Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anya
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Od: 5 gru 2006, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

A ja mam prośbę do Nalewki o przepis na nalewkę z pigwowca, dowiedziałam się o niej od Chatte.
Bardzo proszę :lol:
Pozdrawiam, Anna
Wszystko czego potrzebujesz to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów.
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

30.SAŁATKA Z ZIELONYCH POMIDORÓW

- 5 kg zielonych pomidorów,
- 2 kg cebuli,
- 2 szklanki octu,
- sół, ziele angielskie (10), liść laurowy (5).

Pomidory i cebulę pokroić w cienkie plasterki (szatkownica), nasolić i odstawić na 24 godz.

Przygotować zalewę: 8 szklanek wody, 2 szklanki octu, ziele ang. i liście laurowe - zagotować. Na gotującą się wodę wrzucić pomidory z cebulą. Gotować, aż pomidory przyjmą żółtawy kolor. Gorące przekładać do słoików.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

31. MARYNOWANA PAPRYKA

Zalewa:
- 1 litr wody,
- 1/2 szklanki 10% octu,
- 1 łyżka soli,
- 2 łyżki cukru,
- 3 liście laurowe,
- ok.15 ziaren gorczycy.

Paprykę umyć, rozkroić i oczyścić z ziaren. Włożyć do wypażonych słoików i wsadzić do każdego po 2 plasterki marchewki i talarki cebuli. Zalać ciepłą zalewą. Na wierzchu "położyć" łyżeczkę oleju. Pasteryzować 10 min.
Obrazek
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

32.GRZYBKI

Grzyby oczyścić, pokroić w kostkę i pogotować 10 - 15 minut w osolonej wodzie. Włożyć do słoików. Pasteryzować 5 minut.

Ja akurat miałam borowiki ceglaste. Podczas gotowania 2 razy wymieniałam wodę. Po wyjęciu ze słoika ja je przepłukuję. Świetne na zupę lub do sosu.
Obrazek
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

33.SOK Z KWIATÓW CZARNEGO BZU

Zagotować 3 l wody z 12 dkg kwasku cytrynowego - ostudzić. Zalać tym roztworem wcześniej umyte kwiaty (50 kwiatostanów) i pozostawić na 24 godz.

Po 24 godz. odcedzić przez sito.
W 1 1/2 l wody rozpuścić 4 kg cukru i zagotować. Dolać roztwór z kwiatów - zagotować.
Gorący zlać do słoików.

Sok super!!! Niestety nie mam zdjęć, bo soczek z tamtego roku "wszystki " wypity! W tym roku jeszcze nie robiłam. Mam nadzieję, że jeszcze zdąrzę, zanim przekwitną białe kwiaty!!!
Pozdrawiam cieplutko!!! ;:13
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

A to soczki z tamtego roku. Mój eksperyment - malinowo-porzeczkowe. Miałam trochę porzeczek na krzewach, to dołożyłam do malinek do sokownika. wyszło pyszne! Wspaniałe do piwka, bo lekko pachnie porzeczką. Palce lizać!!!
Obrazek
orchidea
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 102
Od: 16 maja 2007, o 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A może ktoś już robił suszone pomidory? Bardzo mi zależy.
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Anya pisze:A ja mam prośbę do Nalewki o przepis na nalewkę z pigwowca, dowiedziałam się o niej od Chatte.
Bardzo proszę :lol:
Znalazłam przepis na nalewkę z pigwy na tej stronie http://www.smaczny.pl/forum/Nalewka-Na- ... t2462.html jest tam wiele smakowitych przepisów.
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Chciałam zapytać, czy Wy tez tak macie? Otóż co roku robię różne dżemiki do słoików i denerwują mnie zakrętki :evil: :evil: Oprócz słoików z lat poprzednich wykorzystuję też słoiki z bieżącego roku po majonezach, chrzanach itp. Ich zakrętki prawie nówki bo tylko po jednorazowym użyciu - często przekręcają się, są do wyrzucenia :evil: Dokupuję z 30 szt. zakrętek i też sporo trafia mi sie takich badziewnych, które muszę wywalić. A mam też jeszcze zakrętki naprawdę bardzo stare, z dawnych, dawnych czasów :D i są dobre, szczelne, nie przekręcają się.
Jak to jest?
;:88
orchidea
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 102
Od: 16 maja 2007, o 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Z tymi nakrędkami jest tak jak kupię w ogrodniczym to wszystko jest ok, a jak w hiper markecie to są takie nie wydarzone.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

co z buraczków?

Post »

Witam. Może znacie jeszcze jakiś inny przepis na młode buraczki w całości, jakąś marynatę, może ostrzejszą, czy mniej tradycyjną, poproszę, bo niedługo będę przerywać i chciałabym cos zamarynować. Aga
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja mam taki przepis i bardzo lubię tego typu buraczki

34. Marynowane małe buraczki

2 kg małych buraczków,1 gł.czosnku.koper ten już z nasionami albo łodygi(grube")

Zalewa;1 szklanka octu 6 %,1 l wody ,2 łyżeczki cukru,1 łyżeczką soli,ziele ,pieprz
Buraczki oczyścić ugotować w skórkach,obrać i ułożyć w słoikach,przekładając ząbkami czosnku.,dodać koper i zagotowaną zalewą z przyprawami zalać buraczki. Pasteryzowć 20 min.
Są pyszne szczególnie zimą i świetnie smakują :D
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

35. Buraczki z marchwią i jabłkami

3kg buraków
1kg marchwi
1kg kwaśnych jabłek
2 cebule
1 szklanka oleju
Zalewa:
1 szklanka cukru 2 szklanki wody
1 szklanka octu
2 łyżki soli
ziele i liść laurowy
Buraki i marchew obrać, ewentualnie podzielić na mniejsze części, gotować razem przez ? godziny. Jabłka i cebulę obrać, zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Wymieszać z marchewką i burakami. Ułożyć ciasno w sterylnych słojach. Przegotować razem wszystkie składniki zalewy. Schłodzić zalewę i wymieszać z 1 szklanką oliwy. Zalać przygotowane słoje, pasteryzować przez 20 ? 30 minut.

Buraczki i marcheweczka muszą być bardzo małe
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”