Nowotwory, candydoza

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Nowotwory, candydoza

Post »

http://piotrbein.wordpress.com/2012/02/ ... uleczalny/

Witam,
szukając info o chorobach roślin natknąłem się na niecodzienny jak dla mnie tytuł 'Nowotwór to grzyb'. Zdaje sobie sprawę, ze w wielu wypadkach tematyka jest raczej drażliwa, coś o tym wiem. Nie wiem natomiast na ile informacje podane w tym tekście są zgodne z prawda, a na ile wyssane z palca. Nie mniej mając na uwadze co się dzieje we współczesnym świecie poza 'okiem' opinii publicznej dużo rzeczy przestało mnie dziwić.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś jak 'niewygodne fakty'?

Post »

Takie tam bełkotanie. Wrzuć w googla 'Kandydoza' i masz pół sieci. A nowotwory przyczyny maja rózne, niektóre nieznane, moze i grzyb też, ale nie w tym rzecz.

Grzybice są dziś dość powszechne, istotnie; rzecz oczywista i z dawna znana. Nie żebym pamiętał coś jeszcze ale zajadanie sie weglowodanami - jak to dziś w modzie - bardzo sprzyja. Czy akurat candydozie, nie ręczę, pewnie tak.
Nadto rozwojowi candida albicans przeciwdziała właściwa flora bakteryjna w przewodzie pokarmowym (i nie tylko) a kto ją dziś ma? Antybiotyki we wszystkim, inne konserwanty, a o bakterie niełatwo. Każdy słyszał o bakteriach mlekowych - a jak nie słyszał to lekarz mu zapisze wraz z antybiotykiem, osłonowo. Ostatnio musiałem takimi z apteki mleko zaprawiać bo nie chciało kwaśnieć - już żywcem nigdzie uczciwej bakterii :oops: Trilac, konkretnie, zadziałał.
Ogólnoustrojowe zakażenie może narobic spustoszenia, a i osłabia system immunologiczny - ten zaś odpowiada za także za przeciwdziałanie nowotworom... Ale z drugiej strony na grzybice chorują ludzie z osłabionym systemem immunologicznym właśnie. Jest też ryzyko ciężkich infekcji przy chemioterapii, fakt. Co tu skutkiem co przyczyną nie takie istotne, dość że problem jest. Ludzie z tym chodzą ani wiedząc.

Leczy się środkami przeciwgrzybicowymi, Flukonazol wewnetrznie, nystatyna miejscowo, jest zresztą innych trochę. I dietą, dość ścisła. Ale ważniejsza jest właściwa dieta na codzień - zawsze dobrze zrobi. Kefiry i kwaśne mleczka (niekwaśne mleko podobno niewskazane), kiszonki (małosolne już mi doszły :wink: ) owoce. Pożywnie jeść a zdrowo. Nie żyć samym zbożem i cukrem na oleju - bo to teraz główny problem. Człowiek przystosowany jest do odżywiania mięsem i owocami. Zbożowe nie służą.

Więcej niż 1 g/kg wagi ciała (licząc bez sadła :lol: ) cukrów (weglowodanów) to nadmiar, na dłuższą metę groźny dla zdrowia - a tyle to z samych owoców i warzyw się nazbiera. I nie candydoza będzie najgorszym skutkiem ;:224
Każdemu radze policzyć ile tego je i się zastanowić czy aby mu trzeba chleba naszego powszedniego... A dopiero potem zastanawiać się nad dziwacznymi teoriami o raku.
Co mówiąc idę kawę mocno posłodzić....
:wit
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowotwory, candydoza

Post »

Byłoby cudownie gdyby nowotwory były grzybicą...kto w ogóle takie brednie wymyśla???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”