Potrawy Wigilijne

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Kochani! Dajcie przepis na makowca zwijanego! Nie działa mi internet, tylko forum tak, zrządzenie losu, że jest taki wątek. I ile się go piecze, w jakiej temp. Potrzebuję 2 sztuki. Poratujcie, zeszyt z notatkami tez zniknął... ;:180
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ze staropolskiej kuchni - przepis sprawdzony
Chcesz ciasto krucho-drożdżowe czy drożdżowe? Do krucho-drożdżowego potrzebna śmietana lekko kwaśna, do drożdżowego mleko
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Jeśli jeszcze potrzebujesz
Na cieście
Krucho-drożdżowym (łatwiejsze i naszym zdaniem lepsze)
Na stolnicy posiekać do połączenia:
- 40 dkg mąki pszennej
- 15 dkg masła
- 5 dkg drożdży rozmieszanych dokładnie w 3 łyżkach lekko kwaśnej śmietany
- 1/2 utłłuczonej laski wanilii lub otarta skórkę z 1/2 cytryny
- 2 czubate łyżki cukru pudru
- 2 całe jaja i 1 lub 2 żółtka
- 1/3 łyżeczki soli
Posiekane ciasto zagnieść rękoma, powinno być niezbyt ścisłe i lśniące. Gotowe ciasto rozwałkować cienko /prostokąt/ na lekko omączonej stolnicy, pokryć równomiernie farszem makowym pozostawiając 2 cm margines.. Zwinąć, przenieść do podłużnej formy posmarowanej masłem - ma rosnąć przez 1 godzinę. Aby uniknąć spękania ponakłuwać wykałaczką. Makownik włożyć do średnio gorącego piekarnika/ok 180C. Piec 45-50 minut.

Jeśli potrzebujesz przepis na farsz makowy to daj znać - też tu jest.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Dziękuję, może być i drożdżowe, i drożdżowo-kruche, masę mam gotową już.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Drożdżowe
- 30 dkg mąki pszennej
- 15 dkg cukru pudru
- 15 dkg masła
- 2 całe jaja lub 1 jajo i 2 żółtka
- 1/2 szklanki mleka
- 4 dkg drożdży
- szczypta soli
Masło porządnie ucieramy z cukrem, potem dodajemy stopniowo jaja, sól, i rozpuszczone w letnim mleku drożdże. Na końcu dodajemy mąkę i dokładnie wyrabiamy ręką. Ciasto po wyrobieniu powinno rosnąć min. 1 godzinę. Wyrośnięte ciasto rozwałkowac cienko/prostokąt/ i posmarować białkiem żeby farsz nie odstawał od ciasta, równomiernie posmarować farszem makowym. Ciasto zwijać dość ciasno, końce dokładnie zasklepić i podwinąć pod spód. Tak przyrządzony makowiec powinien ułożony na natłuszczonej formie podrosnąć przed pieczeniem. Czas pieczenia 45-50 min /w temp ok 180C

Po upieczeniu i ochłodzeniu polukrować lukrem cytrynowym i zanim zastygnie posypać drobnymi zrumienionymi migdałami.
Moja teściowa zwija na papierze do pieczenia, papier posmarowany masłem. Z kolei moja babcia też zwija na papierze ale zostawia jakby to napisać :? w wysokim rulonie z papieru do pieczenia - ogranicza wyrośnięcie w piekarniku i makowiec jest taki zgrabniutki po upieczeniu.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Pelikano ;:333 , dzięki, palce lizać. Zrobiłam ten półkruchy, faktycznie rewelacja.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

;:333
Już podjadałaś? ;:130
A jaki dobry ten zawijaniec z innym nadzieniem. Moja Ż robiła jagody z pigwowcem -ponalewkowe, z bakaliami i dodatkami jak do farszu makowego.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Szukam nowych pomysłów na śledzie!
Beata
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Robiłaś z kotletami sojowymi, papryką, ogórkami i cebulą, ew.faszerowane wędzoną makrelą i...mogą być grzybki marynowane, ogórki konserwowe lub kapary.?
miodownik
50p
50p
Posty: 75
Od: 26 wrz 2012, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Śledzie z dynią.

6 płatów wymoczonych matiasów
jedna duża cebula pokrojona w krążki lub piórka -sparzona wrzątkiem
1 słoik dyni w occie-odsączonej
garść orzechów włoskich moczonych w letniej wodzie i grubo siekanych
duży jogurt typu greckiego
2 łyżki majonezu
grubo mielony pieprz


Wszystkie składniki połączyć ,na końcu dodać pokrojone w cienkie paski płaty śledziowe
Najlepsze po 24 godzinach .
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

x-p-11. czy przy krucho drożdżowym makowcu można posmarować ciasto białkiem (jak przy drożdżowym ) ,bo mam zawsze problem z krojeniem ,tzn. mak odchodzi od ciasta ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

x-p-11 (pelikano) rok temu opuścił forum i nie odpowie.

1.Śledzie a la Milanówek
Pół kilo filetów,2 łyżki cukru (do smaku), 1/4-1/3 szkl. oleju, 2-3 łyżki octu (do smaku), 3-4 łyżki koncentratu, 30 dkg cebuli, po kilka ziarenek ziela i gorczycy, 1-2 listki laurowe. Cebulę pokroić drobno i zeszklić z cukrem na oleju, dodać ocet, przyprawy, koncentrat i dusić kilkanaście minut. Śledzie jeżeli trzeba , wymoczyć i układać warstwami przekładając sosem. Odstawić w zimne miejsce na 2-3 dni.

2. Śledzie sąsiadki
Pół kilo śledzi (solone (trzeba wymoczyć), marynowane lub "matias"), jedno opakowanie kotletów sojowych (ugotować wg. przepisu ale nie przegotować), 4-5 średnich cebul w półplastry, kilka ogórków kiszonych lub konserwowych w półplasterki, papryka żółta lub czerwona a jeszcze lepiej obie, świeża lub marynowana w kostkę, olej- pół szklanki lub trochę więcej, troszkę cukru, soli , pieprzu i octu do smaku. Wymieszać i odstawić min. na dobę. Śledzie i soję pokroić w podobnej wielkości paski. Jeżeli mamy śledzie marynowane lub matiasy w wiaderku to ugotowane kotlety sojowe można trochę polać zalewą i potem je odcisnąć. Wtedy wyglądem i smakiem będą przypominały rybę.

3.Śledzie po kociewsku
Garstkę suszonych grzybów zalać wrzątkiem i ugotować. Wędzoną makrelę pognieść widelcem, połączyć z posiekanymi grzybami, dwoma posiekanymi cebulami i dwoma ogórkami kiszonymi (jak kto woli to konserwowymi). Dodać 2 łyżki koncentratu.Dla zaostrzenia smaku można dodać trochę posiekanych marynowanych grzybków lub kaparów. Wymoczone śledzie pofiletować, jak trzeba to pobić odrobinę tłuczkiem, nałożyć farsz i zwinąć roladki. Ułożyć ściśle w salaterce i zalać olejem. Ja przed wlaniem oleju całość skrapiam delikatnie sokiem z cytryny. Można też zrobić z matiasów.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

W tym roku karp będzie z piekarnika.
Jutro zakup, potem do zamrażarki aż do soboty wieczora a w niedzielę rano ( już rozmrożone) układam w garnku warstwami:
-pokrojona cebula -dolna warstwa,
-posolone i skropione cytryną kawałki karpia.
Ostatnia warstwa to cebula.

W Wigilię wyciągam ryby z gara, płuczę i ponownie solę, następnie obtaczam w panierce z bułki i lekko osolonego roztrzepanego jajka i do piekarnika.
Smażę na maśle klarowanym.
Kładziemy rybę na blachę ale masło ma być ciepłe bo ponoć ryba nie lubi zimnego.
Na 180 st. C aż się przyrumieni a potem przewracamy na druga stronę.
;:4 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”