Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Właśnie zrobiłam przecier z kaliny :shock: :shock: :shock: :shock: JAKI FETOR ;:223 ;:223 ;:223 WSZYSCY NOSY ZATYKAJĄ I SZUKAJĄ ŹRÓDŁA SMRODU,ale nikt nie wpadł na to,że to z garnka z cudnymi ,czerwonymi "koralikami"tak DAJE SMRODEM :shock:

Wszystkie okna,drzwi na przestrzał pootwierane,a córcia dla której takie tortury przeszłam :wink: na widok słoiczka z przecierem o cudownych właściwościach...krzyczała w niebo głosy"zabierz to paskudztwo!!!zapomnij o tym,że będę jeść to śmierdzące świństwo" :!: :;230 :;230

Nie doczytałam,że podczas gotowania wydobywa się SMRÓD,ale zanim zapakowałam przecier w słoiczki upewniłam się w necie czy to aby na pewno kalina ....wpisów o nieziemskim smrodzie śmierdzących skarpet,zdechłego knura tudzież śmierdzącego sera jest tyle,że mam 100% pewności,że mam kalinowy przecier ;:306
rtk10
100p
100p
Posty: 187
Od: 12 sie 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

asma,
z owoców jakiej odmiany kaliny zrobiłaś ten przecier?
Czy nie boisz się stosować kalinowy przecier wewnętrznie? Te piękne czerwone koraliki (owoce kaliny) zawierają bardzo silny glikozyd!!!
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Witaj
Nie wiem z jakiej odmiany bo nie znam kaliny.
Nie wiem też czy mam się jej bać.Wyczytałam,że spożywana w niewielkich ilościach ma pożądane właściwości.Jedynie w nadmiarze szkodzi.Poza tym przemrożenie usuwa szkodliwe właściwości kaliny,a mroziła się tydzień.
:wit
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Dziś rano skoro świt było płukanko :wink:..fajne doświadczenie. :D ;:196
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Dla mnie to też nowe doświadczenie ;:108 pięknie pachną włosy :D ;:196 :wit
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Czas na syrop z mlecyka
Obrazek
Makaron5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 15 maja 2016, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Nie wiem, czy to jest poparte dowodami, ale mi na jesienne przewianie pomaga zawsze nalewka malinowa. Jedna mała porcja, koc, jeden wieczór odpoczynku i udaje się przegonić przeziębienie.
Przeczytałam informację o nalewce z aloesu i żylakach. A czy to pomaga na pękające naczynka?
Ostrzeżenie udzielone
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Pękające naczynka to m.in.brak witC,często również różne złe nawyki,które upośledzają jej wchłanianie-np. picie kawy.
Na naczynka oprócz wit C (np. sok z ogórków kisz ,kapusty) raczej nalewka z kasztanowca lub arniki ew maści.
Właśnie kwitną kasztany!!!!
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

asma pisze:
na opuchlizny nóg równie skuteczna jest nalewka z kwiatów kasztanowca-robiona identycznie z tym,że zalewamy świeże kwiaty kasztanowca
Ale chyba chodzi o białe kwiaty? Czyli te białe z różowym środkiem? Bo są jeszcze całe różowe. Czy ma ktoś jakiś przepis? Czy dodaje się też trochę niedojrzałych kasztanów?
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Z zielonych kasztanów też się robi nalewki-wrzuć w wyszukiwarkę,wujek gogle wszystko ci powie ;:108
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Ok, ale rozumiem że taka nalewka ma czysto lecznicze właściwości. Nie ma się co tutaj spodziewać rewelacyjnego smaku?
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Ja nie pijam nalewek dla smaku,używam do wcierania np. z kwiatów w nogi,żeby nie puchły.
Smakowo odlotowa jest z czeremchy-smakowałam u pewnej forumki i powalała nie tylko smakiem ale i zapachem ;:215
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Siła natury w maściach,nalewkach,in-zrób to sam:)

Post »

Szukam maści żywokostowej...znalezione w necie,zapisuję ku pamięci

Żywokost lekarski - przepisy
Nalewka:
Przepis na nalewkę z żywokostu lekarskiego do nacierania.

Czas przygotowywania: 30 min

Składniki:
korzeń (kilkanaście sztuk),
wódka żytniówka

Dobrze umyć (można wyszorować szczotką) i pociąć na niewielkie kawałki korzenie rośliny, które następnie należy umieścić w butelce aż po szyjkę, która zalana żytniówką (ewentualnie inną wódką owocową) należy odstawić na 14 dni w nasłonecznionym, lub ciepłym miejscu. Należy pamiętać, aby wódka przykrywała całkowicie korzenie umieszczone w butelce.


Maść:
Przepis na maść żywokostową pochodzący ze starych rękopisów zielarskich.

Czas przygotowywania: 30 min

Składniki:
korzeń (4-6 sztuk),
smalec 250g

Sposób przygotowania:
Umyte oraz pocięte na małe kawałki korzenie (4-6 sztuk) podsmażyć krótko zmieszane z około 250g smalcu (czystego) i odstawić na noc. Następnie należy ogrzać całość i korzystając ze ściereczki przecedzić i wycisnąć do reszty. Odsączoną maź należy szybko przełożyć do wymytych naczyń i umieścić w lodówce.

Herbatka z korzeni:
drobno posiekane korzenie (około 2 małe łyżeczki) należy zalać ćwierć litra zimnej wody. Przecedzone oraz delikatnie podgrzane z rana należy spożywać łykami.

Herbatka mieszana:
duża (kopiasta) łyżeczka zmieszanych ziół (100g żywokostu, 50g nagietka, 50g rdestu ptasiego) na ćwierć litra wody. Zalane wrzątkiem zioła ostawić do naciągnięcia naokoło trzy minuty. W ciągu dnia należy spożywać od trzech do czterech herbatek.

Przykładanie papki:
Należy bardzo drobno zmielić korzenie ziela, a następnie bardzo szybko wymieszać z gorącą (nie wrzącą) wodą na papkę dodając kilka kropel jadalnego oleju. Lnianą ściereczkę pokryć warstwą tak przygotowanej papki i przyłożyć na chore miejsce, obwiązując dla stabilizacji opatrunku.

Przykładanie świeżych liści:
Wałkiem do ciasta rozwałkować świeże liście, obłożyć nimi chore miejsce i przyłożyć opatrunkiem dla stabilizacji.

Przykładanie zaparzanych liści:
Zaparzone gorącą wodą (nie wrzącą) liście przykładać na chore miejsce.

Dodatek do kąpieli:
Pół kilograma liści (świeżych lub wysuszonych) należy wieczorem zalać około pięcioma litrami zimnej wody. Po nocy podgrzewać na wolnym ogniu aż do zagotowania i tak przygotowany wywar dolać do wody kąpielowej.

Wino:
Świeże oraz umyte korzenie (od dwóch do pięciu) drobno kroimy i zalewamy białym winem na okres 5-6 tygodni. Tak przygotowane wino to fantastyczny preparat przy schorzeniach płuc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”