Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Nie używając rękawic ochronnych przy pracach ogrodniczych wiosną mam wysuszone ręce i wtedy, gdy już są ogórki biorę je smarując nimi dłonie. Po kilku dniach stają się delikatne i czyste, bez przybrudzeń. Bo jednak naprzemienne stykały się z torfem, sadzą i innymi substancjami brudzącymi, niszczące naskórek.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

U mnie tylko olejki przeróżne.
Głównie olejki awokado, brzoskwinia,orzech laskowy i rycynowy
Z tym że ten ostatni jest mega nieprzyjemny, więc np robię sobie go pod rekawiczki na krotki czas czy na noc pod skarpety jak trzeba szybko doprowadzić pięty do ładu.
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uroda - maseczki - pielęgnacja rąk

Post »

Może akurat nie stosowałam tego bezpośrednio po pracach ogrodowych, ale... jeżeli mam cokolwiek nie tak ze skórą (wybitnie suchą i bardzo alergiczną) to stosuję smalec gęsi.


Ręce mi przemarzły i są szorstkie? Smalczyk... Dostałam bliżej nie zidentyfikowanego ataku alergii i pali mnie cała twarz (na wszelki wypadek wywalałam wszystkie poduszki :roll: )? Smalczyk... Słoneczko przypiekło, mrozik zakąsił, komary poryzły, cokolwiek?! Smalczyk ;:138 .

Czasami, jeżeli nie mam gęsiego, to stosuję zwykły smalec, a nawet po prostu odrobinę masła, śmietany, kefiru - byleby miało to pochodzenie zwierzęce. Jeżeli biorę tłuszcz z dodatkiem (np. śmietanę czy mleko) to po paru minutach spłukuję twarz zimną wodą.
Niestety, ale wszelkie tłuszcze roślinne po paru dniach błyskiem wysuszały mi skórę.

Efekt jest chyba fajny, bo bez dowodu piwa czy innego wina nie kupię... muszę o to prosić syna :;230 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”