Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Gorzką czekoladę kocham, innych nie jadam. Niestety trzeba czytać etykiety, bo raz udało mi się kupić gorzką, która miała 30% cukru. :shock:
esttt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lut 2017, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

W moim przypadku pomogło jedzenie suszonych owoców. Nie wiem jak to zadziała z czekoladą, bo nigdy mnie do niej jakoś specjalnie nie ciągnęło
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

U zdrowych ludzi chęć na słodkie pojawia się wtedy, kiedy powstaje duże zapotrzebowanie energetyczne.
Dzieje się tak kiedy jest się bardzo głodnym, a przerwy między posiłkami są zbyt długie.
Tak więc nie należy dopuszczać do takich sytuacji.
Jednak węglowodany dostarczają energii.
Dlatego sportowcy i osoby wykonujące ciężką fizyczną pracę ich potrzebują - oczywiście niekoniecznie w postaci białego cukru.
W czasie długotrwałego wysiłku palimy tłuszcz - ale żeby proces ten był efektywny - potrzebne są węgle, często, w niewielkich ilościach, tak żeby podtrzymywać metabolizm tlenowy.
Natomiast osoby prowadzące niezbyt intensywny tryb życia powinny stawiać na dietę bogatszą w białko - zwłaszcza po godzinie 14 należy do minimum ograniczyć węglowodany.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

E.....tam, weszłam, poczytałam ostatnie posty i mi się czekolady zachciało. ;:124
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

No bo to się nie da czytać aby, zaraz rozpaczliwym wzrokiem nie spoglądać w stronę pustego opakowania po czekoladzie ;:145
Mi jest jedno czy gorzka czy mleczna, i tak jak napisała ewka36jj też jest ona dla mnie jednostką nie podzielną :;230
Jednak najbardziej uwielbiam z dużą ilością orzechów. :D W sklepie skrupulatnie przeglądam szczególnie te z laskowymi, nawet mąż się nauczył takie dla mnie wyszukać, bo dzień bez czekolady to zmarnowany dzień :lol:
No cóż, inni mają papierosy, inni piwo a ja swoją czekoladę ;:224
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

To będzie trochę złośliwe, ale prawdziwe:

Większość ,,czekolad" dostępnych na rynku jest wyprażonych w wysokich temperaturach i zmieszanych z cukrem, mlekiem w proszku, konserwantami, uwodornionym tłuszczem, lecytyną sojową i wieloma innymi dodatkami. Przetworzona czekolada poza pustymi kaloriami i gwarantowanym uzależnieniem od cukru, nie może nam zaoferować nic wartościowego.

Kiedyś koleżanka przywiozła mi ze Szwajcarii trochę prawdziwych, nieprzemysłowo wytwarzanych, czekolad zawierających min. 80% czystego kakao.
W niektórych naszych sklepach można takie dostać, choć cena jest wielokrotnie wyższa niż tych zwykłych.
Ale warto, polecam zwłaszcza gorzkie czekolady z dodatkiem chili.
Poza tym przy takiej cenie gwarantowane jest zmniejszenie spożycia do rozsądnych ilości.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Zawsze lubiłam czekoladę (każdą) i ciasta i ciasteczka szczególnie te domowe. Od jakiegoś czasu muszę niestety omijać je szerokim łukiem i nie chodzi broń Boże o nadwagę ( która mam ale mi nie przeszkadza) tylko o względy zdrowotne. Stwierdzono u mnie zwyrodnienia siatkówki oka, których jedną z przyczyn jest zła dieta, bogata w przetworzony cukier i tłuszcze. Zakaz dotknął więc również czekolad tych niby zdrowych gorzkich też.
Dostałam od okulisty przepis na taki niby ersatz czekoladowy, zdrowy, który raz na kilka dni wolno mi zjeść:
1 banan + 1 avocado + 2 płaskie łyżki prawdziwego ( sprawdzić skład, bo niektóre mają "bogate wnętrza") kakao, można jeść po zblendowaniu jak się chce.
Nie jest złe a po trzecim razie smakuje jak niebo w gębie ;:306
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Bardzo Ci współczuję zwyrodnienia siatkówki.
Moja mama cierpi na jedną z postaci tej choroby, więc zdaję sobie sprawę, z czym to się wiążę w dłuższym okresie czasu.
Jesteś młoda, więc musisz zrobić wszystko, aby ten proces spowolnić.
Akurat odpowiednia dieta ma tu rzeczywiście kluczowe znaczenie.

Nasze popularne czekolady gorzkie rzeczywiście są tak samo do kitu, jak te zwykłe.
Koleżanka przywoziła mi wyroby z czystego kakao, bez dodatku tłuszczów rafinowanych z niewielkim dodatkiem cukru nieoczyszczonego.
Także naturalne kakao jest zupełnie inne, niż to, co kupujemy w sklepie.
Smak mają diametralnie różny od tego, co na ogół kojarzy się z czekoladą.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Czyli tak naprawdę opychamy się wyrobami czekoladopodobnymi?
Jak moja ciocia przywioziła czekoladę z Ameryki to zawsze się zastanawiałam dlaczego ona taka dobra i inaczej smakuje, może to też ta właściwa była? Żadna Milka tak nie smakuje, ale cóż robić?
Cały miesiąc wytrzymałam bez słodyczy, ale przychodzą te dni i dom wywróciłabym do góry dnem, żeby coś słodkiego znaleźć. ;:306 ;:223
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Dawno, dawno temu jak obowiązywały jeszcze jakieś normy, dopóki przemysł spożywczy był polski a nie jak dziś. Nie wolno było sprzedawać czegoś nieopisanego w sposób rzetelny.Weźmy pod lupę takie masło, wiem że to nie ten temat ale na tym przykładzie łatwiej tłumaczyć.
Nazwa masło jest zastrzeżona dla produktów bez domieszek tłuszczów roślinnych o określonej zawartości tłuszczu mlecznego (80%-90% dla masła (nie więcej niż 16% wody i 2% suchej beztłuszczowej masy mleka), 60%-62% dla masła o zawartości 3/4 tłuszczu, 39%-41% dla masła półtłustego)..... reszta w Wikipedii
No i co się dzieje? Nikt nie przestrzega tego, że tłuszcz ma być mleczny. Tylko jakościowo dobre masła w wysokich cenach mają takie składy. Reszta wali tłuszcz palmowy w ilościach tragicznych, ale ważna jest cena. Bo w markecie masło musi mieć cenę np 3,50 i ani grosza więcej. A na etykiecie napis: zawartość tłuszczu 82%. Tylko nikt nie sprawdza i nie bada jaki to tłuszcz.
Tak samo jest z czekoladą. czekoladkami i cukierkami.
Wracając do tematu cukru.
W USA całkiem niedawno odbyła się kampania "Cukier jest jak kokaina". Twierdzi się tam, że uzależnionych od cukru należy oddawać na odwyk. Może to zbyt mocno powiedziane ale w końcu to u nich jest najwięcej ludzi monstrualnie otyłych, więc chyba wiedzą co mówią.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Stojąc kiedyś na promocjach produktów spożywczych i chemicznych zauważyłam taką oto relację ;produkt który wchodzi na rynek jako ,,dobry" produkt, jest nim.Przy okazji testuje się cenę, ile jest w stanie klient za ten produkt zapłacić. No i następnie ten ,,dobry" produkt jest dostosowany do ceny :roll: Nieraz się przekonałam że, ,,nowe" słodycze jak i inne produkty są smaczne i zachęcające do kupna, wręcz wciągające. Po pewnym czasie jak wraca kampania nie każdy produkt jest tym którym tak chętnie się obżerałam, nieraz dla mnie nie do przełknięcia. Ponieważ jestem typowym łakomczuchem byłam zaskoczona że, słodycze tej czy tej firmy nawet renomowanej potrafili gdzieś w składzie zrobić odczuwalną dla mnie podmianę.
Słodycze Lin... są dla mnie nie do przetrawienia a sławetna Mil.. też straciła w moich kubkach smakowych ;:108
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Racja coś w tym jest. Coś nowego ma indywidualny smak, a potem staje się podobne do reszty.

A pamiętacie smak Ptasiego Mleczka? ;:173
Było z gorzką czekoladą chyba. Jak Wedla sprzedali to od tego czasu Mleczko zaczęło schodzić na psy i z roku na to było coraz gorsze. Teraz to jest jakaś okropnie słodka ,, mamałyga,,niepodobna w ogóle do dawnego Mleczka i do tego jeszcze na wadze oszukana. ;:223
Pozostały tylko wspomnienia.
Może to jest dobry sposób na przestanie jedzenia słodyczy, żeby nie wrzucać w siebie tego świństwa, bo przecież jesteśmy tym co jemy?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jeżeli chce się przestać jeść słodycze - trzeba zacząć od niedopuszczenia do uczucia głodu - jeść często i mało, najlepiej produkty o niskim indeksie glikemicznym - wtedy ochota na słodkie powinna sama minąć po pewnym czasie.
Są jednak osoby, które muszą zjeść coś słodkiego po posiłku - może rzeczywiście teoria o grzybie ogólnoustrojowym ma pokrycie w rzeczywistości?
Jak myślicie?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”