Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Jak w temacie - nowości ( i nie tylko) ze świata medycyny, te pozytywne, jak i te negatywne. Ciekawe artykuły, publikacje i doniesienia.

Na początek - ognisko wirusowej choroby dengi na hiszpańskiej Maderze.
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-14 ... nId,716245

Denga, wywoływana przez Flawiwirusy, jest groźną chorobą zaliczaną do tzw. gorączek krwotocznych. Groźna jest przede wszystkim dlatego, że nie istnieje skuteczna szczepionka a leczenie ma jedynie charakter objawowy i polega na łagodzeniu m.in.towarzyszących jej krwawych wybroczyn skórnych. Choroba przenoszona jest przez komary Aedes albopictus, którego nie bytują w naszym klimacie, choć w ostatnich latach obserwowane jest systematyczne zwiększanie zasięgu ich występowania (w kierunku północnym).
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Trochę więcej o dendze - reportaż onetu - http://przewodnik.onet.pl/reportaze/jak ... tykul.html

Nowa moda na "wiatrówkowe" party? Co tym sądzicie: dobra alternatywa dla szczepionki czy brak odpowiedzialności rodziców?

http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/ ... ocham.html
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Na ospa-party nigdy bym się nie zdecydowała ale coś w tym jest.
Kiedyś pracowałam w służbie zdrowia, moje córki jedna za drugą przeszły wiatrówkę, a jak wróciłam do pracy to znajoma lekarka z małym dzieckiem powiedziała, że gdyby wiedziała to odwiedziłaby nas ze swoją córeczką.
To nie jest nowa moda, bo mam wnuczkę w wieku szkolnym. :wink:
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Ospa jak ospa, dzieci przechodzą ja na ogół łagodnie (gorzej z dorosłymi) ale jak dla mnie to trochę kuszenie losu .... Przecież dziecko może złapać coś gorszego (jak np. odra) i wtedy mogą zacząć się problemy.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Ciekawy artykuł znalazłem o multiwitaminie. Multiwitaminy: brać, czy nie brać?
http://fakty.interia.pl/new-york-times/ ... 59020,6806
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Ciekawa sprawa .... Nasz organizm to na tyle skomplikowana maszyneria, że nie jest chyba możliwe określenie w 100% jakie działanie wykaże dany związek. Co do multiwitamin - moim zdaniem w myśl zasady jeśli nie będziemy nadużywać to nie nam nie zaszkodzi. A multiwitaminy warto brać bo poza potencjalnym działaniem antyrakowym są one doskonałym źródłem wielu kofaktorów, które biorą udział w cyklach biochemicznych ;)

Co do substancji o działaniu antynowotworowym - słyszeliście o kurkuminie, substancji zawartej w popularnej przyprawie curry?
Nic tylko przyprawiać ;:138
http://naukadlazdrowia.pl/curry-i-kurkumina/
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

I jeszcze jedno info w temacie grypy. Tym razem ptasiej - w Indonezji zmarł chłopiec zarażony wirusem H5N1. Temat poważny bo tak naprawdę w każdej chwili wirus może zmutować i zacząć zabijać na o wiele większa skalę ...
http://NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/1,91446,13069251,Ind ... grype.html
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Dlatego powinno się szczepić dzieci, a nie wymyślać, że szczepionki są groźne dla zdrowia i mogą powodować np. autyzm. :idea:
A tu więcej w tym temacie:
http://www.pogromcymitowmedycznych.pl/m ... 85-autyzm/
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

weiner pisze:Na początek - ognisko wirusowej choroby dengi na hiszpańskiej Maderze.
Madera nie jest hiszpańska.
weiner pisze:Temat poważny bo tak naprawdę w każdej chwili wirus może zmutować i zacząć zabijać na o wiele większa skalę ...
I tu wspólnymi siłami (międzynarodowymi jak sądzę) należałoby pogrzebać w materiale genetycznym wirusa, by jego ewolucyjną ścieżkę mutacji przekierować do >>NULL
Ale to nie zapewni stałych dochodów koncernom farmaceutycznym.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Można by pogrzebać w DNA wirusa, ale wirusy się przecież szybko mnożą. Jaki sens miałoby zmieniać ich DNA, jeśli da się to zrobić na pojedynczych jednostkach, a nie na wszystkich naraz?
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

Madera nie jest hiszpańska.
przepraszam, moja pomyłka, dzięki za poprawkę ;)
I tu wspólnymi siłami (międzynarodowymi jak sądzę) należałoby pogrzebać w materiale genetycznym wirusa, by jego ewolucyjną ścieżkę mutacji przekierować do >>NULL
Ale to nie zapewni stałych dochodów koncernom farmaceutycznym.
Hmmm nie bardzo rozumiem przekaz Twojej wypowiedzi, do czego dążysz?
Można by pogrzebać w DNA wirusa, ale wirusy się przecież szybko mnożą. Jaki sens miałoby zmieniać ich DNA, jeśli da się to zrobić na pojedynczych jednostkach, a nie na wszystkich naraz?
Dokładnie, zabawy na genomach wirusowych nie są takie proste choć ostatnio czytałem o pracach nad wirusami tak zmodyfikowanymi, by można je było wykorzystywać w terapii antynowotworowej ;)
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciekawostki, newsy, wydarzenia i odkrycia ze świata medycyny

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”