Żyworódka(Kalanchoe) Która lecznicza?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Iwona....ni słowa nie rozumiem z tych linków-artykułów -co podałaś.....nie znam angielskiego na takim poziomie,czy tu każdy zna go biegle ?
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Żyworódkę miałam swego czasu- śmieszna roslinka z tymi maluszkami,ale szybko traci urok ,jak podrosnie.
Moze do niej wrócę kiedyś- na obecną chwilę żyworódkę zastepuje mi cebula indyjska( ornithogalum caudatum) . Moja koleżanka mówi,ze jest niezastapiona na opryszczkę ;:333
Pozdrawiam serdecznie- Ela
kasai
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 sty 2015, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

ŻYWORÓDKA panaceum na nasze dolegliwości.Alergia i wiele wie

Post »

;:oj ;:oj

Łodyga tej rośliny osiąga wysokość około 1 metra. Posiada grube soczyste liście rosnące do 20cm, które są bogate w witaminę C mikro i makro elementy takie jak wapń, potas, żelazo, mangan, krzem, miedź, selen i glin. To właśnie liście mają najlepsze właściwości lecznicze.

ZALECA SIĘ SPOŻYWANIE JEDNEGO LIŚCIA DZIENNIE.
NAPRAWDĘ TO SAMO ZDROWIE. !

WAŻNE WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE ROŚLINA OSIĄGA PO ROKU,DLATEGO SADŹMY JEJ DUŻO I SZYBKO

Zastosowanie żyworódki pierzastej:

- trudno gojące się rany ( przyspiesza pokrywanie się ran świeżym naskórkiem )
- kurzajki, grzybice
- oparzenia i odleżyny
- ukąszenia owadów
- stany zapalne
- stłuczenia (zmniejsza obrzęki)
- swędzenie skóry
- zmęczone stopy
- przykry zapach stóp
- egzemy
- trądzik
- liszaje
- angina, katar
- zapalenie spojówek
- bóle głowy i bóle reumatyczne
- zgaga
- przykry zapach z ust (mimo zadbanych zębów)
- stany zapalne błony śluzowej
- paradontoza, nadwrażliwe dziąsła
Obrazek

Obrazek

Obrazek
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Cuda Kochana, cuda ;:oj Śliczne maluszki! :uszy

Czekam na swoją jak urośnie, bo zamierzam ją wykorzystać do leczenia zatok! Podobno jest bardzo skuteczna!
swiecki45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 kwie 2015, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Witam.Niestety jesteście w błędzie co do żyworódki kolanchoe pinnata.Też jeszcze dwa dni temu myślałem podobnie posiłkując się mylnymi informacjami w necie i Wikipedii jak też producenta soku-zgroza!!!.Żyworódka pierzasta-kolanchoe pinnata to ta wąskolistna produkująca na końcach liści rozmnóżki.Proszę przeczytajcie co pisze na ten temat dr Henryk Różański,Pani sylwia Nowak robiąca doktorat o żyworódce kolanchoe pinnata,nie żyjąca już Janina Zawadzka która całe życie związana była z tą leczniczą żyworódką.....Mam je obie niestety też dopiero teraz wiem która jet ta "prawdziwa".Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Swiecki45!
Poszukaj dobrze, bo jak na razie to podajesz mylne informacje.
swiecki45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 kwie 2015, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

To Ty poszukaj.Dr Henryk Różański jest chyba ekspertem a Pani Sylwia Nowak pisała pracę magisterską na ten temat a teraz robi doktorat...Tu są eksperci tacy że połowę zerżną z jednego opisu połowę z drugiego a inni to powielają....
swiecki45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 kwie 2015, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Kilka lat temu chyba przy okazji zakupu sadzonki żyworódki dostałem skrypt Janiny Zawadzkiej z opisem żyworódki lekarskiej,kalanchoe pinnata.Faktycznie jest on niejasny.Mówi o sercowatych liściach ale zarazem też o rozmnóżkach.Rysunek też przypomina bardziej tę drugą żyworódkę.To i wiele innych mylnych informacji miedzy innymi w Wikipedii było przyczyną że przez kilka lat również żyłem w nieświadomości.Spójrzcie jednak na zdjęcia pani Janiny.Zawsze w jej tle a czasem specjalnie wyeksponowane są żyworódki wąskolistne.Widocznie ktoś zrobił błąd w broszurce.Do tego dochodzą podani wcześniej pan Henryk Różański i Sylwia Nowak którzy na pewno nie zerżnęli informacji z internetu.Oczywiście informacji to potwierdzajacych jest więcej ale są gorzej weryfikowalne.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Siwecki45!
A gdzież Ty widzisz liście pierzaste u tej żyworódki z małymi roślinkami na brzegach liści, czyli u K. daigremontiana?
Przypominam Ci, że po łacinie pinnatus znaczy pierzasty i odnosi sie do niczego innego tylko do budowy liści.
K. pinnata jest właśnie żyworódka pierzastą, co potwierdza budowa blaszek liściowych dorosłych, nie młodocianych . Przyjrzyj się dobrze, a nie obrażaj wypowiadających sie tutaj forumowiczów, mnie również. Nie zżynam opisów. Odwiedziłam wiele ogrodów botanicznych, mających tę roślinę w swojej kolekcji, oczywiście prawidłowo podpisaną.

Nie znam Pani Sylwii Nowak, oczywiście chętnie do niej napiszę, że używa błędnych nazw zarówno łacińskich, jak i polskich.
Pani Janina Zawadzka już dawno myliła się odnośnie nazewnictwa.
swiecki45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 kwie 2015, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

A napisz Zmoderowano. bab...a dr Różański też jest do odnalezienia.Ja osobiście jeszcze poszukam innego kontaktu.Nie chcę nikogo obrażać tylko że komu można wreszcie zaufać?
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Zaperzamy się a to nic nie wnosi do tematu ;:224

swiecki45 moją sugestią jest , abyś zaczął testować posiadane roślinki a nie opierał się na informacjach w sieci (system, jak wiadomo nie weryfikuje. Wyświetla wszystko, co ktokolwiek, kiedykolwiek napisał na temat). Którą żyworódkę hodujesz i w jakim celu ?
Ja Daigremontiana hoduję dla jej przydatności w leczeniu kataru zatokowego (bo zwykły katar w dwa dni leczy) , oparzeń ( przyłożony liść leczy w jedną noc), stłuczeń, ukąszeń owadów.
To wiem na pewno bo doświadczam na "własnej skórze".
Pinnata nie użyłam jeszcze do niczego ponieważ ........ nie mam pomysłu ;:131
Jeżeli ktoś testuje Pinnata - proszę o wpis. Miło będzie wiedzieć po co ja to trzymam na parapecie :lol:

raflezjo czy znasz ludzi, którym Daigremontiana uszkodziła zdrowie ?
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Nie, nie znam takich, gdyż w moim środowisku nikt nie stosuje doustnie tej rośliny. Czyli krótko mówiąc nikt na sobie nie eksperymentuje.
Przypominam, że jestem przeciwko doustnemu stosowaniu K. daigremontiana.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Żyworódka pierzasta i wąskolistna

Post »

Ok Iwonko nie upieram się przy piciu soku. Upieram się natomiast przy tym aby nie wklejać linków ot tak, aby wkleić i nie opierać się na informacjach straszących.
"Kalanchoe - - - plant" - prawda, jak złowieszczo brzmi ?
"Mother of Millions" - prawda, że lepiej ?

Obydwie nazwy zaczerpnęłam z tego samego bloga (wcześniej wrzuconego przez Ciebie)
http://www.gardenguides.com/89756-kalan ... plant.html

Poza tym, czytam, że obydwie żyworódki , czyli Daigremontiana oraz Pinnata zawierają związki toksyczne
http://www.zyworodkapierzasta.pl/zyworo ... tosowanie/
"Na co warto uważać?
Żyworódka lecznicza kalanchoe pinnata oraz jej bliska krewna żyworódka pierzastakalanchoe daigremontiana zawierają związki toksyczne dla ludzkiego organizmu. Nie należy ich konsumować, nie nadają się do użytku wewnętrznego, a zjedzone (lub wypite w formie soku) przez dzieci czy zwierzęta domowe mogą być bardzo groźne. Żyworódka stosowana jest zewnętrznie, np. w formie okładów."


Jeżeli więc w Twoim środowisku ktoś doustnie stosuje pinnatę - truje się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”