Łupież jak zwalczyć.ŁZS.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

Witaj

To jest trochę tak, że "specyfik" czy szampon, który pomógł mi wcale nie musi pomóc Tobie niestety...

Idź do dermatologa. Zrobi wywiaz, popatrzy na skóręgłowy i coś zaleci :D
Będzie dobrze.

Tak na marginesie mi pomógł szmpon dove przeciwłupieżowy (a wcześnijeszy nizoral itp. nc nie pomogało).

Powodzenia

--------------
Angelika
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Bo Nizoral jest do d... :wink: Działa tylko na suchy łupież. Bardzo często ludzie mają tłusty rodzaj łupieżu, co nie oznacza przetłuszczania się włosów w całości. Wiem, że dobre efekty daje szampon Elseve Loreal przeciwłupieżowy(w niebieskim opakowaniu). I faktycznie działa zespalająco na skórę głowy już od pierwszego mycia. Dobre są też płukanki z mięty i miodu.

p.s. Jeśli to nie podziała, to trzeba udać się do dermatologa i zbadać wycinek naskórka. Bardzo często bowiem skóra głowy atakowana jest przez łuszczycę, która nie leczona zacznie przechodzić z czasem na twarz.
Awatar użytkownika
skarb14
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 gru 2006, o 19:04
Lokalizacja: Pieńsk

Post »

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Jeśli mi nie przejdzie po zastosowaniu Waszych kosmetyków to udam się do dermatologa.

Pozdrówki
Dobre uczynki i słowa zawsze wracają
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

w spr łupieżu

Post »

Witam!
Może spróbuj mikroorganizmów, ktore zasiedlą w dobrym znaczeniu tego słowa skórę twojej głowy, jeżeli ten łupież ma podłoże grzybiczne to na pewno pomogą. Są to Efektywne Mikroorganizmy
Jestem autorem publikacji i mogę udzielić szerszych informacji...gdyż tam jest głównie mowa o zastosowaniu mikrobów w uprawie gleby, ale można je zastosować w celach medycznych (mają atest PZH i wymagane certyfikaty). Pozdrawiam!
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja odkąd zacząłem używać szamponu garnier fruktis - przeciw łupieżowy - od tego momentu mam spokój z łupieżem a wcześniej używałem tylu różnych szamponów i niestety żaden nie skutkował.
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Post »

Obecnie testuję kolejny sposób, albowiem mąż mnie chciał z domu wygonić, jak się EM wysmarowałam - sam preparat posiada dość przyjemny zapach, taki owocowy, ale jak ma on towarzyszyć człowiekowi na głowie przez dzień cały i w nocy, to już nie jest taki bardzo przyjemny... :D :D :D
Wracając do tematu; zwróciłam się o pomoc do matki natury...nadarłam liści pokrzywy i "herbatką" płukałam włosy i skórę głowy. Sposób dość prosty, ale problem nie do końca rozwiązywał, choć muszę przyznać, że lepiej się spisał, niż wszystkie szampony przeciwłupieżowe, jakie stosowałam (chyba wszystkie dostępne na rynku
:D :D :D )
Obecnie wcieram w skórę głowy sok z liści aloesu (sama hoduję
:lol: :lol: :lol: ) przynajmniej raz na tydzień (aby biedne roślinki nadążyły z "produkcją" liści), włosów po całości nie smaruję, gdyż włosie u mnie długie do pasa i soku z aloesu by nie starczyło ). Dodatkowo 2x w tygodniu smaruję obficie skórę głowy oliwką dla dzieci z witaminą F (smaruję w południe, myję na wieczór). Ponieważ kuracje stosuję jeszcze za krótko aby mówić o pewnych efektach, ale na razie jest o niebo lepiej.

Buziaki ciepłe:)
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Łupież łojotokowy, rozwija się zwykle z łupieżu zwykłego. Zamiast drobnych, suchych i białych łuseczek pojawiają się łuski tłuste, żółte, nawarstwione i tworzące wręcz strupy. Są one mocniej przytwierdzone do podłoża. Chorobie może towarzyszyć świąd. Nierzadko następstwem tego typu łupieżu jest łysienie łojotokowe. Schorzenie zwykle dotyczy osób po 20. roku życia i częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy także na ogół występuje u osób z łojotokiem. Również w tym schorzeniu rolę czynnika chorobotwórczego może odgrywać Pityrosporum ovale. Od łupieżu tłustego odróżnia je występowanie nasilonego stanu zapalnego. Oprócz łojotoku, tłustych strupów i przerzedzenia włosów zaobserwować można rumień skóry, liczne grudki, krostki i objawy wysiękowe. Zmianom towarzyszy świąd, a wykwity krostkowe (powstające zwykle jako wynik wtórnej infekcji bakteryjnej) są nawet bolesne. Rzadko zmiany dotyczą tylko skóry głowy. Na ogół występują także w postaci rumienia i złuszczania na skórze czoła, w okolicach zausznych i na karku. Mogą także pojawiać się w okolicy międzyłopatkowej, a więc na klatce piersiowej w pobliżu mostka, a także na twarzy, w okolicy narządów płciowych i odbytu. Są to tzw. okolice łojotokowe. W ciężkich, rzadko występujących postaciach choroba może przekształcić się w uogólnione zapalenie skóry.

Usunąć łuski

W leczeniu łupieżu zwykłego stosuje się tylko leki zewnętrzne. Oczywiście rodzaj i siła działania zalecanych preparatów zależą od nasilenia choroby.

W zaawansowanym łupieżu zwykłym w pierwszej kolejności dąży się do usunięcia nadmiernej ilości łusek. Najprostszy sposób to użycie oliwki salicylowej. Preparat ten można kupić gotowy w aptece jako Salicylol (jest to 5% oliwka salicylowa). Oliwka działa najlepiej, jeżeli przed nasmarowaniem nią głowy zostanie lekko podgrzana. Po jej zaaplikowaniu należy przykryć głowę folią i zawinąć ręcznikiem, a następnie po kilku (2 - 4) godzinach zmyć. W odróżnieniu od maści, oliwka zwykle nie sprawia kłopotu podczas zmywania.

Czasami sam preparat złuszczający jest wystarczającym lekiem w tego typu łupieżu. Zwykle jednak zalecamy na krótki okres (7-14 dni) preparat sterydowy, najlepiej (ze względu na wygodę stosowania i dobry efekt kosmetyczny) w płynie. Może to być Laticort lub Lorinden (leki starszej generacji, obecnie coraz rzadziej stosowane), Elocom, Locoid, czy też w razie potrzeby silniej działający Diprosalic lub Dermovate. Oczywiście należy zmienić środki do pielęgnacji włosów. Jeżeli to możliwe powinno się odstawić żele, pianki, lakiery, farby. Do mycia głowy wskazane jest wypróbowanie któregoś z szamponów przeciwłupieżowych (np. z serii Freederm).

W łupieżu tłustym nawarstwionych łusek należy się pozbyć podobnie jak w odmianie zwykłej, za pomocą oliwki salicylowej. Jeżeli zmiany są nasilone, złuszczanie można przeprowadzać przez kilka dni. Obecnie w łupieżu tłustym zaleca się stosowanie preparatów przeciwgrzybiczych, najlepiej w płynie lub maści. Skuteczne są tzw. pochodne imidazolowe (Nizoral, Ketokonazol, Canesten). Dobre efekty daje stosowanie szamponu Nizoral lub Seboklar.

Oczywiście nie zawsze te preparaty są skuteczne we wszystkich przypadkach łupieżu tłustego. Można więc wypróbować preparaty sterydowe. Z innych szamponów leczniczych zalecane są szampony dziegciowe (np. Freederm Tar, Polytar, Denorex). Można je długo stosować. Przykry zapach szamponu po dokładnym spłukaniu jest na włosach niewyczuwalny. U niektórych osób dobre efekty daje użycie szamponu z zawartością siarczku selenu (Selsun).

Obecnie rzadko stosuje się specjalnie sporządzane preparaty zawierające środki przeciwłojotokowe i redukujące: siarkę, rezorcynę, dziegcie, choć są one równie skuteczne jak nowoczesne środki. Zostały wyparte przez gotowe preparaty, które są łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu. W leczeniu łupieżu, który lubi nawracać i nie zawsze szybko poddaje się kuracji, dążymy do zlikwidowania objawów choroby i "dopasowania" środka do mycia głowy, który będzie ten stan podtrzymywał. Po znalezieniu takiego szamponu zalecam pacjentom stosowanie go do czasu, aż będzie skuteczny.
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Post »

Osobiście nie mam dobrego zdania o sterydach, skuteczność wysoka, ale nawrót choroby po czasie prawie pewny i do tego mogą dochodzić tzw. działania niepożądane, o których przekonałam się "na własnej skórze".
Oczywiście najlepiej jest znaleźć przyczynę choroby a nie leczyć tylko objawy. Wielu znawców tematu za przyczynę złego stanu skóry głowy uznaje błędy w odżywianiu (diecie nieracjonalnej, zbyt ubogiej w witaminy i mikroelementy), skażenie środowiska (tu mam na myśli nie tylko skażenie powietrza atmosferycznego spalinami i dioksynami oraz czynnikami alergennymi ...ale i zbytnie pokładanie ufności w chemii przy codziennej higienie osobistej, czyli skażenie środowiska na poziomie gospodarstwa domowego ) oraz uwarunkowania genetyczne każdego z nas.

Niewątpliwie przyczyn może być wiele. Sama przekonałam się o tym, że "cud szampony" działają na krótko, lub nie działają w ogóle..wręcz przeciwnie...pogarszają tylko sytuację (przy łupieżu zwykłym)...przekonali się o tym również moi znajomi, znajomi moich znajomych i ich znajomi...w sumie tysiące osób, które wydały pieniądze na środki działające tylko w reklamie.

Pozdrawiam cieplutko.
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Łojotokowe Zapalenie Skóry

Post »

Czy ktoś Z was maił łzs ? Jak sobie poradziliscie ?
Ja bylem u dermatologa i dostalem takie lekarstwa.
Elidel krem
Kerium Ds Creme
Belosalic
Pirolam

Co powiecie o tych lekach ?
kamilla363
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 mar 2021, o 23:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Łupież jak zwalczyć.ŁZS.

Post »

Mi na ŁZS baaardzo pomógł Ducray Kelual DS - nie wyobrażam sobie, abym miał zamienić go na coś innego. Obecnie, myję nim włosy raz w tygodniu dla podtrzymania efektu i po łupieżu ani śladu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”