Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Najgorsze jest to, że czasami jemy ten cukier nieświadomie, podstępnie umieszczany w różnego typu produktach.
Suszone owoce mające być zdrowym substytutem cukierków, maczane są w syropie glukozowo-fruktozowym.
Nabiał niby taki zdrowy 9wapń) nafaszerowany jest cukrem, który kradnie ten zdrowy wapń i nic nam z tego nabiału nie przybywa, poza kg.
Cukier jest w wędlinach, w paście do zębów i prawie wszystkich lekach
Gorące kubki, zupy kuksu, konserwy mięsne i dania gotowe - wszystko zawiera cukier.
Jest też cukier w pieczywie różnej maści, ale uwaga: w sucharach, pieczywie ryżowym itp Wasach, które uznajemy za dietetyczne też.
A największym oszustwem są płatki śniadaniowe, polecane szczególnie dzieciom.
Można tak wymieniać jeszcze długo, łatwiej byłoby wyliczyć produkty gdzie tego cukru nie ma.
Kiedyś, dawno temu rzuciłam palenie, tak ot tak. Sfrustrowało mnie, że wypalam coraz więcej i dobijam do 2 paczek dziennie.
Nie mówię, że było lekko ale nie palę już ponad 10 lat. Ale nikt nie aplikował mi kofeiny w jedzeniu które kupuję i dlatego udało mi się.
Jeszcze taka ciekawostka, fałszowane są czekolady znanych firm i smak pozostawia wiele do życzenia, ale to co jest w składzie świątecznej galanterii czekoladowej, marek własnych wielkich sieci, to już jest temat na pracę doktorską.
Mianowicie, wnuk mój dostał Mikołaja figurkę z czekolady od jakiejś osoby. Ponieważ nie zjadł jej, synowa postanowiła zrobić niej polewę do ciasta.
Po kilku próbach zawołała mnie na pomoc ale ja też nie potrafiłam tej czekolady rozpuścić.
Z mikołaja zrobiła się bryła o konsystencji mydła, niedająca się rozpuścić w niczym i wydająca paskudny aromat przy próbie mocniejszego rozgrzania.
Z czego był zrobiony???
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Trzeba jak najczęściej jeść proste, nieprzetworzone produkty. Jogurt? Naturalny, zmieszać z dżemem domowej roboty. Słodycze? Najlepiej gorzką czekoladę. Albo wypić kakao. Taką czekoladę można sobie samemu w domu zrobić :) Można tez upiec ciasto drożdżowe na maśle bo margaryna zawiera bardzo szkodliwy olej palmowy. Nie używać żadnych fixów, sosów w proszku tylko samodzielnie komponować przyprawy, zrobić domową wegetę. Kawę rozpuszczalną zamienić na sypaną, herbatę czarną na ziołową. Słodzić miodem. Owoce ususzyć samodzielnie. Wędlinę upiec lub parzyć w szybkowarze. Poszukać piekarni, co robi tradycyjny chleb żytni na zakwasie lub wypiekać samemu. Ciężko jest zmienić nawyki zwłaszcza, gdy wszystko w sklepach pod nos podstawione ale warto, choćby stopniowo wprowadzać malutkie zmiany. Od naszych żywieniowych nawyków zależy los następnych pokoleń a jeśli konsumenci będą świadomi, to i producenci będą musieli się dostosować.

Odkryłam pewną zależność - wyeliminowanie białej mąki pomaga baaarrrrdzo w pohamowaniu apetytu na słodycze (i skoki cukru we krwi).
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Madziagos pisze:Jeżeli chce się przestać jeść słodycze - trzeba zacząć od niedopuszczenia do uczucia głodu - jeść często i mało, najlepiej produkty o niskim indeksie glikemicznym - wtedy ochota na słodkie powinna sama minąć po pewnym czasie.
Są jednak osoby, które muszą zjeść coś słodkiego po posiłku - może rzeczywiście teoria o grzybie ogólnoustrojowym ma pokrycie w rzeczywistości?
Jak myślicie?
Madziu masz na myśli grzybek candida powodujący kandydozę? Tragedia taka choroba, moja kuzynka leczy się od lat. Tak naprawdę to się nie leczy, bo tego nie da się wyleczyć lekami przeciwgrzybicznymi, jedynie diametralną zmianą diety na bezcukrową.
Najłatwiej przestać jeść "słodycze" w sklepie-nie kupić :) To tylko chwila pokusy, a potem w domu nie ma i kropka :D My nie jemy słodyczy od blisko trzech lat, od kiedy zostaliśmy rodzicami, głównym motywatorem była córeczka- by jej nie dawać złego przykładu. Jedyne słodycze, jakie jemy, to naturalny miód i owoce, od wielkiego święta domowe ciasto albo coś z czekoladą.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7319
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Czytałam ten wątek już nieraz i od razu miałam skojarzenie z drożdżycą. Niestety jest to bardzo częste.
To właśnie Ci lokatorzy wysyłają do mózgu sygnały i stąd mamy łaknienie na słodycze. Bo one się tym żywią.
Nie tylko drożdżaki, ale i bakterie wszelkie i komórki rakowe również.

Jednak nie zawsze tak jest.
Ja u siebie praktycznie nie miałam ciągotek na słodycze od dziecka tylko na rzeczy gorzkie i raczej kwaśne.
W znacznym stopniu zmieniło mi się to po urodzeniu syna, a więc jakaś zmiana w organizmie pod wpływem hormonów,
może braki jakichś pierwiastków.

Potem zauważyłam, że zawsze jak ograniczam mięso, od razu mi się chce słodkiego.
Na diecie mięsnej od razu mi przechodzi ochota na cukier.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Mi wcale nie przechodzi. :roll: Jestem na diecie proteinowej i jeszcze bardziej za mną coś słodkiego ,,chodzi,, :evil:
Dlatego pokusiłam się o wyszukanie przepisów na dietetyczne słodycze i powiem Wam: da się zaspokoić apetyt, ale to wszystko jest . ....;:301 ;:306
Nie ma to jak zwykły cukier, a te wszystkie słodziki to smakują strasznie sztucznie i nie są wcale słodkie. ;:185
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7319
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ela, może po prostu brakuje Ci węglowodanów i stąd łaknienie na cukier, bo on szybko dostarcza kalorii.

Wszelkie słodziki to masakra.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

O tak, coś w tym jest.
A wracając do smaku znanych od dawna wyrobów, to takie np. Krówki dziś są wyłącznie słodkie-żadnej głębi, ani ździebka masła, śmietany...smaku karmelu też nie mogę się tam doszukać.
Przeczytanie składu mnie otrzeźwiło-po prostu lepiej tego nie jeść: tłuszcz palmowy i aromat masła. ;:224
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Elu, krówki można zrobić samemu ;)
http://www.eksperymentalnie.com/2014/02 ... rgazm.html
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Witam :) Również toczę walkę ze słodyczami i cukrem. Póki co to jedynie udało mi się nauczyć pić gorzką herbatę. Przez rok picia jej bez dwóch łyżeczek cukru, udało mi się zrzucić 10 kg - tak samo z siebie. Po tym okresie waga już nie spadała, bo jak sądzę - organizm się przyzwyczaił. Jestem wysoką osobą i po mnie krągłości aż tak mocno nie widać, jednak chciałabym odstawić słodycze i nabrać lepszej formy. Będę tu zaglądać by złapać motywację na ich odstawienie :wit
Pozdrawiam!
margolcia3
100p
100p
Posty: 156
Od: 18 sty 2012, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jak w końcu zachorowałam na żołądek i wykryto bakterie ......... Pylori....To musiałam wybrać zdrowie albo choroba . Jem teraz np. do kawy suszone owoce i nawet o słodyczach teraz nie myślę a nawet nie mam ochoty na nie. Najgorzej było na początku. Trochę samozaparcia i naprawdę można się odzwyczaić. A waga i samopoczucie naprawdę o wiele lepsze.
krena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2016, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja byłam zawsze czekoladowym łasuchem, odkąd pamiętam. Nieważne, czy gorzka, czy słodka, czy nadziewana - potrafiłam opędzlować jedną na raz. Ale postanowiłam sobie w tym roku, że chociaż 3 miesiące wytrzymam od czekolady - wiecie, takie postanowienie noworoczne. Przy okazji zdrowiej się odżywiam i na razie się udaję, jeszcze 2 tygodnie. Powoli też rozpoczynam sezon działkowy, znalazłam dzisiaj fajne okazje w gazetce biedronki - Link zmoderowano. bab.... Tanio można kupić nasiona, rozsadnik, a nawet szpadel. Chyba się jutro wybiorę, zwłaszcza że w pobliżu mieszkania mam 2 biedry.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Tak czytam powyższy post i JA JUŻ DŁUUUŻEJ TAK NIE MOGĘ ;:223 ;:145
Od 3 tyg zmagam się z postanowieniem o ograniczeniu słodyczy. Nie ma teraz nikogo kto by mi je pod nos podtykał bo lubię ;:145
Łopata i grabie + ogród potęgują chęć do jedzenia, DUUUŻO jedzenia bo nie umiem się najeść do syta i przeglądałam już szafki czy coś się tam nie zabłąkało ;:131 . Jest jeszcze alternatywa, cukier, słodkie kakao lub miód a może resztką sił upiekę giga ciacho i zjem na gorąco albo ukręcę sobie lepiszcze kogiel mogiel ;:173 Niedawno zjadłam sałatkę owocową i żołądek mnie żżera bo chce aby na to dorzucić czekolady ;:223
Przed chwilą miałam już klucze z auta w rękach i chęć zakupu choć by małej reklamówki słodyczy, zawróciłam z myślą -jakoś to przemęczę i siadłam do kompa i czytam o czekoladzie ;:306
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Mnie też skręca na myśl o czekoladzie... Mogę odmówić sobie ciasta, ciasteczek, pączków ale czekolada to moje największe uzależnienie. Dlatego często robię sobie kakao albo jem gorzką czekoladę tylko jak pozostać przy max. 3 kostkach dziennie... ;:223
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”