Cukier różany i inne przetwory z róż

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

OCET RÓŻANY:
0,5 L octu winnego,
1 garść świeżych lub suszonych płatków róży,
Płatki zalać octem na 10 dni i często potrząsać butelką.
MIÓD RÓŻANY:
2 szkl miodu,
2 garście świeżych płatków róży,
Miód z płatkami podgrzewać na małym ogniu ok. 5 minut i przełożyć do słoiczków.
HERBATA RÓŻANA:
świeże lub suszone płatki róży,
zielona lub czarna herbata,
PONCZ RÓŻANY:
2 garście płatków,
2 łyżki cukru,
1 L białego wina,
1 L szampana,
Wymieszać składniki i wstawić do lodówki na 1 godz.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

W końcu spróbowałam wersję bezcukrową konfitury, co prawda nie na ksylitolu ale na erytrolu. Drugie kwitnienie mojej rose de resht jest mniej obfite więc dodałam trochę innych płatków, żeby blender dał radę. W smaku czuć charakterystyczny chłód, na razie schowałam do lodówki żeby przetestować trwałość, przy najbliższej okazji sprawdzę jak zachowuje się w pieczeniu - zwykłą cukrową używam do ciastek owsianych (digestive).
Dorota
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Zrobiłam nalewkę malinową z różą - co za aromat. Jeszcze czuć mocno spirytus, ale różę też się już wyczuwa.

1-1,2 kg malin, garść płatków dzikiej róży i 10 owoców dzikiej róży (oczyszczone, drobno posiekane, wcześniej mroziłam 1 dzień bo gdzieś znalazłam, że powinno się je mrozić przed użyciem) zalać 1 litrem spirytusu 70% (3 szklanki spirytusu 98% i 1 szklanka wody przegotowanej i ostudzonej lub 2 szklanki spirytusu i 2 szklanki wódki). Odstawić w ciepłe słoneczne miejsce na 2 tygodnie, wstrząsać. Odcedzić nalew. Do owoców wsypać 0,5kg cukru i wstrząsać, trzymać tak aż do rozpuszczenia cukru (około 3 dni). Syrop zlać dolewając do nalewu. Przefiltrować całość. Odstawić w chłodne i ciemne miejsce na co najmniej 2-3 miesiące.

Zawsze w ten sposób robię nalewki z malin, w tym roku dodałam różę. Płatki bardzo szybko odbarwiają się w spirytusie.
Życie, Ty wariacie...
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Nalewka wyszła świetna. Niby malinowa, ale wyraźnie czuć w niej różę. Polecam.
Życie, Ty wariacie...
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2828
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

:wit
Robiłam przetwory z Louise Odier, Rose de Resht i centifolia Muscosa. Z tej ostatniej są najbardziej pachnące i kolor ;:oj
Nawet dość szybko się zeszkliła w tym syropie, ale tyle cukru :oops:
Końcówki obcinałam, jak Miłka (str.6), płatki przesypałam kwaskiem, trochę pogniotłam i zostawiłam do wieczora (zrywałam rano)
Wieczorem ugotowałam w syropie i już :)
Robiłam też na surowo, ale, że nie mam makutry, a blenderem, to jednak nie to samo...
Tu Muscosa i konfitura niedawno zrobiona, wg.przepisu ze strony :
http://klaudynahebda.pl/roza-konfitura/
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

U mnie w tym roku tradycyjnie już surowa z Rose de Resht (blenderem :oops: ).Pierwszy raz spróbowałam wg Klaudyny (link w poście Ebabki powyżej) zrobiłam z herbacianej pnącej NN - słodka jak sto piorunów, ale zapach za delikatny, co do kosystencji to wg mnie za rzadka do pączków, ale do herbaty się nada, do jogurtów też powinna być ok, w ostateczności dodam do niej soku z czerwonych porzeczek. Muszę spróbować to samo z Rose de Resht i trochę bardziej zagęścić, oderwanie żółtych końcówek też byłoby korzystne, ale nie wiem czy znajdę w sobie tyle pracowitości.
Dorota
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2828
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Chyba gotowałaś za krótko, bo u mnie wyszła gesta bardzo :)
Końcówki ucinam od razu przy zrywaniu, jak na str.6 wątku. Może trochę za dużo idzie w odpady, ale sprawnie szło. Tylko z Rose de Resht to chyba nie bardzo metoda, bo kwiaty ma nieduże... Muscosa to co innego, nawet, jak odpady są to i tak zostaje sporo.
:wit
Pozdrawiam Eugenia
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Chyba muszę zatem posadzić coś z większymi kwiatami. Robiłam kiedyś "wycinanki" z Rose de Resht, ale specjalnej różnicy w smaku nie czułam - czyli szkoda roboty. A konfitura z tej herbacianej spróbowana po paru dniach jednak zgęstniała, ale nadal słabo mi pasuje do pączków, bo jest taka zbyt karmelkowa w konsystencji (co prawda od pewnego czasu nie robię pączków :;230 - ale to już inna historia). Dzisiaj robię z Rose de Resht i dam trochę mniej cukru, bo Klaudyna daje 4x(!!!) tyle co płatków.
Dorota
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Też mnie dziwi ten przepis Klaudyny, ja daję 2 razy tyle cukru i jest dobrze. Potem i tak mieszam z konfiturą różaną z Biedronki. W tym roku robiłam dżem z płatków róży i truskawek, blendowałam żyrafą. Bardzo fajny do chleba.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Ja płatków róży i owoców nie obrabiam termicznie, bo wysoka temperatura znacznie zmniejsza zawartosć substancji aktywnych w surowcu. Płatki suszę w temperaturze pokojowej, owoce po usunięciu nasion też, następnie przechowuję w słoiku bez dostępu światła słonecznego. Tuż przed spożyciem mielę w młynku do kawy razem z suszonym kwiatem hibiskusa i zielem stewii. Mieszanka ma cudowny różany aromat i piękny kolor. Używam do doprawiania deserów i dań na słodko.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Mam trochę owoców róży Karpatia.Szukam sprawdzonego przepisu na konfiturę lub dżem.Czy mógłby mi ktoś pomóc?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Robiłam w tym roku fermentowaną herbatę z płatków róży i zakochaliśmy się w jej smaku. Robiłam z Rose de Resht ale podobno można z każdej róży, nawet tej bez zapachu. Mam wielki krzak Augusty Luizy, przerobię wszystkie kwiaty na herbatę ;:215
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Aria możesz podać przepis?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”