Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Czy macie jakieś sprawdzone metody na odwrócenie dla rąk skutków grzebania w ziemi?
Ja zaczęłam eksperymenty z ręcznie ukręconymi miksturami kolagenowymi z agaru.
Jak łapska mi się zreanimują, będę się chwalić;)





Najpierw zdradzę przepis Azjatek, który wypróbowałam z powodzeniem na swojej facjacie;)
Tabletkę polopiryny S rozpuszczamy w odrobinie mleka, mieszamy z miodem i jogurtem. Smarujemy twarz, po 20 min zmywamy, nakładamy baaardzo grubą warstwę kremu. Po 10 minutach 10 lat mniej :D
Do eksperymentu kolagenowego zainspirowały mnie płatki żelowo-kolagenowe na zmarszczki pod oczy - jakie zmarszczki, nigdy nie miałam zmarszczek ;:138
Z labo wydębiłam trochę agarozy (kolagen z wodorostów), zrobiłam kisielek, dodałam olejku migdałowego, gliceryny, wymieszałam i zrobiłam ciepły okład na ręce. Stężałą galaretkę zdjęłam po 20 minutach, wmasowałam kremik - efekt niezły, lepszy, niż po samym kremie; zdjęciami przed i po straszyć nie będę :D

Jeśli macie swoje tajemne sposoby, bardzo proszę - zdradzajcie je :D
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Dzisiaj wynalazłam taką maseczkę, ona miała być do buźki :) rozświetlająca, a że zostało w miseczce to zrobiłam peelingo-masaż dłoniom. Nie powiem efekt świetny, :)

MASECZKA MIODOWA
- trzy łyżki stołowe miodu
- trzy łyżeczki mleka

Dokładnie wymieszać i nałożyć na twarz i dekolt na 10-15 minut. Zmyć letnią wodą, można nałożyć swój krem ale niekoniecznie.
Resztę wsmarowujemy w łapki i masujemy, miętolimy ile czasu chcemy. Spłukujemy i nakładamy krem do rąk.
Po kilku minutach aż przyjemnie jest pogładzić skórę i na buzi i na dłoniach.
Polecam :)
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

hiacynta pisze: Tabletkę polopiryny S rozpuszczamy w odrobinie mleka, mieszamy z miodem i jogurtem
A ile ma być miodu i jogurtu?
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Ja robię na wyczucie, rozpuszczam polopirynę w małej łyżeczce mleka lub jogurtu, potem dodaję łyżeczkę miodu i mieszam na gładką masę, jak za gęste - dodaję mleka, jak rzadkie - miodu. Polecam sposób, jest naprawdę rewelacyjny.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Odświeżam wątek :wink:
Polecam olejek rycynowy.Doskonała odżywka na porost rzęs ,brwi i włosów.Do tego pięknie pielęgnuje dłonie ,paznokcie i suche stopy.Stosuje go od 3-ech mcy i efekt jest niesamowity i to za tak małe pieniążki :D
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Ale na co jest dobra? Dla niemowlaków na pośladki tak, ale na buzię bym tego już nie nałożyła :) Ma zbyt dużo innych składników co przy mojej alergii dało by efekt zatrważający, w składzie jest 4-rzędowa żywica fenylo-formaldehydowa ( niestety mam na to uczulenie po 20 latach pracy w służbie zdrowia), osoby które miewają napady wysypek o nieustalonej etiologii nie powinny używać tego środka przed zrobieniem testów alergologicznych.
hipcio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 mar 2012, o 00:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Linomag do pielęgnacji rąk po pracach ogrodniczych, na podrażnioną skórę twarzy też czasem daję, ale punktowo.
hibiskusy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 mar 2012, o 02:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Sam lniany olej jest rewelacyjnym, naturalnym kosmetykiem.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Również olej kokosowy.Wspaniale nawilża.
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Witam i ja dołożę coś o oleju lnianym,całe życie miałam problemu z łamliwością i rozdwajaniem paznokci,od ok 1/2 roku wcieram olej i paznokcie są w niezłej kondycji,przestały się rozdwajać i nawet udało mi się je zapuścić ;:138
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Rozdwajanie paznokci to niedobór witamin z grupy,,B,,Moja lekarka zaleciła mi spożywanie wit;B1,B2,B6 forte.Troche sceptycznie do tego podeszłam ,bo problemy miała od kilku lat.3 -kuracji i problemy zniknęły.
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Ja stosowałam różne preparaty apteczne i witaminowe i ze skrzypem ale bez rezultatów,dopiero ten olej dał pożądany efekt
;:215
Kiedyś spotkałam się z przepisem na olejek do ciała z kwiatem lawendy i nagietka,niestety gdzieś go posiałam, :oops: może ktoś zna ten przepis?
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Maseczka wygładzająca:
1 rozgnieciony banan,
oliwa z oliwek, wymieszać i nałożyć na skórę.
Trzymać 10 minut.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”