Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Jak mam ochotę na coś słodkiego to ... łapię sie za łupanie orzechów
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Nigdy nie miałam problemów z nadwagą, ale też nie byłam "szczupła" mówiono o mnie, że jestem "grubej kości" - cokolwiek by to miało znaczyć. Najwięcej przy wzroście 164 cm ważyłam 72 kg. Jak wszyscy lubię słodycze, ale od dziecka nie lubiłam słodzonej herbaty. Do dziś nie słodzę ani herbaty, ani tym bardziej kawy. Nie słodzę również kaszy manny, zup mlecznych, za to dodaję konfitury lub soki własnej roboty. Do kanapek używam pieczywa razowego, z dużą ilością nasion dyni , słonecznika itp. Dzięki temu nie mam problemów żołądkowych, przemiana materii jest idealna. Są to nawyki wyrobione przez lata, ale nie było problemów takich jak przy stosowaniu diet odchudzających.
Od kilkunastu lat moja waga waha się w granicach 62- 64 kg.
.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

A konfitury i soki są z cukrem?
Kasia
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Są z cukrem, ale daję minimalną potrzebną ilość. Jak pisałam wcześniej nie słodzę herbaty i kawy, a to dla niektórych kilkanaście łyżeczek cukru dziennie. No i zapomniałam dopisać, że nie piję żadnych słodkich napoi, cola i pepsi też odpada. Woda gazowana, herbatki owocowe (czarnej nie piję) codziennie 2 - 3 litry w sumie. Jadam wszystko, nawet nie ograniczam się specjalnie co do ilości, pracuję fizycznie więc mam dużo ruchu.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Ja robię konfitury i soki bez cukru. Da się ;:3
Przy trójce dzieci i częstych odwiedzinach znajomych, pół kilograma cukru trzcinowego mam ok.3 miesiące 8-)
Słodyczy NIGDY nie kupuję ani żadnych napojów gazowanych, Kubusiów i innego tego typu też. Dzieci piją ,,bombę witaminową" na bazie miodu, cytryny i imbiru albo kompot, oczywiście bez cukru, albo zwykłą przegotowaną kranówę.
Owsianka i jaglanka (na wodzie!!!) z rodzynkami, orzechami i startym jabłkiem na śniadanie skutecznie likwiduje ochotę na słodycze. Polecam, nie tylko dla dzieci.
Kasia
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Podaj przepisy na przetwory bez cukru. Ja robię sok jabłkowy i winogronowy (tylko z jednej z moich odmian) bez cukru pasteryzowany do słoiczków na zimę. Nic innego na razie nie potrafię. Wszelkie próby kończą się wyrzuceniem/popsuciem.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Maliny, aronię i winogrona (osobno oczywiście) wyciskam w wolnoobrotowej wyciskarce. Zagotowuję i przelewam do wyparzonych butelek. Nie pasteryzuję, tylko zawijam w śpiwór. Na drugi dzień nadal są gorące. Szybko je schładzam stawiając na kamiennej podłodze. Soki ze śliwek i wiśni zlewam jak robię konfitury. Postępuję z nimi jak wyżej. Jeszcze nic nigdy mi się nie zepsuło. Z innych owoców soków jeszcze nie robiłam.
Kasia
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

ganio4 pisze:... Soki ze śliwek i wiśni zlewam jak robię konfitury....
A te konfitury to jak?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

A wrzucam wydrylowane do gara i na wolnym ogniu smażę. Jak pojawi się sok, troszkę pogotuję i zlewam. Wiśnie smażę jeden dzień. Zagotuję, wyłączam, nie przykrywam, znowu zagotuję i tak 3-4 razy. Gorące do śpiwora i tak jak z sokiem. Śliwki smażę tak samo tylko przez 2-3 dni i staram się je jeszcze pod koniec lekko przypalić, nabierają wtedy specyficznego aromatu ;:3 , tak robiła moja babcia. Śliwki najlepiej jak są przejrzałe i pomarszczone ;:3 Nie są to może ,,prawdziwe" konfitury, bo mają mało syropu (robię też bez zlewania soku) i brak cukru, ale tak zawsze nazywała je moja ukochana babcia Kazia.
Kasia
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Mi w tym roku popsuły się niepasteryzowane maliny w soku własnym. Zamykałam na ogień na nakrętce. Nie wiem co było powodem może lekko nadpsute maliny zrywane w deszczowe dni. Zaczęły buzować po kilku dniach i nadawały się tylko na wino.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

ostatnia szansa pisze:Podaj przepisy na przetwory bez cukru. Ja robię sok jabłkowy i winogronowy (tylko z jednej z moich odmian) bez cukru pasteryzowany do słoiczków na zimę. Nic innego na razie nie potrafię. Wszelkie próby kończą się wyrzuceniem/popsuciem.
Skuteczność pasteryzacji zwiększa jej powtórzenie następnego dnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”