Ból kręgosłupa.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

Jak chronić kręgosłup podczas codziennych czynności, ze zdjęciami i rysunkami:

http://www.drbookspan.com/FitnessLifestyle.html
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
jaogordnik213
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 kwie 2017, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

Ja miałem problem z kręgosłupem przez pracę siedzącą i dojazdy autem. Ostatnio pomogły mi ćwiczenia, tzw "deska". Dodatkowo wzmacnia mięśnie brzucha, także to też się poprawiło.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

Ruch i ćwiczenia są wskazane, umiar też. Tylko umiar u jednych, nie jest umiarem u innych, czasem nie zna się do końca własnej fizjonomii, a poznaje się ograniczenia ciała dopiero jak już jest za późno. Ja często i gęsto obrabiałem działkę, bez szaleństw, ale swoje wypociłem jako młody, silny facet. Czasem bolała mnie noga, czasem krzyż, ale po wysiłku takie objawy to normalna rzecz. No i jak mnie złapała rwa kulszowa dwa lata temu, to skończyło się operacją kręgosłupa równo rok temu. Rwa towarzyszyła mi non stop 7 miesięcy, kto miał, ten wie co to jest. Okazało się, że mój kręgosłup w lędźwiowej części jest prosty, zamiast wygięty jak być powinien (lordoza), nie amortyzował obciążeń i w diabły poszedł dysk, uciskając nerw kulszowy. Do tego mam o 1\3 za wąski kanał kręgowy gdzie idą nerwy i nawet najmniejszy ucisk to u mnie problem. Dlatego lepiej znać swój organizm od a do z, robić badania jak coś się dzieje podejrzanego, zanim zacznie się przygodę z działką, ćwiczeniami itp. Niestety dyski w kręgosłupie się nie regenerują, z nerwami też nie jest różowo... :(
fugazi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 cze 2017, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

Znajomy miał ten sam problem. Okazało się że powodem była infekcja bakteryjna, która rozpoczęła stan zapalny w organizmie. Potem doszło do zapalenia mięśni w okolicach dolnych kręgów i stąd ten ból. Wszystkiego możnaby uniknąć gdyby często odwiedział dentystę i sprawdzał czy nie choruje na próchnicę, bo u niego był to punkt zapalny. Ja traktuje to jako przestrogę i juz umawiam się na wizyte do szkoda, że mam tak daleko, też bym się umówiła, póki co reklamę usuwam. Polecam lekturę regulaminu. szarotka66
superBartek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 16 gru 2016, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

Może wartowałoby się skonsultować z odpowiednim specjalistą np. jakimś fizjoterapeuta. Można samemu zadbać o to, żeby bóle się nie pojawiły np. ćwicząc, ale jeśli ból już się pojawił to lepiej nie ryzykować.
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

Toczę wojnę z kręgosłupem od 1977roku ze zmiennym szczęściem. Jedna bitwa dla mnie, jedna dla niego - różnie. Było w historii kilku "życzliwych", którzy chcieli skorzystać na tym konflikcie ;:170 .
Moim zdaniem najważniejsze są negocjacje. Z każdym się idzie dogadać, nawet z własnym kręgosłupem.
Moris_43
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 17 mar 2018, o 05:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

A mnie boli w karku i za cholerę nie mogę się tego pozbyć myślicie ze maści pomagają? Ja coś słabo jestem przekonany bo ból się bierze z środka ciała przecież więc jakieś smarowidło ma pomóc?
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ból kręgosłupa.

Post »

Zmień poduszkę.

Każdy ból siedzi nie w środku ciała, tylko w głowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”