematu.
I tak samo jak nie godzę się na współżycie w literze prawa z 17-latką bez poniesienia konsekwencji tak samo nie godzę się na środki hormonalne przed osiągnięciem 18 r. ż.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Lucy to Twoje słowa : "Ja myślę, że to nie powinno podlegać dyskusji i służyć za argument. Już wcześniej powiedziałam, że osoba wierzaca - w cokolwiek, co każe jej szanować życie - nie weźmie takiej pigułki, nie usunie ciaży, ani pewnie nie założy spirali." - wyjaśnij mi co ma wspólnego wiara z tabletką która nie jest środkiem wczesnoporonnym? Czy fakt,że zażyje się ten środek jest równoważny z brakiem szacunku do życia?
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

A ja mam mieszane uczucia względem tej pigułki.Zgadzam się,że każdy odpowiada za swoje czyny przed własnym sumieniem i ma wolną wolę w podejmowaniu decyzji.Nie oszukujmy się,że takie pigułki są dostępne także teraz tylko trzeba pofatygować się do lekarza.Martwi mnie tylko,że będą ją zażywały młode osoby,często nie zdające sobie sprawy jak może ona wpłynąć na ich gospodarkę hormonalną.Nie jestem specjalistką ale wiem,że nawet zwykłe pigułki antykoncepcyjne dla młodych kobiet mają niższą dawkę hormonów.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Lucy to Twoje słowa : "Ja myślę, że to nie powinno podlegać dyskusji i służyć za argument. Już wcześniej powiedziałam, że osoba wierzaca - w cokolwiek, co każe jej szanować życie - nie weźmie takiej pigułki, nie usunie ciaży, ani pewnie nie założy spirali." - wyjaśnij mi co ma wspólnego wiara z tabletką która nie jest środkiem wczesnoporonnym? Czy fakt,że zażyje się ten środek jest równoważny z brakiem szacunku do życia?
Nie to miałam na myśli, chodziło mi o to, że często osoby głęboko wierzące (mówię o różnych odłamach chrześcijańskich przede wszystkim) nie sięgają na przykład po prezerwatywy, chociaż chyba nie trzeba tłumaczyć, że z jakąkolwiek ingerencją w życie poczęte nie mają one nic wspólnego, nie mówiąc o tym, że nic nie maja wspólnego z 'wczesnoporonnością'.

Osobiście uważam, że pracować trzeba u podstaw - uświadamiać, mówić i rozmawiać. Niby mamy taki szeroki dostęp do informacji, a niejeden/na z Was zdumiał by się, jaki jest poziom świadomości młodzieży! Serio! Ja nie wiem, skad oni czerpią wiedzę, ale czasem przerażenie wprost ogarnia. Od jakiegoś czasu mam okazję pracować z nastolatkami właśnie, ta sfera życia tez się gdzieś tam przewija. Niby maja zajęcia wdż, niby maja dostęp do książek, netu i innych wartościowych źródeł, a jednak chyba coś idzie nie tak, bo skutki tych wszystkich 'nauk' sa prawdę mówiac takie sobie.
Zaraz mi zarzucicie, że tak się czepiłam tej młodzieży, jakby dorosłych w potrzebie nie było, ale właściwe podstawy procentują potem w tym dorosłym życiu, więc warto inwestować energię w kładzenie podwalin. Wtedy dzieci w beczkach będzie mniej, chociaż sprzedaży beczek nie zakaża, i - być może - aborcji, co oby! Bo taki zabieg odbija się w taki czy inny sposób na psychice każdej kobiety i nikomu nie życzę, żeby musiał przez niego przechodzić.

Tabletkę 'po' nie jest trudno sobie zorganizować. Nawet na receptę, której wcale nie musi wystawiać konkretny specjalista.



btw. Nie dziwne jest to, że osobie niepełnoletniej apteka nie sprzeda antybiotyku na receptę, a taki lek wyda?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Lucy jednak cena tej tabletki stanowi też o tym że nie będzie kupowana jak landrynka.Prezerwatywy wszak są tańsze.Jakiś procent wypuści w świat dzieci uświadomione- co z całą resztą młodzieży?
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Dla mnie jeden argument przemawia za pigułką - lekarstwem na niechcianą ciążę, mianowicie możliwość (zbawienność) zastosowania tego leku po gwałcie.
Dodam jeszcze: edukacja seksualna, edukacja seksualna, edukacja seksualna i ...................................................................................................wystarczy?KaRo tu powinien być wielokropek, ale go nie będzie, bo (nie wiem dlaczego) nie jest na tym forum lubiany :wink: .
Pozdrawiam
Adam
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”