Mięsko w słoikach

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Mięsko w słoikach

Post »

Zakładam ten temat, ponieważ pamiętam smak schabu i karkówki, jakie moja Babcia robiła w słoikach.
Schab nie był suchy, choć blady, idealnie nadawał się krojony w grubsze plastry do obiadu w jakimś sosie, cienkie plastry na chlebek.

Powiem szczerze, że mięsko piekę w brytfance albo w rękawie ale interesuje mnie zrobienie kiełbasy w słoiku czy innego mięska.


Kiedyś nie znosiłam kaszanki.
Do czasu.
Do czasu gdy koleżanka z pracy nie zaczęła przynosić do wspólnego spożycia kaszankę własnej roboty w słoikach.
To było niebo w gębie, oddałabym każdą szynkę czy kiełbasę za taką kaszankę ze słoika.


Stąd moja prośba - podzielcie się przepisami. ;:168
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mięsko w słoikach

Post »

nie podam przepisu na mięsko w słoiku bo takowe robiłam w poprzedniej epoce i nie pamiętam co i jak.
Ogólnie rzecz biorąc mięsko mielone przyprawiałam jak na kotlety ,ciasno upychałam w słoiku (do ok 5cm od góry)i gotowałam dłuuuuugo-smakuje jak pyszna kiedyś "turystyczna" ;:108

co do mięska pieczonego to mam sugestie:
"suchy" schab warto piec z kawałkiem tłustego boczku,golonką lub z dodatkiem smalcu.
Temp.nie może być za wysoka,a czas pieczenia zbyt długi-schab wysycha.
Wolałabym go dusic na gazie,który widzę i mogę min zmniejszyć(od momentu zagotowania powinien tylko "migać")
Mięso podczas pieczenia/duszenia obracam co pół godz ,po upieczeniu zostawiam w sosie aż do ostygnięcia-przewracając na "drugi bok"min 1raz.Gdy ostygnie wyjmuję i owijam bandażem-skleja mięsko i mięsko nie kruszy sie przy krojeniu poza tym bandaż zatrzymuje wilgoć ;:108
Podczas krojenia bandaż stopniowo zsuwam.
Wolę piec chudą karkówkę,boczek niż szynkę lub schab-są wilgotne,bardziej soczyste.
Polecam kupno szynkowaru ew przepisy podawane na stronie szynkowaru wykorzystać do przetworów w słoiku :D
Agness podaje super przepis na mięska gotowane w majonezie-pyszności:)
Grzybowy
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 paź 2011, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mięsko w słoikach

Post »

O ile się nie mylę,to takie mięso w słoiku z serii 'domowa spiżarnia",można spotkać również w supermarketach,jednak nie jest to tym samym co domowy przepis. Nie ma tego smaku i aromatu :wink:
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Comciu, proponuję zajrzeć na forum wędliniarskie, na pewno coś dla siebie tam znajdziesz :wit
Są przepisy na przepyszne mięska w słoikach i pasztety.
Pozdrawiam! Róża
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Z braku miejsca w zamrazarce,poświniobiciu zmuszona byłam szukać przepisów na mieso w słoikach i wczoraj poraz pierwszy zrobiłam takie sloikowe konserwy.Wyszły rewelacyjne :heja
robiłam je z szynki i boczku,dość chudego,,pokroilam w dość dużą kostkę ,na 5Kg mięsa dalam 3łyżki soli,pieprz w ziarnkach ,kilka ziaren jałowca ,kilka gożdzików,czosnek,i to na noc do lodówki.następnego dnia poukladałam ciasno do słoików tak ,by na wierzchu znalazł się kawałek boczku ze skórką,ma to zabezpieczyć mięsko przed wysychaniem.Słoiki pojemności 0,5 l gotowalam jednego dnia 2 godz,i drugiego dnia 1godz.wyszła wspaniala wędlinka z taką galaretką,mój M jest zachwycony ;:138
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Gratuluję ! poproszę o zdjęcia wyrobu :wit o ile jeszcze cos zostało :roll:
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Mariolko ja w domu mam przepis na kiełbaskę w słoiki, robiłam i jest pyszna ale teraz nie mogę Ci podrzucić, bo jestem na zsyłce, a wrócę dopiero około połowy sierpnia do domu, więc poszperałam i natknęłam się na przepis w gazecie oto on: Obrazek

Zwróć uwagę na ilość porcji i na cenę tych porcji. Ja jestem ciekawa, czy ten mój przepis w domu jest taki sam :?:
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Zdjęcia beda ale dopiero jak córka wróci do domu ,bo ja w tym temacie trochę mało kumata jestem ;:222
Awatar użytkownika
porzeczkaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 24 lip 2012, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Mięso w słoikach to jeden ze smaków mojego dzieciństwa. Dlatego pełna entuzjazmu wzięłam się dziś za robotę. Jak już mięsko będzie gotowe napiszę co mi z tego wyszło.
Pozdrawiam Justyna
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mięsko w słoikach

Post »

No ja też mam ochotę na tą kiełbaskę i jak wrócę do domu to sobie zrobię, bo mój mężuś to uwielbia takie rzeczy i ja też :wink:
A tak przy okazji w tej samej gazecie znalazłam jeszcze przepis na smalec. Nie jest to kiełbaska, ale może ktoś ma ochotę, to proszę oto przepis.. Obrazek......smacznego życzę :wit
Awatar użytkownika
arim27
100p
100p
Posty: 165
Od: 29 paź 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Ja robię nadal taką kiełbaskę do słoików.Biorę 2-3kg łopatki ,1kg słoninki i 2kg podgardla mielonego.Podgardle ma w sobie taką jakby galaretkę.Kiedyś brałam boczek,ale znajomy rzeźnik doradził ,że lepsze jest podgardle.Do tego na początek sypię na każdy kg mięska łyżeczkę od herbaty soli(mieszam sol kamienną z peklowaną),majeranek ,pieprz,czosnek.Na te 6kg mięsa wlewam 3 szklanki letniej wody.Trzeba długo wyrabiać.Masa jest dobra, jak przylepia się do ręki(odwrotnie jak w cieście drozdzowym).Po spróbowaniu,musimy czuć sól i według uznania dodaję soli.Z masy robię kotlecik i smaże ,żeby spróbować-musi byc bardziej doprawiony,niż zwykle kotlet mielony.Trudno trafić ,że smakiem,więc podałam mniej soli niz ja używam,bo ja lubie takie bardziej doprawione.
Mięso gotuję też 2 dni.W pierwszy dzień -2 godziny od zagotowania , drugi dzień już tylko godzinę.
Pychota.
Nie napisałam,ale na każdy kg masy dodaję 1 łyżeczkę majeranku ,1 łyżeczkę pieprzu i 3 ząbki czosnku.Z tego przepisu wychodzi delikatna kiełbaska,więc jak kto lubi można dodac więcej przypraw.
Pozdrawiam Mirka !
Awatar użytkownika
porzeczkaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 24 lip 2012, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Dziś skończyłam robić mięso w słoikach i wyszło naprawdę świetne. Ale... chcąc sobie trochę ułatwić postanowiłam ich nie gotować tylko wstawiłam do piekarnika i nakrętki nie wytrzymały temperatury. :oops: ;:14 No cóż będę jeszcze próbować.
A jak już wyjdzie wszystko tak jak powinno dodam swój (wypróbowany) przepis.
Pozdrawiam Justyna
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Mięsko w słoikach

Post »

Jeśli mogę się wtrącić to ja na mięsko do słoików przygotowuję farsz jak na białą kiełbasę i powiem wam, że smak nie ma sobie równych. Robię to od wielu, wielu lat i z racji wyuczonego zawodu i doświadczeń "rodzinnych" robię to dobrze (tak przynajmniej mówią wszyscy ci, którzy mają okazję posmakować). ;:136
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”