Jakie przetwory gdy brak piwnicy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Jakie przetwory gdy brak piwnicy

Post »

To ja jeszcze dorzucę pytanie o temperaturę. Ile minut pasteryzowac i w jakiej temperaturze?
Iza
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jakie przetwory gdy brak piwnicy

Post »

Ja zawsze gotuję 5-7 minut,wyjmuję słoiki, odwracam do góry dnem, przykryć i pozostawiam do wystygnięcia.
Następnego dnia (z reguły) sprawdzam,jeśli dekielek jest wklęsły ,jest ok,wynoszę lub chowam do szafki.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Jakie przetwory gdy brak piwnicy

Post »

Miałam taką sytuację teraz: w sobotę kupione ogórki poszły do kieszenia. Zalane solanką i po 7 dniach chcę je pasteryzować, aby przerwac kiszenie, a w słoikach pełno białego osadu na dnie, na górze piana z osadem, a zapach nie do wytrzymania... Oczywiście wszystko na śmieci... Część ogórków jakby wyjedzona, kilka jakby zassały się do środka... Ogórki były starannie wybrane, bez uszkodzeń i dokładnie umyte...ciekawie co mogło być powodem takiej sytuacji???
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Jakie przetwory gdy brak piwnicy

Post »

Może przenawożenie. W zeszłym roku babcia kupiła na bazarze ogórki bo moich zbyt wiele nie było więc chciała żeby dorobić dla niej. Paskudztwo, miękkie, obslizgłe i śmierdzące.. A moje do ostatniego słoika były pyszne, choć później już kwaśne mocno ale ja lubię kwaśne ;)
Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”