Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Szymon84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 mar 2017, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Osobiście nie mam problemu z jedzeniem słodyczy, ale moja partnerka już tak.
Aktualnie zastąpiła to orzeszkami, migdałami i innymi bakaliami i muszę przyznać, że trwa w tym od dłuższego czasu, może to dobry sposób?

Nie jest gruba, po prostu potrafi wciągnąć dwie tabliczki czekolady, co jest lekko przerażąjące, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Niekoniecznie. Jeżeli prowadzi tryb życia, w którym zapotrzebowanie na kalorie ma duże i wszystko spala i nie jest to jej jedyne pożywienie, to ja nie widzę w tym nic dziwnego i nic przerażającego ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja jadłam co popadnie i bez ograniczeń do 30 r.ż. później kilogramy zaczęły narastać jeden po drugim. Myślę, że im wcześniej nabierze się zdrowych nawyków, tym lepiej bo z wiekiem metabolizm spada. :wink:
borowka45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lip 2017, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Według mnie najlepiej jest stopniowo ograniczać cukier, np. spróbować nie słodzić herbaty. Albo zrobić sobie w domu jakiś deser z owocami, rodzynkami itp. Ja uwielbiam robić lody owocowe z jogurtem naturalnym. Prawie w ogóle nie daję cukru, a są pyszne. :) Fakt, jak mnie coś zdenerwuje to muszę zjeść spory kawałek czekolady, albo najlepiej reklama usunięta, szarotka66? na Wielkanoc kupuję ich mnóstwo, żeby mieć zapas na gorsze dni. :D
Januszek72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 lip 2017, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Według mnie do tego potrzeba trochę samodyscypliny i silnej woli. Oraz zastąpienie słodkich przekąsek czymś bardziej wartościowym i tak stopniowo się oduczymy jeść słodycze :)
mirabella
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 kwie 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja stopniowo odstawiałam słodycze. Ale do teraz została mi słabość do borówek.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Nie wszystko, co słodkie, szkodzi. Do słodzenia można użyć słodzików. Na początku odstawiamy tradycyjne wyroby na bazie cukru, czyli ciastka, cukierki, smakowe jogurty i gotowe przekąski i zamiast tego sami przygotowujemy sobie słodkie przekąski na bazie sezonowych owoców, naturalnego jogurtu, sera twarogowego. Dosładzamy słodzikiem. Ja tym sposobem robię nawet lody.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
superBartek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 16 gru 2016, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja musiałem, bo miałem dosyć spory problem ze skórą, dlatego może było łatwiej przetrawić to mojej psychice, ale tak samemu od siebie jest trudno. Można np. zamienić je na jakieś suszone owoce.
Monczi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 sty 2021, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Cześć Wam!

Jestem uzależniona od słodyczy, czego nie do końca byłam świadoma. Dowiedzialam się o tym, kiedy postanowiłam trochę schudnąć (noworoczny cel)... Chęć podjadania jest ogromna i bywa wręcz frustrująca. Próbowałam zastąpić słodkości suszonymi owocami/orzechami, ale jak spojrzałam na kalorykę ? nie jest to najlepszy pomysł.

Postanowiłam, że mogę jeść tylko to co sama upiekę ? raz że rozwija mnie to w kuchni, dwa, że wybieram fit przepisy, a trzy ? panuję nad tym co i ile jem. Ostatnio robiłam fit-batoniki bounty i były pyszne, zdrowe i miały całkiem niezłą kalorykę. Polecam tę drogę!
Juz nie muszę sama przyrządzać słodyczy- znalazłam naprawdę zdrowy gotowy baton
Awatar użytkownika
enia9
50p
50p
Posty: 50
Od: 3 mar 2010, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Januszek72 pisze:Według mnie do tego potrzeba trochę samodyscypliny i silnej woli. Oraz zastąpienie słodkich przekąsek czymś bardziej wartościowym i tak stopniowo się oduczymy jeść słodycze :)
Mnie się nie udało oduczyć jeść słodycze, moja silna wola bardzo słaba, nadchodzi taki dzień, że muszę coś słodkiego i koniec;
oszukuję się sama i zjadam łyżeczkę miodu, a potem drugą i trzecią....i nadal bym zjadła całą czekoladę...
onazmijeczka
50p
50p
Posty: 69
Od: 24 sty 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Biała śmierć no ciężko jest się oduczyć mi wychodzi tak na miesiąc a potem przychodzą jakieś 2 -3 dni gdzie rzucam się na słodkie
julk1
50p
50p
Posty: 94
Od: 14 kwie 2020, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jak zacząłem uprawiać biegi to zacząłem przeliczać kalorie. Jak sobie uzmysłowiłem, ze jeżeli zjem pączka to potem aby spalić kalorie i to musze przebiec 3 km ;:oj , to od razu ode chciało mi się pączków i innych słodyczy :D
trzyary
200p
200p
Posty: 275
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław 7a

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

enia9 pisze:
Januszek72 pisze:Według mnie do tego potrzeba trochę samodyscypliny i silnej woli. Oraz zastąpienie słodkich przekąsek czymś bardziej wartościowym i tak stopniowo się oduczymy jeść słodycze :)
Mnie się nie udało oduczyć jeść słodycze, moja silna wola bardzo słaba, nadchodzi taki dzień, że muszę coś słodkiego i koniec;
oszukuję się sama i zjadam łyżeczkę miodu, a potem drugą i trzecią....i nadal bym zjadła całą czekoladę...
Po zjedzeniu węglowodanów ma się natychmiast bardzo silny apetyt na coś z węglowodanami.
Ja zaczynam posiłki od jajka, kwaśnej surówki, mięsa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”