Zmęczone oczy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zmęczone oczy

Post »

Co stosujecie, gdy wasze oczy są przemęczone?
Czytam bardzo dużo książek, pracuję prawie 8 h na komputerze, w domu sporo przesiaduję na internecie. Ostatnio moje oczy są przemęczone i zastanawiam się jak najskuteczniej im pomóc (pomijając ograniczenie wszystkich wyżej wymienionych rzeczy ;) ). Okulista kiedyś przepisał mi krople do oczu (tzw. sztuczne łzy), ale szczerze mówiąc mam wrażenie, że to pic na wodę, bo nie czuję żadnej różnicy.
Pamiętam, że kiedyś robiłam sobie okłady z herbaty lub rumianku, czasem wystarczyło przyłożyć coś chłodnego.
Macie jakieś swoje wypróbowane i skuteczne metody?
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zmęczone oczy

Post »

Szamanko, z pewnością okłady z rumianku, albo zwykłej herbaty są pomocne, to wypróbowany i najprostszy sposób. Sztuczne łzy pomagają bardziej przy uczuciu "piasku" w oku, czyli suchości oka. Ja na zmęczone oczy polecałabym bardziej krople ze świetlika. Nie są drogie i na prawdę pomagają. Przynajmniej według mnie. Na pewno warto spróbować.
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Michal__M
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 paź 2011, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zmęczone oczy

Post »

Spróbuj kupić suszony surowiec świetlika łąkowego. Okłady z niego są dużo skuteczniejsze od rumianku. O produkt najlepiej pytać w sklepach zielarskich. Krople, tak jak wspomniała Nutka, też są dobre.

Poza tym jeśli cię stać na to - spożywaj dużo borówki amerykańskiej (najlepiej pić codziennie szklankę soku - ale w Polsce to może być problemowe). To duży zastrzyk antocyjanowy - szczególnie poprawia widzenie nocą.
Na zmęczone oczy też nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zmęczone oczy

Post »

Z rumiankiem należy uważać, bo może rozjaśnić rzęsy...
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zmęczone oczy

Post »

Na zmęczone oczy, można włożyć do zamrażarki 2 łyżeczki i później przyłożyć do oczu.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmęczone oczy

Post »

A ja sadząc cytryniec chiński w ogrodzie najbardziej zapamiętałam że wspomaga wzrok, więc może pomaga też na zmęczone oczy ?
Nadają się nie tylko owoce ale również liście.
Tylko że teraz to już po ptokach, trzeba czekać do lata....
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmęczone oczy

Post »

Ja kiedyś od czasu do czasu stosowałam taką żelową maskę, którą można kupić w katalogach z kosmetykami ;) Wkłada się ją do lodówki a potem na oczy. Fajna sprawa, ale nie dla kogoś, kto ma problem z zatokami ;)
Awatar użytkownika
tulipanekkk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lis 2011, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zmęczone oczy

Post »

ja niesttey tez pracuje dlugo przy komputerze id o tegonosze soczewki, mi zasze pamagaja krople od bosch and lomb artelac rebalnce. cholerstwo dorogie i malym pjeminiku ale pomaga!
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Zmęczone oczy

Post »

polecam sztuczne łzy, jeżeli jest odczuwalny piasek pod powiekami. Jeśli oczy są zaczerwienione i "swędzą" - Visine ale nie dłużej niż tydzień. Doraźnie może pomóc przyłożenie wewnętrznej strony rozgrzanych dłoni do otwartych oczu( z zachowaniem przestrzeni :) ) i pomruganie.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zmęczone oczy

Post »

Jeszcze chaber bławatek ma podobne właściwości jak rumianek.
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmęczone oczy

Post »

Dobre jest ćwiczenie mięśni oczu - z zamkniętymi powiekami parę razy przesuwać wzrok po przekątnej, potem robić poziome ósemki i solidnego zeza do środka; z otwartymi oczami patrzeć raz w dal, raz blisko.
adamtis
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 gru 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Zmęczone oczy

Post »

Taki problem dotyczy wielu ludzi pracujących na komputerze. Nasz wzrok przystosowuje się do odbierania bodźców na krótką odległość - do monitora, książki. Jeżeli masz w pobliżu komputera okno, co 5 minut spoglądaj przez nie na przedmioty oddalone. Wtedy nasz wzrok odpoczywa. Ja często po wielu dniach pracy nad projektem, kiedy poszłam na spacer do lasu po prostu nie mogłam przystosować wzroku. Ciężko było mi go ogarnąć przez przystosowanie się:) Na szczęście monitory teraz nie są aż tak szkodliwe. A co do kropli to możesz spróbować Hylo-comod
Jawgarden
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Zmęczone oczy

Post »

Najlepsze są krople do oczy domowe sposoby raczej ci nie pomogą. Staraj się więcej mrugać jak siedzisz przed komp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”