Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
krena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2016, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja byłam zawsze czekoladowym łasuchem, odkąd pamiętam. Nieważne, czy gorzka, czy słodka, czy nadziewana - potrafiłam opędzlować jedną na raz. Ale postanowiłam sobie w tym roku, że chociaż 3 miesiące wytrzymam od czekolady - wiecie, takie postanowienie noworoczne. Przy okazji zdrowiej się odżywiam i na razie się udaję, jeszcze 2 tygodnie. Powoli też rozpoczynam sezon działkowy, znalazłam dzisiaj fajne okazje w gazetce biedronki - Link zmoderowano. bab.... Tanio można kupić nasiona, rozsadnik, a nawet szpadel. Chyba się jutro wybiorę, zwłaszcza że w pobliżu mieszkania mam 2 biedry.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Tak czytam powyższy post i JA JUŻ DŁUUUŻEJ TAK NIE MOGĘ ;:223 ;:145
Od 3 tyg zmagam się z postanowieniem o ograniczeniu słodyczy. Nie ma teraz nikogo kto by mi je pod nos podtykał bo lubię ;:145
Łopata i grabie + ogród potęgują chęć do jedzenia, DUUUŻO jedzenia bo nie umiem się najeść do syta i przeglądałam już szafki czy coś się tam nie zabłąkało ;:131 . Jest jeszcze alternatywa, cukier, słodkie kakao lub miód a może resztką sił upiekę giga ciacho i zjem na gorąco albo ukręcę sobie lepiszcze kogiel mogiel ;:173 Niedawno zjadłam sałatkę owocową i żołądek mnie żżera bo chce aby na to dorzucić czekolady ;:223
Przed chwilą miałam już klucze z auta w rękach i chęć zakupu choć by małej reklamówki słodyczy, zawróciłam z myślą -jakoś to przemęczę i siadłam do kompa i czytam o czekoladzie ;:306
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Mnie też skręca na myśl o czekoladzie... Mogę odmówić sobie ciasta, ciasteczek, pączków ale czekolada to moje największe uzależnienie. Dlatego często robię sobie kakao albo jem gorzką czekoladę tylko jak pozostać przy max. 3 kostkach dziennie... ;:223
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Odrzuciłam cukier jakiś czas temu, praktycznie w każdej postaci: słodycze, herbata, jogurty, soki etc. Nie pozwalam sobie na 'kosteczkę czekolady' (chyba, że ma minimum 80% kakao), bo boję się, że na jednej się nie skończy, więc - wszystko, albo nic :wink: Jedyne słodkości, na jakie sobie pozwalam, to suszone owoce, ale też w ograniczonej ilości.
Radzę sobie z tym tak, że nie dopuszczam do sytuacji, w której poczuję głód. Jabłko zagryzione kilkoma rodzynkami, albo naturalny jogurt z kilkoma suszonymi morelami, czy łyżeczką ziaren słonecznika, czasem banan, własnoręcznie mieszane musli, lekkie regularne posiłki - to naprawdę działa. Już po pierwszym tygodniu zauważyłam, że organizm zaczął pracować zupełnie inaczej. Żyje się lżej i znacznie lepiej.
Najważniejsze i najtrudniejsze jest chyba (przynajmniej dla mnie było) przestawienie się na regularność i nieprzetworzoną żywność. Jak już się to udało, to reszta okazała się całkiem prosta.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Szymon84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 mar 2017, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Osobiście nie mam problemu z jedzeniem słodyczy, ale moja partnerka już tak.
Aktualnie zastąpiła to orzeszkami, migdałami i innymi bakaliami i muszę przyznać, że trwa w tym od dłuższego czasu, może to dobry sposób?

Nie jest gruba, po prostu potrafi wciągnąć dwie tabliczki czekolady, co jest lekko przerażąjące, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Niekoniecznie. Jeżeli prowadzi tryb życia, w którym zapotrzebowanie na kalorie ma duże i wszystko spala i nie jest to jej jedyne pożywienie, to ja nie widzę w tym nic dziwnego i nic przerażającego ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja jadłam co popadnie i bez ograniczeń do 30 r.ż. później kilogramy zaczęły narastać jeden po drugim. Myślę, że im wcześniej nabierze się zdrowych nawyków, tym lepiej bo z wiekiem metabolizm spada. :wink:
borowka45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lip 2017, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Według mnie najlepiej jest stopniowo ograniczać cukier, np. spróbować nie słodzić herbaty. Albo zrobić sobie w domu jakiś deser z owocami, rodzynkami itp. Ja uwielbiam robić lody owocowe z jogurtem naturalnym. Prawie w ogóle nie daję cukru, a są pyszne. :) Fakt, jak mnie coś zdenerwuje to muszę zjeść spory kawałek czekolady, albo najlepiej reklama usunięta, szarotka66? na Wielkanoc kupuję ich mnóstwo, żeby mieć zapas na gorsze dni. :D
Januszek72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 lip 2017, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Według mnie do tego potrzeba trochę samodyscypliny i silnej woli. Oraz zastąpienie słodkich przekąsek czymś bardziej wartościowym i tak stopniowo się oduczymy jeść słodycze :)
mirabella
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 kwie 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja stopniowo odstawiałam słodycze. Ale do teraz została mi słabość do borówek.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1642
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Nie wszystko, co słodkie, szkodzi. Do słodzenia można użyć słodzików. Na początku odstawiamy tradycyjne wyroby na bazie cukru, czyli ciastka, cukierki, smakowe jogurty i gotowe przekąski i zamiast tego sami przygotowujemy sobie słodkie przekąski na bazie sezonowych owoców, naturalnego jogurtu, sera twarogowego. Dosładzamy słodzikiem. Ja tym sposobem robię nawet lody.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
superBartek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 16 gru 2016, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja musiałem, bo miałem dosyć spory problem ze skórą, dlatego może było łatwiej przetrawić to mojej psychice, ale tak samemu od siebie jest trudno. Można np. zamienić je na jakieś suszone owoce.
Monczi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 sty 2021, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Cześć Wam!

Jestem uzależniona od słodyczy, czego nie do końca byłam świadoma. Dowiedzialam się o tym, kiedy postanowiłam trochę schudnąć (noworoczny cel)... Chęć podjadania jest ogromna i bywa wręcz frustrująca. Próbowałam zastąpić słodkości suszonymi owocami/orzechami, ale jak spojrzałam na kalorykę ? nie jest to najlepszy pomysł.

Postanowiłam, że mogę jeść tylko to co sama upiekę ? raz że rozwija mnie to w kuchni, dwa, że wybieram fit przepisy, a trzy ? panuję nad tym co i ile jem. Ostatnio robiłam fit-batoniki bounty i były pyszne, zdrowe i miały całkiem niezłą kalorykę. Polecam tę drogę!
Juz nie muszę sama przyrządzać słodyczy- znalazłam naprawdę zdrowy gotowy baton
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”