Złoty wąs ( Callisia Fragrans) i jej walory lecznicze

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Witam.bardzo zaciekawiła mnie ta roślina.Gdzie mogę ją kupić,a może jakaś forumka zechce się podzielić :wit
kochanoczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 kwie 2013, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Witam. Też chciałabym zakupić tą magiczną roślinkę, ale nigdzie nie mogę jej dostać. Może ktoś wie gdzie mogę ją dostać na terenie Trójmiasta lub może jakiś człowiek dobrej woli chciałby się ze mną podzielić proszę o pomoc

-- 9 kwi 2013, o 17:35 --

AAAA poszukuję również Pochrzynu Kaukaskiego (Dioscorea caucasica Lipsky) może ktoś wie gdzie kupić lub ma na zbyciu jakąś sadzonkę
Dalia888
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 lip 2013, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Złoty Wąs można kupić na Allegro lub Swistaku, także na Gumtree. Kobieta sprzedaje także wąsy, gotowe do zrobienia nalewki i do tego obszerny opis na 6 stronach. Ja kupiłam i jestem zadowolona. Nie ma lepszego środka na przeczyszczanie. A u mojego syna leczę liśćmi tłuszczaka pod ręką. Wszystko działa!
marmod
50p
50p
Posty: 63
Od: 4 lip 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Mieszkam we Wrocławiu i jak mi Złote Wąsy podrastają to je wyrzucam.
Jak ktoś jest zainteresowany szczepkami to mogę odstąpić jak podrosną.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Witam fanów roślin leczniczych :wit
Złotego wąsa uprawiam od wiosny , kupując spore sadzonki liczyłam na lek z nich w następnym roku ale siła wzrostu i żywotność tej rośliny wyjątkowo mnie zaskoczyła.
Uprawiam ja w ziemi tradycyjnie ale też próbuję metoda hydroponiczną bo większość roślin tak rośnie u mnie.
Dziś liczyłam międzywęźla na pędach i 4 z nich mają po 11 czyli w listopadzie pierwsza mikstura z tej rośliny - już nie mogę się doczekać ;:138
W ub tygodniu zauważyłam,że jeden pęd po 10 międzywęźlach rozkrzewił się - dziwna sprawa ;:131
Obrazek

Przy okazji dla odświeżenia wątku wstawię kilka zdjęć
maluszki świezo posadzone
Obrazek

miejsce wyrastania pędu
Obrazek

piękna kolorystyka pędu
Obrazek

Z racji niezbyt dużych parapetów postanowiłam,że pędy będę prowadzić w górę i udaje się Dzięki cienkim tyczkom z bambusa , na które nakładam kółeczka i przez nie prowadzę pędy.
Obrazek

Szukając przepisów dla porównania znalazłam dość ciekawy opis leczenia chorób nowotworowych przy zastosowaniu tej rośliny
http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/ros ... -wsem.html
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Od wiosny jestem szczęśliwą "posiadaczką" :D złotego wąsa (dzięki Ci Halinko!!). Doczekałam się już czterech wąsów z których aktualnie robię właśnie nalewkę.
Mam pytanie do tych, którzy mają z nim większe doświadczenie. Napiszcie proszę czy mogę spodziewać się wypuszczenia przez niego kolejnych wąsików, czy lepiej wyhodować nową roślinkę wykorzystując "końcówki".
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

To wspaniale ,że już robisz nalewkę,ja zrobię za 10 dni.
Ile międzywęźli miałaś na pędach ?
Każda część tej rośliny jest przeznaczona do zrobienia różnych leków - pędy, pień i liście.
Można łączyć lub z każdej robić osobno.
Uważam,że lepiej przeznaczyć całość do przerobu zostawiając sobie sadzonkę na wyhodowanie kolejnej. To niby wysoka roślina ale az tak duzo masy do przerobienia nie ma więc każdy liść cenny.
Ja w tej chwili korzystając z liści zaczęłam kurację oczyszczania organizmu.
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

christinkrysia przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję, ale wiadomo niedziela i czasu jakby troszkę więcej ;:173 :D .
Pytałaś i ilość międzywęźli. Otóż pędów miałam 4 każdy innej długości, od 12-14 "członów".
Nie wiem, czy czegoś nie sknociłam :oops: , bo najpierw zalałam dwa pędy, a dopiero po kilku dniach do tej samej butelki włożyłam pozostałe. Nie pomyślałam żeby tutaj o to zapytać . Ale mam nadzieję, że chyba nie ma to większego (?) znaczenia.
Końcówka jednego z pędów już włożona do wody i czeka na korzonki. Pozostałe - oddane w dobre ręce.
Włożyłam też do kieliszka dwa "człony" (przy pierwszym "zalewaniu"). Jeden już wypuścił dwa korzonki, natomiast drugi nie ma korzonków a boczkiem :D wypuszcza pierwszego listka ;:138 !
Wygląda na to, że to wyjątkowo żywotna i łatwa w uprawie roślinka!!
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Szukając więcej wiadomości na temat wykorzystania złotego wąsa trafiłam na stronę z informacją ,że po ścięciu pędów czy tez liści należy je przetrzymać określona ilość dni i w chłodnej temperaturze aby skumulowały się zawarte w niej związki .
Podobnie postępuje się z liśćmi aloesu i żyworodki.
Czy ktoś ma potwierdzenie tej informacji ?
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1916
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Dobrze Krysia napisała o tej stratyfikacji, niska temperatura i zaciemnienie. Także preparaty ze złotego wąsa muszą być pozbawione dostępu światła. Poddane działaniu światła tracą całkowicie swoją leczniczą moc.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Szukam złoty wąs na allegroo ale nie ma :? na gumtree też nie ma.
Czy ktoś z Was jest z okolic Warszawy i może mi sprzedać sadzonkę?
Pozdrawiam,
Kasia
_fox_

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Dostałem sadzonkę do ukorzenienia i już rośnie ;:108 na terapię przyjdzie czas ;:306
marmod
50p
50p
Posty: 63
Od: 4 lip 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złoty wąs lub Callisia Fragrans

Post »

Spokojnie, złote wąsy są, tylko jak już pisałem niektórym na priva - w zimie roślina nie wypuszcza nowych odrostów i trzeba poczekać do wiosny.
przesadziłem 2 kwiaty do większych doniczek więc spodziewam się że lepiej będą rosły to i podarować będzie można większej ilości osób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”