Potrawy Wigilijne

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ja już kiedyś pisałam o pierogach i uszkach, robię tego dużo (rodzina duża) :wink:
Cisto na pierogi bez jajka odrobinkę soli i 1 łyżeczka oliwy i gorąca woda wyrabiam, pierogi lepię i wrzucam na wrzątek, ale tylko na chwilkę coby mąka się ścięła, wyjmuje na talerz oczywiście każdy z daleka od siebie żeby się nie posklejały, jak tylko wyschnie jedna strona przewracam każdego na drugą stronę do wystudzenia całości i rozkładam na tacce wysmarowanej olejem osobno każdy, zamrażam, jak się zamrożą to do woreczków i gotowe. Przed podaniem na stół wrzucamy na wrzątek i gotujemy do miękkości środka, ja sprawdzam tak: wyjmuje jeden przekroje na pół i już wiem, czy środek jest ugotowany a nie zamrożony, bo na zegar nie patrze ile się mają gotować, zapominam pop prostu :wink: tak robię zawsze pierogi przeznaczone do mrożenia i nigdy mnie nie zawiódł mój sposób. Uszka też tak robię i mrożę ;:333

Od jakiegoś czasu posiadam maszynę do chleba i w niej wyrabiam ciasto na pierogi, bo z wiekiem robię się bardziej leniwa, a może wygodna ;:224 polecam jak macie taki sprzęt ;:333
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, pewnie większość w takim razie obgotuję sposobem Bogumilki ;:196 , ale część zrobię surowych jak robi franus, (kaLo Tobie też dziękuję, bo rzeczywiście sposób doświadczalny zawsze jest dobry :wink: )

Jeśli chodzi o mój przepis, to do przesianej mąki (ok 1 kg) dodaję płaską łyżeczkę soli (chociaż wodę do gotowania też solę) i łyżkę oleju słonecznikowego, czasem daję roztrzepane jajo czasem robię bez (dla mnie obie wersje są dobre), mieszam i dodaję stopniowo mocno ciepłą wodę, aż do wyrobienia odpowiedniej konsystencji.
OT: póki co, ciasta typu makarony, pierogi, pizzę wyrabiam ręcznie i mi nie to przeszkadza, ale zastanawiam się nad jakimś robotem kuchennym, do wyrabiania drożdżowych takich jak na bułki, pączki, itp. bo to dla mnie masakra jak wszystko się lepi do rąk i nie można podsypać mąką, bo ciasto musi być delikatne. Jednocześnie chciałabym, żeby to było coś bardziej uniwersalnego niż maszyna do chleba, bo miejsce w kuchni nie jest z gumy (od razu mówię, że na Termomix nie chcę wydawać, bo to z kolej za dużo kasy, a w przystawkach do Zelmera mam już szatkownicę, maszynkę do mielenia, przecierania, wyciskania soków i młynek do ziaren, także to taki kompakt.)
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
franus
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 wrz 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ewo ja jeżeli pierogi po wyciągnięciu z zamrażarki
mają być gotowane to mroże surowe a te które
mają być przesmażone na masełku mrożę podgotowane.
Ciasto na pierogi lubię z jajkiem bo według mnie smakują bardziej domowo.
Pozdrawiam Longina.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Oj i tu się z Tobą zgodzę, ciasto na pierogi musi być tradycyjne z jajkiem.
Nie żadne olejowe, wzięte żywcem z kuchni arabskiej, dla mnie niejadalne.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Okres świąteczny przed nami ,więc i wątek odrzywa :D chcę się z Wami podzielić przepisem na kapustę z grochem , według naszej rodzinnej receptury , jest przepyszna ;:oj
Groch z kapustą
- pół kg.grochu całego
-pół kg.kapusty kwaszonej

Groch namoczyć na noc w wodzie, następnie gotować na wolnym ogniu ok.1 godz.do miękkości ,w oddzielnym garnku przygotowač kapustę kwaszoną ,zalać wodą i ugotować do miękkości.
Ugotowany groch ,należy odcedzić z nadmiaru wody, dodać 1 kostkę masła (może być troszkę mniej) i ugotowaną odcedzoną z wody kapustę , wszystko razem zagotować doprawiając solą.
Smacznego :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

;:7
Mam pytanie odnośnie śledzi w oleju: czy wytrzymają w lodówce 2 tygodnie? W sensie z cebulą? ;:173 Nigdy nie robiłam w oleju ;:131 i boję się, że zdążą się zepsuć.
Czy lepiej zalać rybę (i przyprawy) olejem a cebulkę dorzucić kilka dni przed Wigilią?
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Marta+ za wcześnie,aby zrobić śledzie w oleju z cebulką,ale w sumie to szybko się robi te śledzie dasz radęnawet w przeddzień wigilii :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

marzena06 pisze:Marta+ za wcześnie,aby zrobić śledzie w oleju z cebulką,ale w sumie to szybko się robi te śledzie dasz radę nawet w przeddzień wigilii :wit
Ja robiąc te śledzie to tylko je płuczkę pod bieżącą wodą , następnie kroję na mniejsze kawałki , następnie dodaję listek laurowy , 3-4 ziarenka pieprzu ziarnistego i ziela angielskiego,cebulę kroję w piórka dodaję do śledzi , wszystko mieszam ,a następnie zalewam olejem .
Smacznego :D
Ps.Tak robione śledzienajbardziej smakują moim domownikom oraz gościom i bardzo
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Marzenko, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź ;:196 ;:180
Wstrzymam się jeszcze tydzień, niestety na kilka dni przed Wigilią będę miała taki kociołek, że co tylko mogę to chcę zrobić szybciej. Inaczej nie wyrobię z czasem i siłami.
Wiem, że najlepiej gdy wszystko jest super świeże a nie mrożone, ale w tym roku ni dy rydy :lol: ... :shock: ... :cry:
Pierogi ruskie już się mrożą, w poniedziałek na warsztat idą śledzie na słodko- kwaśno (te akurat im starsze tym lepsze), od wtorku podłoże (pasteryzacja), w piątek pierogi z kapustą i paszteciki (też do mrożenia).
Kolejny tydzień to będą ciasta: blaty do pierników i miodowników można szybciej piec, popakuję, niech leżakują w chłodzie. Kutia, kompot, szuba, barszcz, baba drożdżowa i sałatki to już właściwie mus robić w ostatniej chwili.
Jakoś to będzie.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

marzena06 pisze:następnie zalewam olejem .
Wybacz putanie zupełnej laiczki kuchennej: jakim olejem?
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Zefirka tym olejem co na co dzień używasz w kuchni :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Kiedy u mnie w kuchni tylko smalec i masło klarowane króluje. Do sałatek: oliwa z oliwek.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Do śledzi to najlepiej olej rzepakowy chyba ,że pasuje Ci smak innych np lnianego czy oliwy - mnie nie .

-- 8 gru 2019, o 17:23 --
marzena06 pisze:w sumie to szybko się robi te śledzie dasz radęnawet w przeddzień wigilii
Robi się szybko ale są smaczniejsze gdy jednak smaki się przegryzą a słoność wyrówna .
marzena06 pisze:a robiąc te śledzie to tylko je płuczkę pod bieżącą wodą
Hmmm nie wiem jakich płatów używasz ale generalnie takie tylko przepłukane są mocno słone mimo ,że jadamy stosunkowo słone potrawy .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”